Policistican lijevi bubreg fetusa

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Amelie91

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Dobar dan svim clanicama foruma. 

    Imam 29.g i normalan BMI; na ultrazvuku u 19.tjednu kod fetusa vidljiva cista na bubregu. Doktorica me uputila specijalisti na kolor dopler. Dijagnoza-policisticni lijevi bubreg fetusa, bubreg uvecan i uretra blago dilatirana, uputnica za bolnicku ambulantu na kojoj pise bubrezna displazija. Svi ostali parametri bebe su dobri,  lice, nosna kost i svi ostali organi. U 13.tjednu radjeno mjerenhe nuhalnog nabora koji je bio u redu kao i uredan ultrazvuk. Da li se je neko susretao sa slicnom situacijom ? Bas sam preplasena i ocajna jer specijalista preporucuje amniocentezu da bi se iskljucila mogucnost sindroma bebe. Unaprijed hvala.

  • Avatar Emmie

    Emmie

    Broj poruka: 1361

    Prijavi adminu

    Amelie1 nemam to iskustvo, ali ne želim da bar nešto ne napišem.
    Pronašla sam ovo u slučaju da samo jedan bubreg ima displeziju, pa ako želiš stavi u google translate.  Informacija dolazi sa ugledne američke stranice. 

    How is kidney dysplasia treated?

    If the condition is limited to one kidney and the baby has no signs of kidney dysplasia, no treatment may be necessary. However, the baby should have regular checkups.
    .
    What is the long-term outlook for a child with kidney dysplasia in only one kidney?
    .
    The long-term outlook for a child with kidney dysplasia in only one kidney is generally good. A person with one working kidney, a condition called solitary kidney [niddk.nih.gov], can grow normally and may have few, if any, health problems.
    .

    [lilypie.com]

  • Amelie91

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Puno hvala, text je stvarno umirujuci i daje pozitivnu nadu. Specijalista je rekao da slucaj nije hitan, ali bez obzira, preporuka amniocenteze me je stvarno zabrinula i ne znam kako da izdrzim jos par dana da bi uopce mogla nazvati ginekolosku ambulantu da bi mi zakazali termin. 

  • Avatar Emmie

    Emmie

    Broj poruka: 1361

    Prijavi adminu

    Amelie1 suosjećam sa tobom i nisam htjela da ništa ne napišem. Ne vjerujem da bebe sa displazijom bubrega imaju neku kromosomsku grešku kao što je broj kromosoma. Drži se!  Nadam se da će sve biti u redu i želim tvojoj bebici zdrav i sretan život🌷

    [lilypie.com]

  • Amelie91

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Hvala draga Emmie, ulila si mi pozitivnu nadu da ce se ipak dobro zavrsiti. Sretni praznici i sve najbolje ti zelim.

  • Avatar Emmie

    Emmie

    Broj poruka: 1361

    Prijavi adminu

    I tebi Amelie1! Sretno!!!

    [lilypie.com]

  • mia5i

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Amelie91

    Hvala draga Emmie, ulila si mi pozitivnu nadu da ce se ipak dobro zavrsiti. Sretni praznici i sve najbolje ti zelim.


    Draga Amelie91, molim te možeš li mi reći da li je sve prošlo u redu s tvojom bebicom?
    Naime, ja sam u 21. Tjednu i mojoj bebici su otkrili na ultrazvuku povećan multicističan desni bubreg i uvećan pijelon bubrega. Ginekologica me šalje na daljnje pretrage na Sv. Duh. 
    Kakvo je tvoje iskustvo? 

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.