Neobična dječja pitanja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nata34

    nata34

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Moj trogodišnjak danas me pitao: Zašto nam rastu uši u glavi? Zašto ne negdje drugdje,možda na trbuhu?
    Moj odgovor je bio da bolje čujemo,da su što bliže mozgu koji je u glavi.
    To je samo jedno od pitanja,danas mi se ovo urezalo u pamćenje

  • Nora123

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Jednom prilikom moj sin (4 god.) me je pitao dok smo se molili: ‘'U ime Oca i Sina i Duha Svetoga…Mama,rekla si da ne postoje duhovi,a tko je onda Duh Sveti?!?’'
    Ostala sam zbunjena.Nisam imala odgovora.

  • Avatar Nina90

    Nina90

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Pitao me, mama kosa raste iz glave a u glavi je mozak, to znaci tko ima puno kose je pametan. A zasto je onda tata celav?

    Od silnog smijeha jadan nije dobio ni odgovor…

  • cvjetic1

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pitala me da li na nebu ima cesta i automobila. Rekla sam da nema. I onda je ona pitala kako se onda ljudi kreću tamo, kako dolaze s jedno mjesto na drugo, pješice?
    Nisam odgovorila.

  • Avatar basgitara

    basgitara

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Nas je Luka s cca 3 i pol godine iznenadio pitanjem: “Mama ako je Bog stvorio nebo i zemlju, čovjeka i životinje, tko je onda stvorio njega? Ako je mama Bog tako dobar zašto je stvorio zločeste dinosaure?”

    Iskreno nisam se snašla i zamolila sam ga da pričeka s odgovorom dok pitam tatu. I onda je tata sve objasnio onako dječji

  • Mali-medo

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Iva je imala 4-5 godina kad je počela postavljat pitanja vezana za smrt i Boga.
    Jednom je pitala: “ Mama kad umremo, tijelo ostane ne zemlji, a duša napušta tijelo i ide na nebo.  Jel' tako?!?” - Da; “ A duša je nevidljiva? ” -Da . “Kako ćemo se mi onda na nebu prepoznat?” - Na to pitanje nisam joj znala odgovoriti, kao ni na sljedeće:“ Znači Bog je stvorio sve na ovom svijetu, sve je to meni jasno, ali mama ko je stvorio Boga?”

  • smesic

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Moja kćerka je kad je imala 4 godine često tražila  da joj rodim sestru(Inače ima brata starijeg 14 mjeseci), jer su ju imale neke curice u vrtiću. Nakon nekoliko ponavljanja sam joj rekla više u šali , pa, dobro vidjet ćemo s tatom.Ona me raširenih okica pogledala začuđeno i upitala- a što će nam tata, misleći da ću ja sama samo za nju, tek tako roditi seku po narudžbi. Osjećala sam se prekrasno nakon te njene izjave. Želim tu knjigu za svoje dvije mudrice.Pozdrav iz Zagreba.

  • Avatar basgitara

    basgitara

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Još jedan biser moje pametnice - u ZOO smo vidjeli zmiju isto koao iz naše male biblije pa me Luka, tada dvogodišnjak, upitao da li je to zmija koja je Evi dala jabuku. Luka je sad petogodišnjak i pravi je mali veliki čovjek. Mudrica

  • ninaj

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Neki dan dok sam ga kupala moj sin me pitao: “Mama zašto muškarci imaju male, a cure velike sise”. Sjetila sam se Vašeg članka “Četiri velika pitanja malih ljudi” i pitanja (Zašto djevojčice dobiju bebe, a dečki ne?) pa sam mu odgovorila da žene imaju velike sise da mogu nahraniti bebu. 
    Hvala na pomoći!

  • Jass

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Mene je moja djevojčica pitala (4 god.) da li tata svaki dan nosi svog “pišu” na posao ili ga ostavlja doma ili u autu,na što smo se mi od srca nasmijali i objasnili joj da tata nikako ne može ostaviti svog “pišu” bilo gdje.A nedugo zatim, brinulo ju je kako tata može piškiti stojeći,ali unatoč našem objašnjenju,zaključila je da ga je sigurno strah wc-a!!! :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.