Porod u bolnici sveti duh 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Mancy

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Zanima me dal je tko u skorije vrijeme rađao na svetom duhu i kakva su iskustva….hvala😊

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    I mene zanima. Ja sam tamo rodila prvo dijete,  krajem 2014-e. 

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ja prije 7,5 mjeseci tamo trece rodila…Nemam negativnih iskustava!Samo kaj su izbjegavali dat epiduralnu,osim ak nemas vezu naravno!Ima jedna babica,plava kosa ,krasne plave ili zelene oci,starija zenskica…Neki bi rekli stroga ja kazem bezobrazna!Nazalost,ne znam ime..Koza!Sestre ok,cak su i pitale dal da nam bebe uzmu po noci!A i kad smo same trazile,uzele su ih!Pa se stignes malo i odmorit!Osobno se ne mogu zalit,sva tri poroda su mi bila tamo

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar clia

    clia

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja se premišljam: sv. duh ili petrova? Molim savjet/misljenje/iskustva? Hvala!

  • zeleničaj

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mamika3 nije mi jasan tvoj komentar u svezi epiduralne "Samo kaj su izbjegavali dat epiduralnu,osim ak nemas vezu naravno!"  Rekli su ti tako, tražili su od tebe “nešto” ili …? Po čemu si zaključila da je pitanje epiduralne u sferi kriminala, jer napisani izraz “prek veze” na to upućuje.  Ako si ti bila oštećena u svezi nedobivanja epiduralne jer “nisi imala vezu” zašto o tome nisi javno progovorila? Neka ti se očituje odjeljni liječnik, šef, ranatelj pa čak i ministar. Piši i žali se . Imenom i prezimenom, a ne ovako u sigurnosti doma poslati ovakvu nepotvrđenu i zlonamjernu informaciju koja šteti i budućim rodiljama i osoblju bolnice.

  • Jata

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Rodila prije 3 tj. Nemam zamjerke. Epiduralnu ovaj put nisam dobila jer sam dosla previse otvorena, ali inace nema problema s dobivanjem (posebice za prvorotke i inducirane porode). 

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    zeleničaj

    Mamika3 nije mi jasan tvoj komentar u svezi epiduralne "Samo kaj su izbjegavali dat epiduralnu,osim ak nemas vezu naravno!" Rekli su ti tako, tražili su od tebe “nešto” ili …? Po čemu si zaključila da je pitanje epiduralne u sferi kriminala, jer napisani izraz “prek veze” na to upućuje. Ako si ti bila oštećena u svezi nedobivanja epiduralne jer “nisi imala vezu” zašto o tome nisi javno progovorila? Neka ti se očituje odjeljniliječnik, šef, ranatelj pa čak i ministar. Piši i žali se . Imenom i prezimenom, a ne ovako u sigurnosti doma poslati ovakvu nepotvrđenu i zlonamjernu informaciju koja šteti i budućim rodiljama i osoblju bolnice.


    Ne mogu pisat i zalit se!Izaci cu onda iz sigurnosti doma!😂😂😂Radije cu za bezveze sirit dezinformacije da se potencijalni djelatnici osjete prozvano!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Aymee

    Broj poruka: 1139

    Prijavi adminu

    zeleničaj

    Mamika3 nije mi jasan tvoj komentar u svezi epiduralne "Samo kaj su izbjegavali dat epiduralnu,osim ak nemas vezu naravno!" Rekli su ti tako, tražili su od tebe “nešto” ili …? Po čemu si zaključila da je pitanje epiduralne u sferi kriminala, jer napisani izraz “prek veze” na to upućuje. Ako si ti bila oštećena u svezi nedobivanja epiduralne jer “nisi imala vezu” zašto o tome nisi javno progovorila? Neka ti se očituje odjeljniliječnik, šef, ranatelj pa čak i ministar. Piši i žali se . Imenom i prezimenom, a ne ovako u sigurnosti doma poslati ovakvu nepotvrđenu i zlonamjernu informaciju koja šteti i budućim rodiljama i osoblju bolnice.


    Zelenicaj, ja nisam rodila u Zg i potpuno je nebitno gdje sam rodila, ali da se epi izbjegava to je tocno. Radi se na statistici poroda bez epi. Trazila sam epi kad sam bila otvorena 3 prsta i gle cuda, za 20 min je bilo prekasno. Sreca sto je porod kratko trajao.. a da ne kazem da se ni babica koja me porodila ni dr koja me sivala (spontano sam malo pukla) nisu predstavile.. toliko o rodilistima u rh. Ne kazem da su svi takvi ali isto tako ima svega.. ne znam tko si i sto si, ali ne trazi ljude da se potpisu imenom i prezimenom. Podji od sebe. Ovo je forum gdje razmjenjujemo iskustva a ne ministarstvo tudjih poslova. Komentar “preko veze” se vjerojatno odnosi na cinjenicu da kod nas za sve, pa i lijek, moras imati vezu/preporuku.. 

    Aymee

  • zeleničaj

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Aymee, pa ja stvarno i polazim od sebe. Nisam ni rekla da se na forumu treba ostavljati ime i prezime, već govorim da se svoja prava, pitanja i nedoumice javno treba reći tamo gdje se stvar i dešava. I točno… na forumu se razmjenjuju vlastita iskustva. Zato sam i pitala Mamiku 3 njezina iskustva. I ne, ne slažem se da se na pitanje drugih forumašica u svezi poroda na sv Duhu  (ili bilo gdje) može nonšalantno dati paušalna zlonamjerna izjava.

  • Bianca14

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    U 12.mj 2017. sam rodila na Sv. Duhu, dva dana prije poroda ležala na patologiji trudnoce. Sve sestre su mi bile ok, a doktori su me pratili stalno. Za treći dan su predložili indukciju koju sam ja prihvatila. Prvorotka s odjela u predradaonu prebačena u pola 7 ujutro, prije toga ctg i klizma. Vizita u predradaoni, pregled, prva doza gela oko pola 8, u 2 je trebala biti sljedeća vizita da pogledaju kako gel djeluje, na kraju je bila oko 3, došlo ih je valjda 7, glavni je bio prof. mislim Hafner, predstavio se, rukovao samnom i rekao mi da sam otvorena 4 prsta i da ako želim obezboljen porod mogu dobiti epiduralnu i drip da rodim taj dan. Ja sam pristala jer sam željela roditi sto prije. Sestra me tad zeznula jer je rekla da će mi dati infuziju dok ne oslobode box, jer se epi dobiva tek u boxu, a ja sam bila u predradaoni, ta infuzija je bio drip. Počeli su jako trudovi, oko 4 sam preseljena u box, u pola 5 dobila epiduralnu. Prije postupka davanja epi je došla sestra koja asistira anesteziologu i objasnila mi cijeli postupak. Anesteziolog je bio  profesionalan. Zamolila sam babicu da mi uvede supruga, nitko ga nije tražio potvrdu, dali su mu odijelo. Dali su mi da pijem vodu cijelo vrijeme. Oko 6 je epi popustila, trazim još jednu dozu, došao je doktor, pregledao me, 8 prstiju otvorena, dopustio da zovu anesteziologa za drugu dozu. Sat vremena bolova, u 7 druga doza. Oko pola 9 osjećam da popusta, 10 prstiju otvorena, dolazi doktor, kaže tiskajte, ali ne znam, tiskam u glavu. Kažu da još čekam. Pritisak je jak,trpim, zovem da moram tiskati, babica kaže čekajte, nije to to. Anesteziolog dolazi u kontrolu, molim za još jednu dozu epi, ali doktor kaže ne, samo sto niste rodili. Opet hitan carski, doktor odlazi na carski, a ja moram tiskati, dolaze tri babice, jedna sjeda dolje, a druge dvije svaka s jedne strane, muž kraj glave. Trazim da me ne rezu ako beba ne bude ugrožena. Obećavaju da neće, jedna me polijeva uljem, druga me masira. Nisu me rezale, nisam spucala. Dijete izlazi. Cekale su da pupkovina otpulsira. Dali nam sat vremena s bebicom. Odjel babinjaca je koma, sestre za mame su super, ali za bebe očaj. Porod super, ali kasnije 0-24 borbe s bebicom na odjelu babinjaca gdje nikoga nije briga da li krvaris, da li beba place, da li si iscrpljen, možeš li se brinuti o bebi ili ne. Porod na Sv Duhu meni je bio divno iskustvo, no boravak nakon poroda noćna mora.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.