Miomi i planiranje trudnoće / trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • LenaLajla

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    LeLa2807

    Za sve nas koje imamo miom(e) a želimo dijete razmjena iskustva

    Ja sam imala.dvije operacije mioma prije 6 godina, i opet ih imam mnogo na maternici ali sam ipak ostala trudna i sad sam 24tt, moram mirovati i pijem terapiju.. Miomi miruju i pratimo ih jer dva imaju velika,jedan 6.7cm a drugi 3.8 i od početka trudnoće nisu se povećali..  Bolove imam od prvog dana kao menstrualne,nisam krvarila nikako i sa bebom.mje sve ok za sad a nadam se da ce biti i do termina sve ok… Tebi sretno i nadam se da ćeš uspjeti 

  • zvonki

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svim mama :) ja sam jos jedna u nizu koja se borila i bori se s istim problemom kao i mnoge ovdje. Nisam bas ocekivala da cu nakon 14 god od zadnje trudnoce ,traziti po netu tracak nade  al me eto… uglavnom miome imam od svoje pa recimo 21…jer su mi otkriveni tokom prve trudnoce,tako da je moguce da su bili tu i prije.imala sam jedno 3 komada i rodila sam na carski rez savrsenu curicu. 2 godine nakon,sam opet bila trudna i rodila takodjer zdravu i zivu curku i to prirodnim putem…. 2 god nakon imala sam spontani i moje zasnivanje obitelji je tu stalo. Miomi su se nastavili gomilati kroz godine ,u medjuvremenu sam imala cin3+cis i rjesila to konizacijom s 33 godine… s 35 sam povadila 43 mioma i ostao je samo jedan,jer je bio tezak,tj memoguc za odstraniti…. 6 mjeseci nakon te iste operacije (klasicne,rezana od kuka do kuka) na pregledu je vidjeno kako se prave novi miomi,nekih 4/5 komada… tako da smo odustali od brojanja i ajde guramo dok ide pa ce se vaditi sve van… sad mi je 38… menga kasni,ja sam prvo bila uvjerenena da je menopauza… ono…klinke su 16 i 14,ja sama sebi matora… kad ono test plus…. malo je reci da sam premrla od straha… pregled zakazan tek za 2 tjedna ,a ja sam vec sad luda… sta ako mi kazu da moram skloniti? S tom odlukom se ja nositi ne mogu… ne jede mi se,ne spava mi se…i mislim si sta je meni ovo trebalo :D  nadam se da ima zena mojih godina,slicnog iskustva da mi kaze koju pametnu :D 
    Lijep pozdrav svima 

  • Josipaa

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage žene. 
    Dosla sam ovdje da me malo umirite, ako netko ima slicno iskustvo. 
    Imam dva mioma, jedan je 1cm i negdje na maternici, drugi je skoro 4cm na maternici ali ide prema nazad negdje, koliko sam skuzila. Naravno planiram i zelim trudnocu. Dr kaze da mi nece stvarati probleme s tim, a mene tako strah. Ovako mi ne stvaraju nikakve probleme, mozda sam skuzila malo zatvor, valjda zbog tog prema nazad ali nije strasno nista da traje po par dana. 
    Unaprijed hvala na odgovoru

  • sixtyy

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav zene, ja sam sada u 12 tt i imam tri mioma od toga je jedan jako velik i narastao je do sada u trudnoci na 12×8 cm.
    Dosada je sve uredu, doktor kaze samo pratiti redovno i nema straha jer uglavnom sve bude uredu na kraju. Ja se super osjecam, ne mirujem i ne koristim nikakvu terapiju. Nadam se sretnom zavrsetku i da sve prodje uredu kao i do sada. Takodjer zelim i vama koje se borite s ovim problemima. Sve ce biti uredu! :)

  • Nightwish

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Evo, još jedno nedavno iskustvo. Miom prije trudnoce: 3 cm, u prvom trimestru napredovao do 6.9 cm. Tijekom trudnoće se na neki način pomaknuo u stranu te nije smetao čak niti prirodnom početku poroda, koji je na kraju, zbog polozaja djetetove glavice uslijed mioma, ipak dovršen carskim rezom. Znači, moze se s miomom, iako je vrijeme za začeće bilo ipak malo iznadprosječno dugo, (8 mjeseci) dr. misli da je to zbog teže implantacije zametka radi mioma. Sretno svima :)

  • Muchachita

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Lijep pozdrav drage ženice, upravo se sada prijavih na ovaj portal iskljucivo zbog moje brige zbog mioma kojeg imam. 
    Prosle godine mi je novi privatni ginekolog uocio prvi puta miom na maternici, rekao je samo da mi mpgao predstavljat problem u trudnoci jer se nalazi na mjestu gdje bi pritiskao bebu. 
    Nisam se tada posebno zabrinula jer nisam imala nikoga i nisam shvatila jako ozbiljno.
    Međutim sada odlazim ooet na kontrolu redovnu ovoga puta drugom novom ginekologu i on mi kaze da nije bas nezabrinjavajuci miom jer se nalazi na mjestu gdje se sam plod treba smjestiti, te da je moguce da nemogu uopce nizacetijer se plod nakon nekih 5 dana izgubi. Drugim rijecima, rani spontani ako se tako moze nazvat nakon 5 dana trudnoce.
    Doktor me upucuje mom glavnom ginekolocu koji vodi moj karton da me on uputi u bolnicu na pregled kako bi mi rekli dali trebam operaciju. 
    To me sve sad bas pogodilo jer mi je “zadnji vlak” uopce i da ostanem trudna buduci da nisam nikada imala bebu a navesila sam 39 god prije 3 mj. 
    Inace ni ne zivim vec 8 godina u HR pa nemogu nikako do dr. Ginekologa. 
    Citala sam sve komentare međutim sve imate miom na bezopasnom mjestu dok je moj bas na opasnom kako kaze dr. 
    Mozda bolje stititi se od trudnoce zbog opasnosti od gubitka ploda, bebe i dr komplikacija. 
    🥺🙏

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Muchachita

    Lijep pozdrav drage ženice, upravo se sada prijavih na ovaj portal iskljucivo zbog moje brige zbog mioma kojeg imam.
    Prosle godine mi je novi privatni ginekolog uocio prvi puta miom na maternici, rekao je samo da mi mpgao predstavljat problem u trudnoci jer se nalazi na mjestu gdje bi pritiskao bebu.
    Nisam se tada posebno zabrinula jer nisam imala nikoga i nisam shvatila jako ozbiljno.
    Međutim sada odlazim ooet na kontrolu redovnu ovoga puta drugom novom ginekologu i on mi kaze da nije bas nezabrinjavajuci miom jer se nalazi na mjestu gdje se sam plod treba smjestiti, te da je moguce da nemogu uopce nizacetijer se plod nakon nekih 5 dana izgubi. Drugim rijecima, rani spontani ako se tako moze nazvat nakon 5 dana trudnoce.
    Doktor me upucuje mom glavnom ginekolocu koji vodi moj karton da me on uputi u bolnicu na pregled kako bi mi rekli dali trebam operaciju.
    To me sve sad bas pogodilo jer mi je “zadnji vlak” uopce i da ostanem trudna buduci da nisam nikada imala bebu a navesila sam 39 god prije 3 mj.
    Inace ni ne zivim vec 8 godina u HR pa nemogu nikako do dr. Ginekologa.
    Citala sam sve komentare međutim sve imate miom na bezopasnom mjestu dok je moj bas na opasnom kako kaze dr.
    Mozda bolje stititi se od trudnoce zbog opasnosti od gubitka ploda, bebe i dr komplikacija.
    🥺🙏


    Bas zanimljivo kako doktori znaju gdje ce se embrio na tacnom mjestu ugnjezditi 🙄
    No, ja bi na tvom mjestu radila na bebi svakako… jesi li ti ijednom do sada ostala trudna?

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • Muchachita

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pa kako nebi znali kad se samo na jednom mjestu u maternici se ugnijezdi embrio zar ne? 
    Nije preporucljivo meni ni ostat trudna prije nego to vidim sa bolnickim doktorima, jer smeta razvoju ploda isto tako, dakle smeta svakako. 
    Nisam prije nikada bila trudna. 

  • Avatar SAYuRI

    SAYuRI

    Broj poruka: 1161

    Prijavi adminu

    Muchachita

    Pa kako nebi znali kad se samo na jednom mjestu u maternici se ugnijezdi embrio zar ne?
    Nije preporucljivo meni ni ostat trudna prije nego to vidim sa bolnickim doktorima, jer smeta razvoju ploda isto tako, dakle smeta svakako.
    Nisam prije nikada bila trudna.


    Plod se moze ugnjezditi na toliko mjesta, moze pored mioma, moze skroz preko puta mioma, uopste ne mora da znaci da ce blizu mioma, pa sta bi meni rekla, ja sam u drugoj trudnoci imala miome i jos rez od carskog gdje nikako ne bi valjalo da se plod ugnjezdi , pa opet je pored svega toga plod nasao sigurno mjesto…evo radim i na trecoj bebi…Miomi ne smetaju nuzno razvoju ploda. 

    💃36 🏋️‍♀️ 44
    👦8
    👶1
    08/20 spontani 8tj
    08/22 biohemijska
    10/22 biohemijska 🤷‍♀️
    15.11.2022➕👶
    Fuck that little mouse, I’m an albatros 😁
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Norita

    Norita

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hej hej,

    ne znam je li ovaj thread još aktivan al ajde da i ja napišem prvi post. 

    ISPRIKE NA GNJAVLJENJU, prije svega.

    Ja imam friških 36, a suprug 33 godine.  Redovni ciklusi, 26. dana. 2 submukozna mioma.

    Počeli smo “raditi” na bebi nakon mog zadnjeg pregleda kod ginekologa koji je bio 14.11.
    Ginekologinja je tada rekla da vidi da se dogodila ovulacija, ali isto tako mi je priopčila da vidi i dva mioma. Do sada sam znala da imam jedan mali submukozni od 1 cm, no sada ispada da se stvorio još jedan od 1.6 cm.

    Kao i prijašnji ginekolozi, rekla mi je da to ne bi trebalo smetati pri začeću, usput dodavši da eventualno može zasmetati pri implantaciji.

    Naravno, čim sam došla doma, izguglala sam svaki mogući resurs vezan uz submukozne miome i ostala poražena jer ispada da su oni glavni krivci za neplodnost uzrokovanu miomima, a osim toga, najrijeđi su od svih tipova mioma. My fucking luck.

    Ništa se nije dogodilo taj ciklus tj. nismo ni očekivali niti sam radila ikakve testove. 

    No u 12. mjesecu mi je menga kasnila dva dana i počela s nekakvim malim ugruškom i bila je drugačija no ostalih ciklusa. Trajala je samo 3 dana i bila je prilično obilna. No, prije no što sam ju dobila zaista sam se osjećala netipično razdražljivo, smetali s umi mirisi, imala glavobolju i bila totalno umorna. Baš sam mislila da je to to. Ali nije. Taj prvi test trudnoće mi je bio baš emocionalno težak. Zaista sam osjetila divljenje i suosjećanje prema ženama koje to već godinama proživljavaju. Za to zaista treba snage (i sve vas grlim jako). Tad sam osjetila kao da nisam emocionalno spremna za neuspjehe, a znam da trebam biti.

     Sada nastavljamo dalje s pokušajima, kupila sam Femisan a+, pa obične femisan kapsule, pijem zeleni čaj jer čitah da smanjuje miome, isto kao i vrkuta koja se nalazi u Femisanu, a planiram krenut i u teretanu jer fizička aktivnost isto pomaže, a istom se ne mogu pretjerano pohvaliti.

    S obzirom na moju poodmaklu dob, ginekologica je rekla da za 6 mjeseci dođemo u kliniku za plodnost pa da vidimo u čemu je problem, a ja si nekako mislim da možda odmah idem tražiti drugo mišljenje i vidjeti je li treba možda te moje submukiće odstraniti…

    I'm not a black sheep, I am a spiritual goat.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.