Miomi i planiranje trudnoće / trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Rita26

    Pozdrav cure. Imam 29 g i nikad nisam rađala.
    Imam intramuralni miom od 3 cm te PCOS (sindrom policističnih jajnika). Miom pratim od kako je bio 1 cm. Nikada mi nije predstavljao problem i ginekolog nije htio “kopati po njemu”. Sada se pojavila ideja da se on ipak odstrani. Nisam najsretnija s tom idejom. Pokušavam par mjeseci ostati trudna ali zbog PCOS nemam ovulacije pa će biti malo teze. Iz tog razloga sam odlučila registrirati se i krenuti tipkati. Ako postoji žena s istim tegobama ili je uspjela ostati trudna - javi se ženo i budi inspiracija i motivacija. Hvala vam.
    P.S. Miomi se navodno hrane mliječnim proizvodima. Tako da sam izbacila sve sireve, kefire, mlijeka bilo oni domaći ili iz supermarketa. Pijem čaj od Nevena.


    Ja pijem čaj od vrkute, vidiš mlijeko u zadnje vrijeme pijem - pa ću ga smanjiti samo na dodatak kavi. Čaj od nevena ti je netko preporučio ili?

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Rita26

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    LeLa2807

    Rita26

    Pozdrav cure. Imam 29 g i nikad nisam rađala.
    Imam intramuralni miom od 3 cm te PCOS (sindrom policističnih jajnika). Miom pratim od kako je bio 1 cm. Nikada mi nije predstavljao problem i ginekolog nije htio “kopati po njemu”. Sada se pojavila ideja da se on ipak odstrani. Nisam najsretnija s tom idejom. Pokušavam par mjeseci ostati trudna ali zbog PCOS nemam ovulacije pa će biti malo teze. Iz tog razloga sam odlučila registrirati se i krenuti tipkati. Ako postoji žena s istim tegobama ili je uspjela ostati trudna - javi se ženo i budi inspiracija i motivacija. Hvala vam.
    P.S. Miomi se navodno hrane mliječnim proizvodima. Tako da sam izbacila sve sireve, kefire, mlijeka bilo oni domaći ili iz supermarketa. Pijem čaj od Nevena.

    Ja pijem čaj od vrkute, vidiš mlijeko u zadnje vrijeme pijem - pa ću ga smanjiti samo na dodatak kavi. Čaj od nevena ti je netko preporučio ili?


    Za Neven sam negdje pročitala da pomaze u otklanjaju policističnih jajnika. Mogla bih ja malo istražiti vrutku. Thx

  • Avatar LeLa2807

    LeLa2807

    Broj poruka: 1562

    Prijavi adminu

    Rita26

    LeLa2807

    Rita26

    Pozdrav cure. Imam 29 g i nikad nisam rađala.
    Imam intramuralni miom od 3 cm te PCOS (sindrom policističnih jajnika). Miom pratim od kako je bio 1 cm. Nikada mi nije predstavljao problem i ginekolog nije htio “kopati po njemu”. Sada se pojavila ideja da se on ipak odstrani. Nisam najsretnija s tom idejom. Pokušavam par mjeseci ostati trudna ali zbog PCOS nemam ovulacije pa će biti malo teze. Iz tog razloga sam odlučila registrirati se i krenuti tipkati. Ako postoji žena s istim tegobama ili je uspjela ostati trudna - javi se ženo i budi inspiracija i motivacija. Hvala vam.
    P.S. Miomi se navodno hrane mliječnim proizvodima. Tako da sam izbacila sve sireve, kefire, mlijeka bilo oni domaći ili iz supermarketa. Pijem čaj od Nevena.

    Ja pijem čaj od vrkute, vidiš mlijeko u zadnje vrijeme pijem - pa ću ga smanjiti samo na dodatak kavi. Čaj od nevena ti je netko preporučio ili?

    Za Neven sam negdje pročitala da pomaze u otklanjaju policističnih jajnika. Mogla bih ja malo istražiti vrutku. Thx


    vrkuta ti je super protiv policist., mioma i usklađuje cikluse. probaj, sretno <3

    Dolazi nam Liam 💙💙💙💙
    Termin po M: 2.1. / po utz: 31.12.
    [lilypie.com]

  • Zokica33

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Evo i moje iskustvo. Trenutno mi je 4.dan od laparaskopske operacije mioma skoro 8cm na peteljci maternice. Imala sam ga 3 godine i Bogu hvala da sam ga rijesila. Nije mi zadavao bas probleme osim bolova ponekad u toku menstruacije i pritiska na mjehur i to zadnjh pola godine. Operaciju sam dogovorila u Splitu (laparatomija). Nisam imala dobar osjecaj,niti sam htjela da me tako rezu. Otisla sam na pregled u Zagreb gdje mi je receno da mi se to moze obavit laparaskopski…Nitko sritniji od mene!!!!  Sve je proslo savrseno,samo mi je u toku operacije uocen jos jedan miom 1cm. Sad je sve ocisceno i nadam se da se nece vise vracat…i da mogu u miru planirat bebu…doktor mi je rekao da mogu vec za 3mj 💕

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Vauuu Zokica33 već za tri mjeseca… to su odlične vijesti :) gdje si radila operaciju? Ja idem sutra na prvi pregled za dogovor za operaciju. Imam ukupno tri mioma, jedan oko 8.5cm i ostala dva oko 1,5cm i 2,5cm. Nadam se da će nakon odstranjivanja napokon uspjeti izgurati trudnoću :)

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Avatar Bella🌟

    Bella🌟

    Broj poruka: 2899

    Prijavi adminu

    Tonia

    Vauuu Zokica33 već za tri mjeseca… to su odlične vijesti :) gdje si radila operaciju? Ja idem sutra na prvi pregled za dogovor za operaciju. Imam ukupno tri mioma, jedan oko 8.5cm i ostala dva oko 1,5cm i 2,5cm. Nadam se da će nakon odstranjivanja napokon uspjeti izgurati trudnoću :)


    Vidim u potpisu da je operacija prošla. Kako si sada? Ako smijem pitati tko te operirao i koliko moraš čekati za kretanje u novu trudnoću?

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Bella🍁

    Tonia

    Vauuu Zokica33 već za tri mjeseca… to su odlične vijesti :) gdje si radila operaciju? Ja idem sutra na prvi pregled za dogovor za operaciju. Imam ukupno tri mioma, jedan oko 8.5cm i ostala dva oko 1,5cm i 2,5cm. Nadam se da će nakon odstranjivanja napokon uspjeti izgurati trudnoću :)

    Vidim u potpisu da je operacija prošla. Kako si sada? Ako smijem pitati tko te operirao i koliko moraš čekati za kretanje u novu trudnoću?


    Hey Bella, operacija je dobro prošla, rez je čak dosta velik i iako je na Uzv-u bilo 3 mioma, na kraju ih je izvađeno 5. Operirala sam ih u Vinogradskoj kod doktora Tučkara, a moramo čekat minimalno 6mj do godine dana 😔

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Avatar Bella🌟

    Bella🌟

    Broj poruka: 2899

    Prijavi adminu

    Tonia

    Bella🍁

    Tonia

    Vauuu Zokica33 već za tri mjeseca… to su odlične vijesti :) gdje si radila operaciju? Ja idem sutra na prvi pregled za dogovor za operaciju. Imam ukupno tri mioma, jedan oko 8.5cm i ostala dva oko 1,5cm i 2,5cm. Nadam se da će nakon odstranjivanja napokon uspjeti izgurati trudnoću :)

    Vidim u potpisu da je operacija prošla. Kako si sada? Ako smijem pitati tko te operirao i koliko moraš čekati za kretanje u novu trudnoću?

    Hey Bella, operacija je dobro prošla, rez je čak dosta velik i iako je na Uzv-u bilo 3 mioma, na kraju ih je izvađeno 5. Operirala sam ih u Vinogradskoj kod doktora Tučkara, a moramo čekat minimalno 6mj do godine dana 😔


    Barem si to riješila. Super da je dobro prošlo i iskreno se nadam da ćeš ovaj put kad se oporavis dobiti svoju bebicu💛 koliko si bili veliki?
    Evo ja sam danas išla na folikulometriju da popratim O koja mi se nakon spontanog malo pomakla i rekao mi je dr. da imam miom s prednje strane sup.im.miom oko 29×27mm. Ne znam što to točno znači. Baš sam se zbedirala. 😔 Idem ponovno kod njega u pon, i u utorak kod druge doktorice po još jedno mišljenje treba li to operirati, kojim načinom ili mogu i dalje na trudnoću. 
    Genetski imam predispoziciju, mama,teta i baka su vadile maternicu upravo zbog toga i rečeno mi je da mi maternica i izgleda kao da će u budućnosti biti toga samo nisam se nadala već sad. 
    I čitam za i protiv operacije,i moram sad još razmisliti i vidjeti. Neki put imam dojam da svaki doktor svoje na tom ultrazvuku vidi i da nikad ne vide isto.
    Btw sjećam te se sa zimskih beba, bila sam i ja tamo samo pod drugim nadimkom.

  • Avatar Tonia♥️

    Tonia♥️

    Broj poruka: 1174

    Prijavi adminu

    Joj ja sam ti prije svog prvog spontanog isla kod valjda 5 različitih doktora i slusala drugačija misljenja jer nisam 3 god mogla ostat trudna(nalazi muzevi i moji sve ok). Neki su rekli da bi trebalo operirati, neki da je bolje ne dirati maternicu prije trudnoće, neki da ne smetaju u trudnoći i začeću ali ih se mora nadzirati ( isto ovisno gdje se nalaze). Meni u prvoj trudnoći nisu smetali a tad je najveći bio 4.5cm ( isto genetska predispozicija jer su svi sa mamine strane ih imali i vadili maternice zbog njih, moja mama isti prije godinu i pol, a kod mene su se aktivirali zbog velikog stresa). Nakon prvog spontanog su se povećali te je taj najveći došao do 9cm (oni nisu imali veze sa spontanim). Poslije su uslijedile dvije biokemijske za koje se smatra da bi oni mogli biti uzrok ( ja sam ih imala na tri različita mjesta-jer smo mislili da ih je samo 3).

    U većini slučajeva se oni rijese laparoskopski (tri manje rupice-jedna ispod pupka i svaka na boku) pogotovo ako mioma nema puno i ako su manji. A nakon toga je kraći oporavak, oko 3mj i moze se početi raditi na bebi. Meni je radjena laparatomija(otvaranje trbušne šupljine) zbog količine,veličine (ovaj najveći se u međuvremenu smanjio na 6cm)i pozicije mioma. S obzirom da imas jedan i nije prevelik, vjerujem da bi islo laparoskopski,iako stvarno mislim da nije potreba operacija jer stvarno skoro sve zene iznesu normalnu trudnoću s miomima, samo ih se jače kontrolira. Moj ti je savjet da isto čuješ još koje mišljenje jer opet svatko od doktora imam mišljenje po iskustvu koje su imali vezano za miome. Mene sad isto malo strah jer oni znaju opet narast. Ali hajmo pozitivno, bas to, riješila sam i to i sad malo odmor do novog pokušavanja 🥰

    A da bila sam u tim zimskim ali na žalost na kratko 😔 koji ti je Nick bio?

    👩‍🦰31g 🧔34g
    👫 9g
    👰🤵6g
    24.11.2019. Spontani u 18tt 💔
    27.02.2020. Biokemijska (7+2)
    30.05.2020. Biokemijska (6+3)
    11.09.2020. Laparatomija mioma
    Trudimo se od 2017.
    Desni jajnik blago PCOS
    ✅ Kontrola ✅Papa ✅Brisevi
    💉 Gynositol, cikla
    Ne redoviti ciklusi
    Ponovni pokušaji od 05/21
    + 28.10.
    [lilypie.com]

  • Avatar Bella🌟

    Bella🌟

    Broj poruka: 2899

    Prijavi adminu

    Tonia

    Moj ti je savjet da isto čuješ još koje mišljenje jer opet svatko od doktora imam mišljenje po iskustvu koje su imali vezano za miome. Mene sad isto malo strah jer oni znaju opet narast. Ali hajmo pozitivno, bas to, riješila sam i to i sad malo odmor do novog pokušavanja 🥰

    A da bila sam u tim zimskim ali na žalost na kratko 😔 koji ti je Nick bio?


    Stvarno si prošla svašta ,vidim da si hrabra i pozitivno ak samo tako nastavi 💛
    Prije je bio PeaceLily. Bila sam 10+ par dana pa sam vidjela kapljicu krvi na WC papiru i odjurila na hitnu i bio je missed. Vidim da si ti u visokoj trudnoći bila prvi put, ako smijem pitati koji je bio uzrok tako kasnijeg spontanog? Ne moraš odgovoriti ako ne želiš.
    Hvala ti na objašnjenu za miome. Skroz me to potreslo jer uz endometriozu,adenomiozu, već jednu operaciju laparoskopsku i histeroskopsku 2017. Mi još ovako nešto baš teško pada sad dok se ne primirim s tim. Pogotovo jer sam za miome mislila da će bar malo kasnije a ne već prije 30.  Al ok kako ti kažeš, puno žena iznese trudnocu s njima i bude sve ok. Idem ponovno kod doktora u pon, u utorak kod dr. Škrablin, zvala sam i svoju socijalnu pa ću vrijedit što će još savjetovati.
    Ma ne bi ti se trebali tak brzo baš vratiti. Znam da se oni vraćaju, ali vjerujem da ćeš ti prije toga svoju trudnoću imati.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.