Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar s0102

    s0102

    Broj poruka: 557

    Prijavi adminu

    MiuMau

    Ono kad posalje poruku, a nisam zavrsila
    Htjela sam pitat S0102 jel tebe sad nakon punkcije nesto dosta boluckalo, sjecam se da je netko pisao, al ne znam vise tko… mozak mi je kasa zadnjih tjedan dana


    Mene je ful bolilo.. lijevi jajnik.. 3 dan nakonnpunkcije poceo.. nisam hodat mogla.. dr mi je rekao strogo mirovanje i puno vode… a i cure su mi tu rekle da treba puno vode piti.. bolio dosta jedno 3 dana i onda se bol pocela smanjivat… jedno tjedan dana sam samo lezala.. jos i sada ga osjetim… 

  • Avatar s0102

    s0102

    Broj poruka: 557

    Prijavi adminu

    Beba


    😍😍😍😍

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    mono1111

    waithing

    MiuMau to ti je za njih normalno, tako oni svima kažu, nikad ne kažu točan broj, tek kad dođeš na transfer, ali onaj u četvrtak transfer.
    Mono, ne znam da li postoji još nešto za endometrij osim estrofema, ja nisam čula, a endić se deblja polako početkom ciklusa, a nakon ovulacije se stanjuje ukoliko ne dođe do trudnoće i tad nastupa menga, samo kod tebe je onda ta faza bila dosta skraćena…

    Nije li da endo raste tj.zadebljava se skroz do kad M ne nastupi??
    Jos me dokt.pitala u par navrata kakvi su inace ciklusi, ja rekoh 30 dana ! Bar su do sada cca tako bili.
    A i inace mi je O 16 ili 17 dc, cca, i sad mi je punkcija bila 17 dc sto je kao normalno za mene.
    Ti si Estrofem uzimala 3 puta po 2 tablete od 1 dc u ciklusu kad je bio tranfer?


    Nisam nikad od prvog dana, uvijek od trećeg jer tad idem i na prvi ultrazvuk prije FET-a.

    Ako ne dođe do implantacije zametka promjene endometrija nastaju nekoliko dana prije M.
    Neposredno prije krvarenja žlijezde fragmentiraju a upalne stanice uništavaju endometrij. Kontrolu nad sluznicom maternice imaju estrogen i progesteron- ne znam kako stojiš s tim hormonima?? Ako ne dođe do T promjene na žutom tijelu počinju oko 3dana prije krvarenja, zbog pada estrogena i progesterona endometrij se stanjuje i nastaje M.

    waithing

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Sabi13

    Drage moje klokanice. Evo 15 dana nakon transfera sam isla vadit betu i zalosnih 0,5, znaci nista. Nakon razgovora sa dr, savjet je odma nastavit dok su jajnici “razdrmani”… idemo dalje. Za sve koje nisu uspile iz prve, ne gubite nadu. Glavu gore i nastavite i opet i opet i opet dok se ne uvati. Svima zelim srecu od srca!!


    A sto s nama kojima ni od petog pokušaja  nije uspjelo?

    waithing

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Mono, da li si ti i sada koristila estrofem??

    waithing

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Waiting,
    Hm…ovako, estrogena imam koliko hoces, bar tad kad sam vadila krv tj estradiol da se vidi zrelost folikula. I jos uz to od 1 dc uzimam Estrofem 3 puta po 1 tabletu, ukupno 6 mg dnevno.
    Nikad nisam imala problema sa progesteronom, tj.toh par puta svega koliko sam vadila bio.je ok.
    I od punkcije stavljam Utrogestane, tako da sam vjerovatno s progesteronom mirna.
    Zelis reci, ako sam dobro skuzila da je ta luteinska faza ciklusa u ovom mom slucaju pred kraj i da je O tj.punkcija ocito bila prekasno??? Inace mi ta luteinska faza traje uvijek 14 dana, npr.16 dc je O i 14 dana nakon M dodje. Nikad mi ta faza nije skracena.
    Znaci ja bi sad uskoro trebala M dobiti??
    A nakon koliko bez obzira bi trebala dobiti nakon sto prestanem s utrogestanima?? Jer sam dns stavila zadnji ujutro i to je to.
    Prestala sam s heparinom.
    Da li si ti stavljala utrogestan prije FETA?

    S0102,
    Jakooo mi je zaoooo !! Drzim figeeee da jesen bude dobitnaaaaa !!!!!!

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Mono ne znam iskreno sto se to desava kod tebe..a opet da je ranije bila punkcija tko zna koliko bi stanica imala…mozda je na to doktorica mislila kad to je rekla da su se ovaj ciklus fokusirali na stanice a iduci ce se fokusirali na endic..iako uz toliko estrofema zbilja cudno kako to je endic vec u fazi stanjivanja..ja inace ni ne dobivam estrofem kad je stimulacijski ciklus, njega se koristi vecinom u Fet postupcima..bas me zanima sto ce to to onda dati iduci ciklus…I nadam se da ce to se podebljati I ostati takav… A ja inace I pod utrogestanom uredno dobijem mengu,neke znaju tek nakon prestana terapije of 3-5dana procuriti..

    waithing

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    waithing

    Mono ne znam iskreno sto se to desava kod tebe..a opet da je ranije bila punkcija tko zna koliko bi stanica imala…mozda je na to doktorica mislila kad to je rekla da su se ovaj ciklus fokusirali na stanice a iduci ce se fokusirali na endic..iako uz toliko estrofema zbilja cudno kako to je endic vec u fazi stanjivanja..ja inace ni ne dobivam estrofem kad je stimulacijski ciklus, njega se koristi vecinom u Fet postupcima..bas me zanima sto ce to to onda dati iduci ciklus…I nadam se da ce to se podebljati I ostati takav… A ja inace I pod utrogestanom uredno dobijem mengu,neke znaju tek nakon prestana terapije of 3-5dana procuriti..


    Da li ja na jajnicima imam zuto tijelo?? Nemam jelda jer ni jedan folikul nije puknuo ??
    Kako ce mi organizam znati kad M treba nastupiti ako nije bila prava O nego punkcija??
    Osim po padu hormona.

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Nadam se da si skuzila sto sam napisala za estrofem I stimulacijski ciklus..dok sam bila u stimulaciji nijednom taj ciklus nisam koristila estrofem,njega se dobiva samo za Fet transfere,.pa mi bas cudno da si dobivala toliko estrofema a endic tanak…U fetu na dan kad odrede da je ovulacija od njega se krece sa utrogestanom I pet dana nakon koristenja utrogestana je Fet.

    waithing

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    waithing

    Nadam se da si skuzila sto sam napisala za estrofem I stimulacijski ciklus..dok sam bila u stimulaciji nijednom taj ciklus nisam koristila estrofem,njega se dobiva samo za Fet transfere,.pa mi bas cudno da si dobivala toliko estrofema a endic tanak…U fetu na dan kad odrede da je ovulacija od njega se krece sa utrogestanom I pet dana nakon koristenja utrogestana je Fet.


    Da, da, skuzila sam, tnx !
    Ali meni je valjda uvedeno radi opcenito problema s endom ipak i u ovom stimuloranom postupku.
    Pa ja inace estrofem pijem bez prestanka par mjeseci, svaki put nakon histero mi je uveden estrofem i jos od prije.
    Kako oni odrede kad Je O u FETu kad estrofem blolira O i kako oni to onda odrede?? Kad O nema ako se uzimaju visoke doze estrofema??
    Zasto uvode utrogestan?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.