Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    mySun


    Ja sam bila pusac prije trudnoce i sama sam sebi govorila da cim saznam da sam trudna odmah bacam cigarete. Tako je i bilo, prestala sam pusiti bez ikakvih problema i kriza jer sam znala da mi je trudnoca najveci poticaj na svijetu da se rijesim necega sto nije dobro za moju bebu, mene i kuci budzet! Jer ako mi moje dijete ne moze biti poticaj da nesto dobro napravim za njega i sebe onda nista nemoze!

    Bravo!!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    rinica


    jao kakvih sam glupih komentara pročitala. - naglo bacanje cigareta šok za organizam - i to ti još doktor kaže, pa tko je njemu dao diplomu. ajde svakakvih se glupih savjeta naslušaš i kroz trudnoću i poslije poroda ali da se ti kao buduća majka držiš tog savjeta jer ti je žao baciti cigaretu sramota. pa onda ako ne želiš šokirati svoj organizam bacanjem cigareta pripremi svoje tijelo za trudnoću par mjeseci prije. ništa ružnije nema nego kada vidim buduću mamu sa stomakom do zuba sa cigaretom u ustima ili kad u isto vrijeme doji i puši cigaretu (a viđala sam ih).

    Je, meni je to isto grozno za vidjeti! Ja sam prestala koju godinu prije nego što sam zatrudnila. Čak nismo tada još aktivno planirali trudnoću, prestala sam jer sam već duže vrijeme željela prestati. No nije mi palo na pamet (unatoč iskušenjima) opet početi, kada sam znala da želim ostati trudna i da bi bilo glupo ponovno prestajati tada. Ma može se toga ostaviti, sve je u glavi!!!

  • Avatar 5ra3

    5ra3

    Broj poruka: 193

    Prijavi adminu

    …prije trudnoće sam pušila max. 5 cigareta na dan. Bila sam uvjerena da mi nikakav problem nebude prestati u trudnoći…evo me u 4.mjesecu trudnoće i  još uvijek uz jutarnju kavu zapalim jednu cigaretu  zbog koje mi je kasnije žao i svjesna sam da ni ta jedna nije potrebna ali jednostavno mi odgovara uz tu kavu…bebu još ne osjećam al nadam se da budem i tu jednu cigaretu izbacila kad me beba podsjeti da je tu i postanem više svjesna tog malog novog života koji nosim!!! Mislim da je svaka od nas odgovorna za sebe i svoju bebu,svaka ima pravo na svoj izbor i odluke. Meni osobno je prestrašno kad vidim trudnicu s cigaretom u ustima a s druge strane i ja to radim samo mi se još ne ističe trbuh!

    5ra ;)

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Mislim da jedna cigareta dnevno ne može naškoditi, no bolje je potpuno prestati, prije svega radi djeteta, a i radi sebe, naravno! Sigurno će motivacija za prestanak biti veća, kako će trudnoća napredovati. Držim fige, sve se to može snagom volje!

  • Avatar MrSandrica

    MrSandrica

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Ja sam pušač već 20 godina  i čim sam saznala da sam trudna prestala sam pušiti…..to sam si oduvijek govorila ….kad budem trudna nema pušenja…..tako je i ispalo na kraju…jednostavno ne bi si nikad mogla oprostit da nešto pođe po zlu  uvijek bi mislila da su cigarete uzrok…zato bolje spriječiti….a i kad vidim trudnicu s cigaretom u zubima odvratnog li prizora……mislim da ću ipak nakon šta sve prođe počet pušiti a možda i ne to će mo tek vidjeti ;)

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Sanjam cigaretu svaku noć, prestala sam u trudnoći jer mi je bilo jako zlo na taj miris. Sad mi opet miriše, ali neću sad. Bilo bi idealno da više nikad ne zapalim sad kad već neko vijeme ne pušim, kućnog budžeta i zdravlja radi, ali ne znam kak ću.

  • kikili76

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ni ja to ne mogu razumjeti….ako ti trudnoća i zdravlje tvoje bebe nije dovoljan poticaj za prestanak pušenja, nikad nećeč prestati.
    Sebično i neodgovorno….

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Ne volim osuđivati druge, ok ako si netko ne može ovladati svojom voljom… Ali sve mi znamo da je najbolje za bebu a i majku izbjegavati duhanski dim. Hvala Bogu pa nisam ni bila pušač a sada mi cigareta nije ni na kraj pameti.

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Hm,ma i nebih tako rekla evo ja inace sam pusila prije trudnoca ne puno 5 maksimalno na dan u svakoj trudnoci bi pustila cigarete ali radi moje uzasne probave ja evo konkretno treca trucnoca imam velikih problema sa zatvorom nema sta nisam probala na kraju i cepice sa kojima sam prokrvarila i pocela se otvarati jer nisko nosim a nesmijem se naprezati a ja nisam mogla imat stolicu bez cepica i naprezanja,prije tri dana nakon 5 mj trudoce odlucila sam riskirati popit malo kave i zapalit jedva sam potegnula tri dima jer mi se gade ja imam stolicu normalnu bez naprezanja i to samo ujutro ne vise i tako radim vec tri dana i malo sam se oslobodila patnje,ne podnosim ni cigarete ni kavu jer mi rade uzasnu muku ali radi zatvora morala sam posegnut i za taj korak,ja znam da nije ni ljepo a ni zdravo radi bebe ali sila prilike natjera covjeka na sve.

  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    ja sam prestala pusiti 2 godine prije bebe ali i da nisam prestala bi u trudnoci. no ne osudujem mame koje puse, zapravo ne petljam se u tude zivote i u tude stvari, svatko radi kako misli da je najbolje i ima apsolutno pravo na to. mozda se nekom neki moji postupci ne svidaju sada (ili kasnije u odgoju) ali nije mi potrebno pametovanje, tako da se ni ja ne mijesam u tude izbore, znam samo kako bi ja i to me jedino zanima 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.