Prva trudnoća

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Martha

    Martha

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    IPozdrav svim mamama i budućim mamama,

    imam par nejasnoca i pitanja vezanih uz prvu trudnocu i ultrazvuk i razvoj plida i svasta nesto. ☺️
    Nadam se da je netko imao slicno iskustvo pa da mi moze pomoci. 

    Zadnja menstruacija mi je bila 28.06. i po tome sad bi trebala biti trudna 8 tjedana, tocnije 8+2. Uz to da napomenem, neredoviti su mi ciklusi i imam policisticne jajnike.

    Bila sam na pregledu 18.08. i po UZV mi je trudnoca manja za min 10 dana.
    Nalaz je glasio: intrauterino vidljiva gastacijska vrecica sa embrionalnom odjek 1.6mm. Zumanjcana vrecica 1.2. KČS nema. S cisticnim ukljucenjima, vorpus luteom velicine oko 20mm. Nema slobodne tekucine.
    Beta 3077 IU/L
    I rekao mi je na kraju pregleda, hoce li se dalje razvijati to je sad pred nama. Vidjet cemo sve.

    Danas, 25.08 me opet narucio na UZV jer je ocekivao da cemo cuti srceko, medutim kad sam dosla na oregled po UZV ispada da sam trudna 6 tjedana. 

    Nalaz:
    Gastacijskadob: 8 + 2/7
    Zumanjcana vreca: 3.30mm
    KCS: jos ne vidim
    Zuto tijelo: Cisticno, desno
    CRL: 3.50mm, za 6+ 0/7

    Zanima me je li se ikad ikome desilo da su mu pogrijesili tako u racunanju? Ginekolog nije pricljiv, rekao da zivim normalno i da dodem za tjedan dana.

    Nisam imala krvarenja, a nemam pretjerano ni neke druge simptome, osim otecenih grudi i cestig uriniranja.

    Evo, ako ima netko pricljiviji s slicnim iskustvom, pliz recite mi sve da znam ☺️

    Hvala!

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.