Porod u vodi

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MaGa

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    O porodu u vodi može se naći dosta članaka i tekstova na internetu te poneko iskustvo. Naime, čitala sam ranije, a na Tečaju za trudnice i očeve u KBC Osijek su liječnice to i potvrdile, da je porod u vodi gotovo najidealniji oblik poroda. Osječko rodilište opremljeno je i ekipirano za ovaj tip poroda, ali on se ne izvodi često, kažu, zbog manjka interesa. 
    Što vi mislite o tome? Biste li putovali negdje samo radi ovog tipa poroda? Zašto se o tome tako malo govori, a rezultati raznih istraživanja navode višestruke dobrobiti ovakvoga poroda?

  • TeaLala

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    MaGa

    O porodu u vodi može se naći dosta članaka i tekstova na internetu te poneko iskustvo. Naime, čitala sam ranije, a na Tečaju za trudnice i očeve u KBC Osijek su liječnice to i potvrdile, da je porod u vodi gotovo najidealniji oblik poroda.Osječko rodilište opremljeno je i ekipirano za ovaj tip poroda, ali on se ne izvodi često, kažu, zbog manjka interesa.
    Što vi mislite o tome? Biste li putovali negdje samo radi ovog tipa poroda? Zašto se o tome tako malo govori, a rezultati raznih istraživanja navode višestruke dobrobiti ovakvoga poroda? 


    Pozdrav MaGa! 
    Bas mi je zao sto nema vise komentara na ovu temu jer i mene zanima zasto se malo spominje ova vrsta poroda. Termin mi je za mjesec dana i planiram rodit u vodi u Kbc Rijeka. Nisam iz Rijeke i imam sat i po vremena voznje ali ne predstavlja mi to problem zato sta zelim roditi u kadi. Jedina negativna stvar sta se moze dogoditi je da u trenutku kada ja trebam u kadu, kada treba naravno biti slobodna. Samo je jedna u rodilistu pa ako neka druga mama taman rađa, ja moram na stolicu. S obzirom da mislim da je mali postotak porodaja u vodi, tjesim  se da nece biti guzve :) ali opet, da ima malo vise razgovora na tu temu mozda bi vidjela da ustvari ima zena koje radaju u vodi i steta sta se ovdje ne pise o tome. Voljela bi vise znati svakako. 
    MaGa pretpostavljam da ste trudnica ako se raspitujete…? :) 
    Lp

  • Avatar Jane_Doe

    Jane_Doe

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    Ima netko da je u zadnje vrijeme rodio u vodi? Konkretno me zanima Rijeka.. Stvarno ima dosta clanaka na tu temu ali nigdje ne mogu naci neka novija iskustva, a eto porod se blizi i bas sam se zagrijala za tu kadu 😊

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Hej Jane, nemam osobno iskustva s time, al prijateljica je prosli mjesec rodila u Rijeci. Isto je imala veliku zelju da rodi u kadi. Obavila je sve pretrage koje su trazili prije poroda i na pred sam porod su je stavili u kadu, medjutim beba se nije spustala, a njoj su poceli slabiti trudovi nakon sto je porod trajao 12 sati. Tako da na kraju su ju izvadili van na stolicu i dali drip i rodila je kroz manje od sat vremena. Rekla je da joj je bilo lakse podnjet trudove u vodi, al da u nekim trenucima se nije mogla namjestiti nikako. To joj je druga trudnoca, a prvi porod je imala klasican. Problem je sto u kadi ne daju nista od lijekova, nego sve prirodno. Eto toliko znam od nje. Sretno na porodu i da prodje sto brze i lakse. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Jane_Doe

    Jane_Doe

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    Grizli

    Hej Jane, nemam osobno iskustva s time, al prijateljica je prosli mjesec rodila u Rijeci. Isto je imala veliku zelju da rodi u kadi. Obavila je sve pretrage koje su trazili prije poroda i na pred sam porod su je stavili u kadu, medjutim beba se nije spustala, a njoj su poceli slabiti trudovi nakon sto je porod trajao 12 sati. Tako da na kraju su ju izvadili van na stolicu i dali drip i rodila je kroz manje od sat vremena. Rekla je da joj je bilo lakse podnjet trudove u vodi, al da u nekim trenucima se nije mogla namjestiti nikako. To joj je druga trudnoca, a prvi porod je imala klasican. Problem je sto u kadi ne daju nista od lijekova, nego sve prirodno. Eto toliko znam od nje. Sretno na porodu i da prodje sto brze i lakse.


    Hvala ti na info. Meni ce ovo isto biti drugi porod, na prvom su me namucili sa dripom, epiduralna nije uopce djelovala jer im je dozator bio pokvaren. Zato sad zelim probat u vodi jer znam da ne idu nikakvi ljekovi.. Bas sam danas rekla svome doktoru da bi htjela u vodi roditi tako da zna mi napraviti sve potrebne briseve i nadam da cu imat srece da kada bude slobodna kad dodje dan D 😊 a kako ce dalje teci porod to cemo vidjeti, nadam se brzom porodu i da sto manje popucam.. Na prvom su me sivali sat vremena, nisam znala jesam ziva ili sanjam 😁😁

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Lei_Be

    Lei_Be

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Dižem temu iz 2018. 🙂
    Pa drage žene koje ste već rodile i buduće mame koje se zanimaju za tu temu, pišite 🤗
    Meni je prva trudnoća, vidjela sam da bolnica nudi mogućnost poroda u vodi, pa sam se zainteresirala za to.. zanimaju me prednosti, mane, iskustva.. svaki savjet je dobro došao 😘

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

    Popis rođenih beba str. 1072
    15 dečkića 💙 i 11 curica ❤

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.