Prenatalne kapsule

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Maajaa12344

    Maajaa12344

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    usla sam u 5ti tjedan trudnoce i do pregleda imam jos dva. Tek sam saznala da sam trudna i nisam bas nešto pazila ni prehranu ni nista pa me sada malo to sve brine. Uzela sam prenatalne kapsule Novalac, medutim vec 30ak dana pijem Merz kapsule za jacanje kose, kose i noktiju i vidim po sastavu kako imaju puno toga sto i prenatalne. Pijem dvije dnevno. Sad me brine mogu li ih nastaviti piti ili ne jer ce onda kolicinski biti previse? Merz tablete mi odgovaraju jer mi je kosa bila prelosa i vidno mi se njima poboljsava pa ih ne bi htjela stati piti, mozda jednu dnevno smanjiti? Jos dva tjedna cekam do ginekologa pa cu i tada pitati, ali zbog bebe sam htjela odmah nesto nadomijestiti jer mi redovito fali svega jer lose odnosno nedovoljno kvalitetno jedem. Ima li tko kakvih preporuka, uputa za pocetak ovog novog stanja kod mene kojemu sam se zapravo i jakoo veselila :)
    Hvala puno na odgovoru!!

    [lilypie.com]

  • Avatar Teab

    Teab

    Broj poruka: 664

    Prijavi adminu

    Na tvom mjestu bi barem dok ne vidim s dr prestala piti te tablete i pocela s folatima,beba je najbitnija sada,to sam ja a tvoja je odluka u svakom slucaju cestitam i sretno 🙂

    👱‍♀️28 🧔30
    6/21 biokemijska
    25.9. ➕
    13.10 prvi pregled ❤ kuca
    9.11. Drugi pregled (velki smo 4,43 cm)
    23.11. Nifty-nizak rizik, dolazi nam mali hahar 💙
    26.11.-sve uredno veliki smo 7.7 cm
    7.12. Treci pregled 110 g,rastemo ❤
    3.1. 250g,sve u najboljem redu
    14.1. Anomaly scan+kontrolni pregled petrova 393 g,sve je kak treba bit
    27.1. ..

    31.3. Predzadnji pregled soc gin,imamo kilu i 800,mamina mrstilica 🥰
    [lilypie.com]

  • Avatar Maajaa12344

    Maajaa12344

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Teab

    Na tvom mjestu bi barem dok ne vidim s dr prestala piti te tablete i pocela s folatima,beba je najbitnija sada,to sam ja a tvoja je odluka u svakom slucaju cestitam i sretno 🙂


    Hvala puno 🥰🥰
    Tako sam i mislila, ne bi voljela da je pretjerano dodataka, a mislim da su (kako sam i razgovarala s drugim trudnicama) ove kapsule Novalac stvarno dobre i potrebne sada. Nadam se da ne grijesim….jedva cekam pregled. 
    😊😊

    [lilypie.com]

  • Avatar Maajaa12344

    Maajaa12344

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    Kejsy

    Maajaa12344

    Pozdrav,

    usla sam u 5ti tjedan trudnoce i do pregleda imam jos dva. Tek sam saznala da sam trudna i nisam bas nešto pazila ni prehranu ni nista pa me sada malo to sve brine. Uzela sam prenatalne kapsule Novalac, medutim vec 30ak dana pijem Merz kapsule za jacanje kose, kose i noktiju i vidim po sastavu kako imaju puno toga sto i prenatalne. Pijem dvije dnevno. Sad me brine mogu li ih nastaviti piti ili ne jer ce onda kolicinski biti previse? Merz tablete mi odgovaraju jer mi je kosa bila prelosa i vidno mi se njima poboljsava pa ih ne bi htjela stati piti, mozda jednu dnevno smanjiti? Jos dva tjedna cekam do ginekologa pa cu i tada pitati, ali zbog bebe sam htjela odmah nesto nadomijestiti jer mi redovito fali svega jer lose odnosno nedovoljno kvalitetno jedem. Ima li tko kakvih preporuka, uputa za pocetak ovog novog stanja kod mene kojemu sam se zapravo i jakoo veselila :)
    Hvala puno na odgovoru!!

    Dok cekas pregled, mozes pitati nekog u apoteci za savjet. Oni ce ti dati dobar savjet sta da radis dok cekas pregled. Ipak su farmaceuti.. a to ti je lako mozes i telefonom da ih pitas 😉 sretno

    Tako je to sam prvo i napravila, tražila preporuku u apoteci pa mi je potvrdila kako su Novalac super, za Merz nisam pitala i to neću piti dok se god ne nađem na stolici :)
    hvala :)

    [lilypie.com]

  • Avatar MfrauM

    MfrauM

    Broj poruka: 281

    Prijavi adminu

    Draga Majo, ja sam ti isto pila te merz prije trudnoće 3 mjeseca jer sam imala alopetiu areatu, u jesen nakon operacije sam počela piti folacin, i izbacila sam merz - tako su mi rekli, nakon toga kako sam zatrudnila prebacila sam se na folat. Merz ima dosta toga i pokriva široki spektar, ali ipak pripazi. Heheh možda nam bebe budu kosate 😄

    Laparaskopija i histeroskopija
    Nizak amh 4,5
    15.11 . ➕❣
    15.11. Betahcg ✅
    24.11. Betahcg - ✅
    14.12 imamo ❤ (izvanredan pregled, hematom)
    16.12 prvi pregled bebica je super 🙌🙏
    ————-
    Termin 26.7.
    🕯💙 23.4. Beba K. 27tt

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.