Mirovanje radnog odnosa do 3. godine djetetova života

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kali3

    Kali3

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    hvala na brzom odgovoru!  morat ću i ja onda prvo na razgovor kod šefice 

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    AndTib7910


    Nisam imala to iskustvo. Ali imala sam i još uvijek imam iskustvo rodiljnog dopusta zbog njege dijeteta. Rijetko nailazim na mame i roditelje koji su tako dugo to nastavljali. Vrijeme i razvoj dijeteta će mi najviše reči da li je duži boravak i rodiljni dopust bio dobar korak. Za sad mislim da je vrlo dobro što se tako odvijalo.

    Možes li mi reci na koji si nacin ovo pravo ostvarila?meni za 3mj završava rodiljni te razmisljam pokusati ishoditi produljenje zbog njege djeteta (vjezbači smo)
    Hvala

  • marija32

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    I ja razmisljam o mirovanju…no jedna mi stvar nikako nije jasna pa Vas molim da mi objasnite…

    Nije mi jasno na koliku rodiljnu i roditeljsku naknadu mogu racunati nakon 6 mjeseci mirovanja (planiramo trece dijete)?
    Moram li nakon mirovanja raditi 3 mjeseca (dobiti dvije pune place) kako bih imala max naknade, ili mi se racunaju place prije mirovanja - naime, nakon sto malac navrsi godinu dana planiram koristiti GO i raditi onoliko dana koliko je potrebno za isplatu dvije place…a tek onda uzeti mirovanje.

    Inace, u radnom odnosu sam 10 godina, bez prekida, i pazim na ono da imam 12 mj neprekidno ili 18 mj u posljednje dvije godine. Jedino me muce ti mjeseci potrebni za racunanje prosjeka - moraju li biti spojeni, neposredno prije rodiljnog ili komplikacija??

  • marija32

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Danas sam zvala HZZO i ovo sam saznala:

    unutar 6 mjeseci prije dana otvaranja komplikacija moram imati dvije isplacene place. Buduci da sam ja planirala ici na mirovanje do max 6 mjeseci, necu moci ici direkt na komplikacije s mirovanja, nego cu morati raditi i dobiti dvije isplacene place.

    Bilo bi optimalno kad bih nakon povratka na posao radila 1 mjesec i dobila placu, bila na mirovanju 4 mjeseca i nakon toga opet radila i dobila drugu placu. I nakon toga na komplikacije :) I naravno ostala trudna negdje uskoro ;)

    Dakle, za prosjek je bitno ono sto je isplaceno u razdoblju od 6 mjeseci prije otvaranja bolovanja…+ ono o 12 mj staza neprekinuto ili 18 s prekidima u posljednje dvije godine.

  • Avatar Nina2512

    Nina2512

    Broj poruka: 536

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame.ima li koja sa friskim iskustvom u vezi mirovanja radnog odnosa?ja se pripremam na to.zanima me moze li me poslodavac odbiti?ili samo odgoditi?i moze li mi dati otkaz onda u to vrijeme odgode,u tih 30 dana?

    [lilypie.com]

  • Angela1986

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    I mene također zanima da li se što promjenilo. Ja bih uzela 6 mjeseci mirovanje, sada mi 28.10 ističe plus go 28 dana još. 1.12 se moram vratiti. Zanima me da li ima tko primjer zahtjeva i koji razlog navesti, dovoljno samo obiteljski razlog ili? Hvala. 

  • Angela1986

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    ProudMomy

    missha


    Kako to uopće ide sa zahtjevom? I kad se to treba dat?
    Dakle postupak je sljedeci:
    Kao prvo vazno je napomenuti da je to zakonsko pravo roditelja i da Vam to poslodavac ne smije odbiti ako mu namjeru koristenja istog najavite minimalno 30 dana ranije.
    Nakon zavrsetka porodiljnog isto tako imas pravo prvo iskoristiti stari godisnji odmor, pa tek onda otvoriti mirovanje.
    Dakle ja sam svojima u firmu poslala pisani zahtjev jedno 40 dana prije datuma od kojeg zelim koristiti to pravo.
    Poslodavac na temelju tog zahtjeva donosi odluku u pisanom obliku, a kopiju iste mora dostaviti i HZZO-u. Za vrijeme mirovanja poslodavac nema nikakve troškove, ali ima obvezu primiti te nakon toga natrag na radno mjesto. Poslodavac te odjavljuje sa zdravstvenog (mozes ga ostvariti preko supruga) i sa mirovinskog (radni staz ne ide, osim ako si ga sama uplacujes, mislim da je oko 600 kn mjeseco). Na posao se mozes vratiti bilo kada, ali namjeru moras najaviti isto tako 30 dana ranije.
    I jos jedna bitna stvar je da Vas poslodavac ne bi pokusao zeznut (namjerno ili ne namjerno) da se po zakonu mirovanje ne gleda kao prekid radnog odnosa, vec upravo kako i pise kao mirovanje prava i obveza iz ugovora u radu, sto znaci da po povratku na posao ostvarujete odmah sva svoja prava, npr. pravo na godisnji odmor. Dakle ne morate cekati 6 mj i sl.

    Eto nadam se da sam pomogla. Ako trebas primjer zahtjeva, missha reci.


    Ja bih Vas molila primjer zahtjeva. Hvala. 

  • Avatar Nina Leonita

    Nina Leonita

    Broj poruka: 119

    Prijavi adminu

    Angela1986

    ProudMomy

    missha


    Kako to uopće ide sa zahtjevom? I kad se to treba dat?
    Dakle postupak je sljedeci:
    Kao prvo vazno je napomenuti da je to zakonsko pravo roditelja i da Vam to poslodavac ne smije odbiti ako mu namjeru koristenja istog najavite minimalno 30 dana ranije.
    Nakon zavrsetka porodiljnog isto tako imas pravo prvo iskoristiti stari godisnji odmor, pa tek onda otvoriti mirovanje.
    Dakle ja sam svojima u firmu poslala pisani zahtjev jedno 40 dana prije datuma od kojeg zelim koristiti to pravo.
    Poslodavac na temelju tog zahtjeva donosi odluku u pisanom obliku, a kopiju iste mora dostaviti i HZZO-u. Za vrijeme mirovanja poslodavac nema nikakve troškove, ali ima obvezu primiti te nakon toga natrag na radno mjesto. Poslodavac te odjavljuje sa zdravstvenog (mozes ga ostvariti preko supruga) i sa mirovinskog (radni staz ne ide, osim ako si ga sama uplacujes, mislim da je oko 600 kn mjeseco). Na posao se mozes vratiti bilo kada, ali namjeru moras najaviti isto tako 30 dana ranije.
    I jos jedna bitna stvar je da Vas poslodavac ne bi pokusao zeznut (namjerno ili ne namjerno) da se po zakonu mirovanje ne gleda kao prekid radnog odnosa, vec upravo kako i pise kao mirovanje prava i obveza iz ugovora u radu, sto znaci da po povratku na posao ostvarujete odmah sva svoja prava, npr. pravo na godisnji odmor. Dakle ne morate cekati 6 mj i sl.

    Eto nadam se da sam pomogla. Ako trebas primjer zahtjeva, missha reci.

    Ja bih Vas molila primjer zahtjeva. Hvala.


    ja bi isto molila primjer zahtjeva. i da li  mogu zahtjev uputiti nakon isteka porodiljnog, a dok koristim stari i novi godišnji, također 30 dana prije namjere korištenja?

    [lilypie.com]

  • Avatar Belle84

    Belle84

    Broj poruka: 913

    Prijavi adminu

    Ja koristim trenutno godisnji stari pa idem na mirovanje pa koristim novi godisnji nakon toga. Samo sam napisala molbu koju ssm odnijela u tajnistvo i to je bilo to. Dobila pisanu obavijest da mi poslodavac odobrava mirovanje radnog odnosa.

    [lilypie.com]

  • Pcelica18

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Angela1986

    ProudMomy

    missha


    Kako to uopće ide sa zahtjevom? I kad se to treba dat?
    Dakle postupak je sljedeci:
    Kao prvo vazno je napomenuti da je to zakonsko pravo roditelja i da Vam to poslodavac ne smije odbiti ako mu namjeru koristenja istog najavite minimalno 30 dana ranije.
    Nakon zavrsetka porodiljnog isto tako imas pravo prvo iskoristiti stari godisnji odmor, pa tek onda otvoriti mirovanje.
    Dakle ja sam svojima u firmu poslala pisani zahtjev jedno 40 dana prije datuma od kojeg zelim koristiti to pravo.
    Poslodavac na temelju tog zahtjeva donosi odluku u pisanom obliku, a kopiju iste mora dostaviti i HZZO-u. Za vrijeme mirovanja poslodavac nema nikakve troškove, ali ima obvezu primiti te nakon toga natrag na radno mjesto. Poslodavac te odjavljuje sa zdravstvenog (mozes ga ostvariti preko supruga) i sa mirovinskog (radni staz ne ide, osim ako si ga sama uplacujes, mislim da je oko 600 kn mjeseco). Na posao se mozes vratiti bilo kada, ali namjeru moras najaviti isto tako 30 dana ranije.
    I jos jedna bitna stvar je da Vas poslodavac ne bi pokusao zeznut (namjerno ili ne namjerno) da se po zakonu mirovanje ne gleda kao prekid radnog odnosa, vec upravo kako i pise kao mirovanje prava i obveza iz ugovora u radu, sto znaci da po povratku na posao ostvarujete odmah sva svoja prava, npr. pravo na godisnji odmor. Dakle ne morate cekati 6 mj i sl.

    Eto nadam se da sam pomogla. Ako trebas primjer zahtjeva, missha reci.

    Ja bih Vas molila primjer zahtjeva. Hvala.


    Pozdrav, ja bih vas isti molila primjer zahtjeva ako netko ima. Hvala

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.