Oporavak i trudnoća nakon VANMATERICNE trudnoće

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar laurell

    laurell

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    Hello cure/majke/žene 🥰 
    voljela bih čuti iskustva vaša nakon vanmatericne trudnoće. 
    Osobno mi je laparaskopski odstranjen lijevi jajovod u kojem je zapeo plod. Receno mi je da se ne moram paziti uopće, kad budem spremna da krenemo ponovno u akciju. 
    Trenutno čekam prvu M. Ima li koja od vas da je ubrzo nakon vanmatericne ponovno ostala trudna? Ili koliko dugo vam je trebalo da opet uspijete? Jeste li imale strah? Itd.. 
    🤍

    05/23 vanmaterična prva trudnoća -odstranjen jedan jajovod
    baby boy 🩵

    [tickerfactory.com]

  • anny35

    Broj poruka: 144

    Prijavi adminu

    Hej, ja sam imala sad u 4. mjesecu. 
    Imala sam operaciju, ali mi nisu nasli plod pa mi nisu odstranili nijedan jajovod. Meni su bili rekli kad su mislili da ce mi vadir jajovod da cu morat pricekat 3 mjeseca za nove pokusaje… bas zanimljivo kako to varira od doktora do doktora. 
    Ja cekam propuhivanje jajovoda, odnosno sono hsg. Imala sam vec spontani prosle god. Nisu ni ove god na kraju sigurni jel mi bika vanmatericna il samo neuredna trudnoca. Nista nije garancija da ce mi ni sljedeca trudnoca proci ok, al ja zelim napravit sve sto ja mogu pa da se kasnije ne krivim.
    Strah je veliki. Cuti da imas vanmatericnu mi je bio veliki sok. Meni se i zakompliciralo, svasta je tu bilo, da ne idem u detalje. Strah me i za ubuduce, al sto ces. Nije da imamo izbora, il nastaviti ili odustati. Kolika je tebi bila beta kad su ti odstranili jajovod?

    👼👼

  • Avatar laurell

    laurell

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    anny35

    Hej, ja sam imala sad u 4. mjesecu.
    Imala sam operaciju, ali mi nisu nasli plod pa mi nisu odstranili nijedan jajovod. Meni su bili rekli kad su mislili da ce mi vadir jajovod da cu morat pricekat 3 mjeseca za nove pokusaje… bas zanimljivo kako to varira od doktora do doktora.
    Ja cekam propuhivanje jajovoda, odnosno sono hsg. Imala sam vec spontani prosle god. Nisu ni ove god na kraju sigurni jel mi bika vanmatericna il samo neuredna trudnoca. Nista nije garancija da ce mi ni sljedeca trudnoca proci ok, al ja zelim napravit sve sto ja mogu pa da se kasnije ne krivim.
    Strah je veliki. Cuti da imas vanmatericnu mi je bio veliki sok. Meni se i zakompliciralo, svasta je tu bilo, da ne idem u detalje. Strah me i za ubuduce, al sto ces. Nije da imamo izbora, il nastaviti ili odustati. Kolika je tebi bila beta kad su ti odstranili jajovod?


    Da, bas zanimljivo koliko različitih mišljenja od doktora. Meni su i doktor koji me operirao i moj osobni ginekolog rekli da ne moram čekati ništa. Da je bolje odmah krenuti pa kad se desi😐 tako da ni sama nisam pametna. 
    Moja zadnja Beta je bila oko 1200 na dan operacije, a dva dana prije tog je bila 1100, rasla je ali nepravilno. A ploda u maternici nije bilo. Bas me strah ponovno jer tko mi garantira da mi je druga strana u redu. 🤔 napisali u nalazu samo da je druga strana urednog izgleda. 
    Imaš “sreću” sto ti nisu ništa odstranili. Ali opet nekako pokušavam sebi posložiti u glavu da su meni morali maknuti jer je očito bio nikakav/neprohodan pa imam osjećaj da sam se riješila nečeg nevaljalog u sebi. 

    05/23 vanmaterična prva trudnoća -odstranjen jedan jajovod
    baby boy 🩵

    [tickerfactory.com]

  • anny35

    Broj poruka: 144

    Prijavi adminu

    Ako će ti biti lakše napravi i ti sono za taj preostali jajovod. Misljenja se razilaze, nekog boli, nekog ne boli.
    Sto su mi sve radili racunam da mogu i to pretrpiti. 
    Da, tako su i meni objasnili prije operacije. Da mi je bolje odstranit jajovod nego uzeti mtx jer je jajovod ocito ostecen. Druga stvar sto je meni beta bila premala i varirala stalno od 60 -120 pa nisu ni mogli vidit plod (ni u maternici ni u jajovodu). Cak jr jrdan doktor iz iste bolnice komentirao da sto su me uopce otvarali na takvu betu kad nisu mogli nista vidit s tako malim plodom. Sve mi se cini da to ovisi o sreci na koga ces naletjeti.

    👼👼

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.