Ne dolazi do trudnoće

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Elenicaa20

    Broj poruka: 396

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage moje.Zaista počinjem bit očajna i treba mi par savjeta.Moj decko i ja smo skupa 4 god.Za 3 mjeseca stupamo u brak.Odnose smo počeli imati nakon 1god zabavaljanja.Ispocetka sa zaštitom a poslije sig jedno 2,5 god samo smo koristili metodu da on završi vani.Medutim od nove god se ne pazimo nikako i do sad se ništa ne dešava.Da li se trebam brinuti?Vec samo razmišljam negativno.Prvo se pitam kako nam se nije desilo svo to vrijeme dok smo se samo pazili tako da on završi vani Itd?Stalno sebe mučim.Da li imam rajejjjbrigu?Kad se vama desila trudnoća?Moram da napomenem da on ne radi ovdje nego vani i dolazi svaki mn na 3-4 dana i nikad ne potrefimo plodne Dane po kalendaru.Stvarno počinjem bit očajna.Da li da ne razmišljam o tome il šta već?

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Elena Smajic

    Pozdrav drage moje.Zaista počinjem bit očajna i treba mi par savjeta.Moj decko i ja smo skupa 4 god.Za 3 mjeseca stupamo u brak.Odnose smo počeli imati nakon 1god zabavaljanja.Ispocetka sa zaštitom a poslije sig jedno 2,5 god samo smo koristili metodu da on završi vani.Medutim od nove god se ne pazimo nikako i do sad se ništa ne dešava.Da li se trebam brinuti?Vec samo razmišljam negativno.Prvo se pitam kako nam se nije desilo svo to vrijeme dok smo se samo pazili tako da on završi vani Itd?Stalno sebe mučim.Da li imam rajejjjbrigu?Kad se vama desila trudnoća?Moram da napomenem da on ne radi ovdje nego vani i dolazi svaki mn na 3-4 dana i nikad ne potrefimo plodne Dane po kalendaru.Stvarno počinjem bit očajna.Da li da ne razmišljam o tome il šta već?


    Pa ako ne potrefite plodne dane ni ne mozete ostat trudna. Do trudnoce dolazi za vrijeme ovulacije koja je jedan dan u ciklusu,  ni to nije garancija da je taj ciklus dobitna. Cure mjesecima prate ovulaciju trakicama i po tome tempiraju odnose pa na bebi rade mjesecima, a kod vas cak niti odnosi za vrijeme ovulavije nisu zastupljeni. Osobno mislim da nemate razloga za brigu i paniku, ali nisam lijecnik niti neko iz struke, mislim da ste sama sebi odgovorili na svoje pitanje. Ali u svakom slucaju mogu vam savjetovat da se obratite svom ginekologu ako imate neke sumnje i strahove. Sretno

  • Avatar Eni.6

    Eni.6

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Smatra se da je u redu pokusavati u kontinuitetu do godinu dana, cak i da imas ciljane odnose u plodnim danima imas samo 25% sanse za trudnocu.

    Ono sto bih ja svakome preporucila pre planiranja trudnoce je da obavi osnovni ginekoloski pregled ukljucujuci briseve i analize na hlamidiju itd.

    Takodje uzimanje folne kiseline.

    Mi smo isto jedno vreme bili razdvojeni i nismo mogli da imamo ciljane odnose.
    Ipak,trudnoca se desila prvog meseca kad sam se prestala opterecivati tim.

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]
    To get the code: Tap and

  • fantasia

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Draga Elena, unutar godine dana je sasvim normalno raditi na tome. Dr.opce prakse mi je rekla da je za parove u braku cak i do 2 godine neko normalno razdoblje bez da se podvrgavaju nekim dubljim pretragama.
    MM i ja smo stalno zajedno, uskoro ce godinu dana kako radimo na tome, i uz folikulometriju, lh trakice, mjerenje temp.,cajeve,tablete itd…i nakon svega iza sebe imam jedan spontani.
    Ali svakako ti preporucam kontrolu kod gin.cisto da vidis jel' ti sve ok “dolje”;)
    Samo optimisticno:)

  • Elenicaa20

    Broj poruka: 396

    Prijavi adminu

    Hvala vam na takvim komentarima.Nadam se da je tako.Ali stalno razmišljanje o tome…Hiljadu pitanja Hah.Razumijete me sigurno.

  • Avatar Eni.6

    Eni.6

    Broj poruka: 146

    Prijavi adminu

    Znam da je tesko opustiti se i ne razmisljati o tome,ali cula si i sama sto puta da se mnogima desilo kad su prestali planirati i “raditi” na tome

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]
    To get the code: Tap and

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.