(pre)Rana menstruacija vs spontani pobačaj ?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • user21348

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Nemojte hejtat/rugat se, inače želim da znam jel' ovo “normalna” pojava ili ti ga šta već.

    Uglavnom, menstruacija mi je završila prošli mjesec ( 20.2.) i odjednom iz “vedra neba” ponovno počela menstruacija (03.3) što mi je bilo jako sumnjivo. 

    Inače, nikad mi nije tako prerano došla menstruacija i još sam 13 dana krvarila (obilno te umjereno) al ništa naspram normalne menstruacije koje sam do sad imala. Nisam ni imala simptome kao menstruacija ajmo reć prvi dan ( sve boli, grčevi itd.) Znači nikakvih simptoma nisam imala, samo osjećaj kruljenja u stomaku, te poneki slabi grč, i osjećaj da nisi svoja, stalno umorna. 
    Svašta sam guglala na internetu da može biti i spontani bez da znaš da si trudna,  može bit i pogoršanje hormona itd.
     
    Sve mi je ovo prvi put da se tako dešava, nisam htjela u doktora da ne ispadne kao “blam” jer kao danas mi je  13.dan krvarenja - smeđa/tamno crvena boja skroz slabije nego jučer kao i prijašnjih dana od početka svega ovoga pa pretpostavljam da je ubrzo kraj krvarenja pa kao nema ?potrebe? da odem kod doktora ?

    Hvala svakako na Vašem vremenu i na bilo kakvim odgovorima.

  • Avatar Garawa¤

    Garawa¤

    Broj poruka: 2525

    Prijavi adminu

    Jeste radili test? 

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • user21348

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Nisam. Pretpostavila sam da sad nema “smisla” radit test kad sam u tijeku krvarenja. 

  • user21348

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    user21348

    Nisam. Pretpostavila sam da sad nema “smisla” radit test kad sam u tijeku krvarenja.


    Garawa

    Jeste radili test?


  • Avatar Garawa¤

    Garawa¤

    Broj poruka: 2525

    Prijavi adminu

    Ja bih na vašem mjestu otišla čim prije kod ginekologa..  
    Ne želim vas plašiti ni ništa slično.. ali znam za jednu situaciju da je žena imala M normalno i nakon toga opet prokrvarila.. no ona je imala i bolove.. ispostavilo se na kraju da je vanmaternicna..
    Ne kažem da je to kod vas slučaj ali u svakako bolje puhati na hladno.. pa nek se ispostavi da je samo neki bezazleni hormonski poremećaj.. 
    Svakako javite što je bilo..i sretno .. 

    1999 ♥️
    2006♥️
    Pokušaji za 3 sreću 🤞🤞
    5/22 IVF Sv.Duh ET dvodnevni, BETA 0
    8/22 IVF Sv.Duh - 25.8. ET 2x osmostanični 7.9. Beta 0

  • user21348

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    user21348

    Nemojte hejtat/rugat se, inače želim da znam jel' ovo “normalna” pojava ili ti ga šta već.

    Uglavnom, menstruacija mi je završila prošli mjesec ( 20.2.) i odjednom iz “vedra neba” ponovno počela menstruacija (03.3) što mi je bilo jako sumnjivo.

    Inače, nikad mi nije tako prerano došla menstruacija i još sam 13 dana krvarila (obilno te umjereno) al ništa naspram normalne menstruacije koje sam do sad imala. Nisam ni imala simptome kao menstruacija ajmo reć prvi dan ( sve boli, grčevi itd.) Znači nikakvih simptoma nisam imala, samo osjećaj kruljenja u stomaku, te poneki slabi grč, i osjećaj da nisi svoja, stalno umorna.
    Svašta sam guglala na internetu da može biti i spontani bez da znaš da si trudna, može bit i pogoršanje hormona itd.

    Sve mi je ovo prvi put da se tako dešava, nisam htjela u doktora da ne ispadne kao “blam” jer kao danas mi je 13.dan krvarenja - smeđa/tamno crvena boja skroz slabije nego jučer kao i prijašnjih dana od početka svega ovoga pa pretpostavljam da je ubrzo kraj krvarenja pa kao nema ?potrebe? da odem kod doktora ?

    Hvala svakako na Vašem vremenu i na bilo kakvim odgovorima.
    A zasto bi bio blam otici doktoru kad se javi krvarenje koje nije normalno da se pojavi u tom djelu ciklusa? Nema tu nikakvog blama, i doktorima je lakse otkriti o cemu se radi ako odes onda kad se nesto desava, jer jedno je otici i ispricati doktoru sta ti se desilo, a drugo je da odmah vide sta se desava. Moj ti je savjet od srca idi hitno i provjeri o cemu se radi. Smedje i jako tamna krv, tamno crvena skoro crna moze biti i znak van matericne trudnoce, mozes imati krvarenje i misliti da je menstruacija, a mozes i dobiti menstruaciju, a imati i dalje plod u jajovodu. Nema sta da te bude blam idi doktoru odmah…


    Nisam išla jer nisam imala ikakve “strašne” simptome ili simptome kao menstruacija. Samo obilno krvarenje i eto danas skroz slabo na 13.dan što znači da je ubrzo prestanak krvarenja (valjda).

    Odnos sam imala početkom 2.mjeseca (pull out metoda) i menstruacija normalno počela te završila 20.2.  i eto odjednom sve ovo prvi put 03.3. 

    Vidjet ću sutra kako je; da li se nastavlja krvarenje onda ću ić' posjetit ginekologa. Valjda je sve ovo hormonalni poremećaj, nadam se 🥺🙏🏻🤞🏻

  • EnaEna

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Slazem se, trebas otici kod dr. Da se ustanovi sta je u pitanju. Ne treba ignorisati sve sto je neuobicajeno. Odlazak doktoru nije blam, pretpostavljam da si mladja zato to tako kazes. Svima nama je na pocetku bilo neugodno, ali kako preventivno odemo zubaru tako treba i ginekologu. Bolje na vrijeme otici pa da saznas da je sve u redu nego zapustiti pa poslije se kajati. Niko od nas na forumu nije toliko strucan, da moze sa sigurnoscu reci sta je u pitanju.  Sretno 🍀 

    [lilypie.com]

  • user21348

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Kejsy  ❄️ ☃️

    user21348

    Kejsy ❄️ ☃️

    user21348

    Nemojte hejtat/rugat se, inače želim da znam jel' ovo “normalna” pojava ili ti ga šta već.

    Uglavnom, menstruacija mi je završila prošli mjesec ( 20.2.) i odjednom iz “vedra neba” ponovno počela

    Odnos sam imala početkom 2.mjeseca (pull out metoda) i menstruacija normalno počela te završila 20.2. i eto odjednom sve ovo prvi put 03.3.

    Vidjet ću sutra kako je; da li se nastavlja krvarenje onda ću ić' posjetit ginekologa. Valjda je sve ovo hormonalni poremećaj, nadam se 🥺🙏🏻🤞🏻

    Mozda jeste hormonalni poremecaj, a moze biti i trudnoca, i vanmatericna trudnoca, moze biti nesto bezazleno, a moze biti i jako opasno. To sto je krvarenje stalo ili smanjilo ne znaci da problem i dalje ne postoji. Bez obzira sto nema jakih grceva, samo krvarenje van menstrualnog krvarenja je nesto sto se ne ignorise. Mozes imati jaku, uzasno jaku upalu, ali da nemas nikavih simptoma, ili da imas neke minimalne simptome. Stalo krvarnje ili ne, otidji ginekologu obavezno, ako ti je stalo do vlastitog zdravlja. Vjerovala ili ne sve i da ti stane krvarenje da li si svjesna i ovog momenta da ti je mozda zivot ugrozen? Ja nisam imala nikakve tegobe, osim minimalnog tamnog krvaenja, od prilike par kapi na ulosku jako tamne krvi, pa su me ignorisali i sl, ali to sad nije bitno, no u svakom slucaju prsnuo mi je jajovod i imala sam unutarnje krvarenje, jedva sam prezvjela, a pre nego mi je prsnuo jaovod, nisam imala nikakve tegobe, bassss nikakve osim to eto blago krvarenje. Necu se izvinjavati ako sam te uplasila, mozda je bolje da se uplasis pa odes na hitnu, nego da kontas sutra, ma stalo krvarenje nije to nista, pa da ko zna sta se desi. Opet kazem mozda je nesto bezazleno, a mozda nesto sto ti moze ugroziti zivot. I jos nesto pull out metoda je jedna od najnesigurnijih nacina zastite… Kao sto ti je Garawa rekla bolje da se ispostavi da je neki bezazleni hormonalni poremecaj ili nesto, ali da znas da ces biti ok.. Sretno


    Kontaktirat cu sutra ginekologinju za pregled, pa cemo vidjeti sve, kao i ovo zadnje sta ste naveli, nadajmo se da je bezazleno. Fala puno na odgovoru i Vašem vrimenu. 🥺❣️

  • user21348

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    EnaEna

    Slazem se, trebas otici kod dr. Da se ustanovi sta je u pitanju. Ne treba ignorisati sve sto je neuobicajeno. Odlazak doktoru nije blam, pretpostavljam da si mladja zato to tako kazes. Svima nama je na pocetku bilo neugodno, ali kako preventivno odemo zubaru tako treba i ginekologu. Bolje na vrijeme otici pa da saznas da je sve u redu nego zapustiti pa poslije se kajati. Niko od nas na forumu nije toliko strucan, da moze sa sigurnoscu reci sta je u pitanju. Sretno 🍀


    🥺❣️

  • EnaEna

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    user21348

    EnaEna

    Slazem se, trebas otici kod dr. Da se ustanovi sta je u pitanju. Ne treba ignorisati sve sto je neuobicajeno. Odlazak doktoru nije blam, pretpostavljam da si mladja zato to tako kazes. Svima nama je na pocetku bilo neugodno, ali kako preventivno odemo zubaru tako treba i ginekologu. Bolje na vrijeme otici pa da saznas da je sve u redu nego zapustiti pa poslije se kajati. Niko od nas na forumu nije toliko strucan, da moze sa sigurnoscu reci sta je u pitanju. Sretno 🍀

    🥺❣️


    Bez straha samo. Vidjeces da to ipak nije nista strasno, jako puno zena ima hormonalnih poremecaja koji se mogu korigovati, stres cini svoje.
     A rasteretit ces se kad popricas sa dr. 
    Mi sto smo prosli kroz svasta pusemo i na hladno. I zapamti da nema glupog pitanja upucenog doktoru, oni su tu da nam pomognu. 
     ♥️🍀

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.