Neobična dječja pitanja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar koradolea

    koradolea

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Moj sin, tada je imao oko 3-4 godine, postavio je tati pitanje: Tata zašto mi muški imamo jaja? A tata, da ne kaže sad sve a opet da bude istina mu je odgovorio: Pa da možemo raditi djecu!!
    Nakon toga svima je on to objašnjavao!

  • Mama_Sonja

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Kako sada očekujemo drugo dijete (kćerkicu) pa s našim trogodišnjim sinom puno pričamo o seki koja je u trbuhu, on nas je nedavno iznenadio vrlo zanimljivim pitanjem : “Gdje seka pere ruke kad piški i kaki?”
    Hm… objasnili smo mu da, kad seka piški da je to vrlo čista vodica koja nije prljava i da seka nema pišu što znači da si ne uprlja rukice. Kako ona još ne jede sama, nego dobije ono što mama pojede, ona će se pokakiti kada počne sama jesti, a to će biti kada se rodi. =)

    Happy mama puta dva <3

  • Avatar ina7

    ina7

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Ja imam za sada još malo dijete od 1,5 godine koje još nije došlo u tu fazu postavljanja pitanja  ali bilo bi dobro da se pripremim za moju malu pametnicu koja će itekako postavljati zanimljiva i čudna pitanja mami i tati….već vidim hehehe

  • aaaleee

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    moja malena ima tek dvije godine ali jako puno priča,sve razumije i sve ponavlja….do tako nekih zanimljivih i neobičnih pitanja još nismo došli ali ja cu ipak izdvojiti jedno meni do sad najslađe a to je da me je jednog dana pitala  Mama jel ti mene voliš na šta sam se ja nasmijala i sa oduševljenjem rekla DA,a onda je ona pitala koliko ja sam rekla NAJVIŠE NA SVIJETU……

  • Andrijana123

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Jednom me moj sin, koji je tada imao pet godina, upitao kako zašto neki ljud (njemu čovjek :D ) ode u pakao, a neki u raj. On je smatrao da svi ljudi trebaju ići u raj. Objasnila sam mu kako je Bog predobar da bi ikoga slao u pakao, te da on sve šalje u raj. Nadodala sam da je pakao priča da bi djeca postala dobra. On mi je samo nasmiješio te se nastavio igrati s autićima…  Želim ovu knjigu jer bi mi dala odgovore na mnoga pitanja koja me često pitaju sestrične. Hvala vam. 

  • antonia8

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja 3-godišnjakinja je nedavno naučila nazive za rodbinske odnose i počela ih često primjenjivati. Tako jednog dana ona sva zabrinuta kaže: Mama, tko će biti moja svekrva? Ja se jako brinem tko će roditi moga muža.
    Malo za reći da smo se muž i ja valjali od smijeha, ali smo joj objasnili da će ona kad bude velika sebi prvo izabrati dečka/muža a da će joj svekrva biti njegova mama i da nju ne može birati niti zamjeniti..

  • anapa

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Moj mali brbljavi dvogodišnjak šetao s nama po zološkom ljetos i gledamo mi životinje kad nas on odjednom upita: “a gdi su dinosauri? ja hoću ići gledat dinosaure” (koje inače obožava) :-) moj odgovor: dinosauri su živjeli nekad jako, jako davno, sada ih više nema u stvarnosti, samo u crtićima i mašti… moram li naglasiti da nije bio baš zadovoljan odgovorom :-) ima još dosta bisera, al to mi je prvo palo na pamet

  • anapa

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Moj mali brbljavi dvogodišnjak šetao s nama po zološkom ljetos i gledamo mi životinje kad nas on odjednom upita: “a gdi su dinosauri? ja hoću ići gledat dinosaure” (koje inače obožava) :-) moj odgovor: dinosauri su živjeli nekad jako, jako davno, sada ih više nema u stvarnosti, samo u crtićima i mašti… moram li naglasiti da nije bio baš zadovoljan odgovorom :-) ima još dosta bisera, al to mi je prvo palo na pamet

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    Moj sin ima 8 mjeseci pa me još nije iznenadio pitanjima ali zato moje nećakinje imaju bezbroj pitanja koja me svaki put iznova iznenade. Nazvala me jednom tada 3 godišnja nećakinja i predstavila se imenom i prezimenom (sva ponosna) a ja odvratim svojim imenom i prezimenom. Ona na trenutak zastane pa kaže:“Kak XXX a bila si YYY?” A ja kažem pa udala sam se za tvog tetka i uzela njegovo prezime! Ona opet zašuti pa pita:“A zakaj se on nije udao za tebe???”

  • bubi13

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Moja vrckava trogodišnjakinja Nina jako voli dečke. Mislim da i oni smatraju nju sebi ravnom jer se kao i oni igra samo sa autićima i bagerima. Tako me je jednoga lijepoga dana pitala: mama zašto sam se ja rodila kao curica? A ja sam joj  odgovorila da je dragi Bog je želio da u naš život dođe jedna prekrasna pametna zlatokosa djevojčica koja će nas svaki dan uveseljavati sa svojim prekrasnim osmjehom i ispuniti naše živote sa toplinom i srećom. :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.