Pohrana matičnih stanica krvi iz pupkovine

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    upravo proucavam temu…
     je li se netko odlucio za privatnu pohranu mat.stanica? 
    saznala sam za klinike biosave ( 18 500 kn/ 20 god.) i cryo-save ( 15 000 kn/20 god ) pa me zanimaju iskustva…

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Ne kužim to , voljela bih sačuvati matične stanice i donirati a kaj ako nedajbože budu trebale mom djetetu a oni mi kažu da nema ili slično.
    Opet ne kužim privatno čuvanje pa da toliko košta…strašno
    Sve mi je to nekako konfuzno

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Jel se uzima uzorak u slučaju da se uzimaju antibiotici tjedan dana prije poroda? Do sad mi je trudnoća bila sasvim uredna, ali se sad pojavila neka upala mjehura, pa moram piti antibiotike 5 dana. Termin je 22.08.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    Jel se uzima uzorak u slučaju da se uzimaju antibiotici tjedan dana prije poroda? Do sad mi je trudnoća bila sasvim uredna, ali se sad pojavila neka upala mjehura, pa moram piti antibiotike 5 dana. Termin je 22.08.

    Mislim da ne. :-(

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    A i ja isto mislim da nažalost nista od toga… Provjerit cu jos, ali kako sam proučavala, mislim da to otpada… Šteta, a bas sam htjela da pohranimo… Drugi put, ako ne ovaj. 

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Ane12

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, vidim da se piše da su roditelji sami odgovorni za transport matičnih stanica, u našoj tvrtki kriovum koja je također privatna banka za pohranu matičnih stanica to nije slučaj, za sve smo zaduženi mi, majka samo mora roditi :D

  • Avatar Cvrčko

    Cvrčko

    Broj poruka: 25

    Prijavi adminu

    Drage curke,
    Ja svakako mislim pohraniti makar u javnu banku “Ana Rukavina”, jer zašto ne pružiti mogućnost za pomoć bilo kome. Metoda je totalno bezbolna i besplatna a ljudski život i liječenje neprocjenjivo!
    Čak mozgam i kako bih organizirala prijevoz ako rodim preko vikenda, mogla bih i to nekako iskombinirati s obzirom da je moja tvrtka opskrbljivala zakladu “Ana Rukavina” sa hranjivim podlogama upravo za matične stanice :)
    Lijepo je nekome pomoći, osobito kada nas to ništa ne košta i osjećamo se super jer bi isto tako netko drugi pomogao nama :)

  • Vita3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, drage (buduće) mame!

    Ako vas zanima pohrana krvi iz pupkovine za privatne potrebe, svakako predlažem da pročitate članak o samoj proceduri pohrane u njemačkoj banci Vita 34 na sljedećoj poveznici: https://klokanica.24sata.hr/specijal/cudotvorna-krv-iz-pupkovine/potupak-pohrane-maticnih-stanica-iz-pupkovine-1518 [klokanica.24sata.hr].
    Naglasit ću vam da carski rez ili mekonijska plodna voda neće utjecati na vađenje krvi iz pupkovine te da kurirska služba dolazi preuzeti set iz rodilišta i tijekom vikenda i blagdana.

    Također, Vita34 je jedina europska banka koja ima dozvolu pohrane matičnih stanica do 50 godina te je na taj period i osigurana u slučaju insolventnosti.

    Plaćanje nastupa tek nakon dobivanja nalaza krvi i certifikata o pohrani te se roditelji mogu odlučiti i na obročno plaćanje (3/6/12 mjesečnih rata).

    Mail: info@biosave.hr

    Lijep pozdrav J

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    zna li netko dali se u svim rodilištima u RH može tražiti doniranje krvi iz pupkovine, jer za sada bi je htjela donirat. i gdje se mogu nabavit papiri i koji su sve potrebni? i ako netko zna dali može doniranje imati kakve štetne posljedice?

  • Alisa2

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    tena123


    zna li netko dali se u svim rodilištima u RH može tražiti doniranje krvi iz pupkovine, jer za sada bi je htjela donirat. i gdje se mogu nabavit papiri i koji su sve potrebni? i ako netko zna dali može doniranje imati kakve štetne posljedice?

    Mislim da u svim rodilistima mozes donirati. 

    Mislim da je trenutno bolje donirati, nego cuvati za osobne potrebe. U RHSe ionako skoro nista ne radi sa tim stanicama i neznase sto se sve sa njima moze lijeciti jer nemamo ustanovu koja bi se sa tim bavila i bavi. 
    U nekim drugim zemljama Europe je to skroz druga prica. 
     Mene zanima kakva bi bila procedura da si zbilja toliko bolestan i da ti moze pomoci takvo ljecenje gdje i kako bi se lijecilo u RH? A koliko znam nemoze se preko granice nositi bioloski materijal da bi se lijecilo negdje u Europi. Isto tako nezelim niti razmisljati kolika bi bila cijena takvog ljecenja vani 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.