Pomoc oko naknade za komplikacije u trudnoći

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Pozdrav,imam par pitanja uvezi moje situacije, zvala sam hzzo ali niko mi se nejavlja 🤷‍♀️ bila bih zahvalna ako netko pomogne.
    Situacija je sljedeća, bila sam zaposlena, ostala trudna, proso je porodiljni za prvo djete, po isteku porodiljnog sam dobila otkaz. Nakon cca pol mjesec sam se opet zaposlila i u međuvremenu saznala za ponovnu trudna. 
    I sad imam isplacenu placu za 8 mj pola (2000kn)
    Za 9mj (4000kn)
    10mj(4000kn)
    Kolko sam shvatila uzet ce mi dvije place za prosjek ovu zadnju nece gledati? Otvorila bi komplikacije sad za par dana. Oce mi bit to dovoljno da ostvarim kolko tolko neko primanje tipa 3000kn? Ili da pricekam jos do kraja mjeseca i otvorim od 1.12 pa bi se racunala vekrojatno i ova placa za 10mj.??Nadam se da sam dobro sve objasnila.. I ispricavam se na dugackom postu, svaka pomoc dobro dosla 😀

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

  • Dora2021

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Kao prilog ide obrazac r-1 na kojem je zadnjih 6 mj placa, znaci morat ces i proslog poslodavca kontaktirat da ti da r-1 obrazac, knjigovodstvo to radi plus sadasnji poslodavac ili ces cekati pa skupi mjesece kod sadasnjeg… 

  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Otvorire od 1.12. Jer ce vam se onda uzeti u obzir i placa za 10. (Isplacena u 11.mj) pa cete dignuti prosijek satnice

  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    baMAMA

    Otvorire od 1.12. Jer ce vam se onda uzeti u obzir i placa za 10. (Isplacena u 11.mj) pa cete dignuti prosijek satnice


    Tako sam i ja mislila da ce to povecato kolko tolko. Hvala puno. 

    Dora2021

    Kao prilog ide obrazac r-1 na kojem je zadnjih 6 mj placa, znaci morat ces i proslog poslodavca kontaktirat da ti da r-1 obrazac, knjigovodstvo to radi plus sadasnji poslodavac ili ces cekati pa skupi mjesece kod sadasnjeg…

    Znam za ovo za R1, dovoljne su mi i 2 place za prosjek, ja sam vec bila na porodiljnom pa se smo gleda place isplaćene u razdoblju između prvog porodiljnog i drugog sta je dosta dvije place.. 
    Samo sam htjela bit sigurnija oce li mi to povecati naknadu ako pricekam jos ovaj mjesec.. 
    Svakako hvala puno na pomoći. 

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Ii jel mozda netko zna kako mogu izracunati prosjek te 3 place i satnicu koja ce bit? Ako je to moguce

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

  • Dora2021

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Nikolina95

    Ii jel mozda netko zna kako mogu izracunati prosjek te 3 place i satnicu koja ce bit? Ako je to moguce


    Ja sam imala neto 4.100,sad na komplikacijana dobivam 3.618 kn…. Netko kaze da gledaju staž, netko veli ne, nemam pojma kako izracunaju, na poslu smo par varijanti probali, a knjigovođe smo 🙈🙈😜

  • Avatar Nikolina95

    Nikolina95

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Hehe vjerojatno po nekom svom sistemu racunaju 🤷‍♀️ da,kolko ja znam gledaju staz, mora se zadovoljiti neznam sad tocno kolko.. I onda se racuna prosjek.. 

    🙋‍♀️-24g
    🙋‍♂️-34g
    👨‍👩‍👦 🤰

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.