Rodiljna naknada

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • ruška

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Drage trudnice,imam pitanje vezano za podnošenje zahtjeva za rodiljnu naknadu.firma mi je izdala R1 obrazac potvrdu o placi gdje mi je na osnovnoj placi i stimulacija,koja je ugovorom o radu definirana da se isplaćuje na osnovnu placu a HZZO ne zeli tako nesto prihvatiti,vec me se zeli zakinuti za nekoliko tisuća kuna.da li je neka od vas imala takvih iskustava,te da li koja zna pravno sto je tocno jer se neznam gdje obratiti.

    🙋34👨‍🦱42,ženska neplodnost-nespecificirana,on normozoospermija
    4 iseminacije od 10/2018-02/2019
    4/2019 stimulativni ivf,ovaleap,decapeptyl,brevactid
    5/2019 FET 1blastocista,beta 0
    7/2019 prirodni ivf, trodnevni embrij,beta 0
    9/2019 stimulativni ivf,ovaleap,orgalutran,brevactid, trodnevni embrij,beta 0
    1/2020 prirodni ivf,trodnevni osmostanični embrij,beta 0
    Poliklinika Škvorc
    10/2020 stimulativni ivf,gonel,cetrotide,ovitrelle,vraćene 2 blastociste,0 smrzlića
    1.Beta 14dnt 1042

  • Avatar aurora12

    aurora12

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Pravno se ne moze nista jer je to jednostavno tako za sve. HZZO isplacuje sve naknade (za komplikacije, porodiljnu naknadu…) na temelju prosjeka isplacenih placa u koje ne ulaze neoporezivi primitci (stimulacija, prijevoz, topli obrok…) tako da su primanja koja ona racunaju puno manja od onoga sto nam sjeda na racun svaki mjesec. Slicno je i s bankama kod obracuna kredita tako da o tome treba voditi racuna kod potpisivanja ugovora. Bez obzira sto se naknada definira kao 100 % iznosa place zapravo ispadne manje.

    👷‍♀️👷‍♂️29 g.
    hiper Graves, pcos, trombofilija
    Pokusavamo od 09/2017
    1/2019 Missed ab. (10/6tj.)
    HSG 12/2020
    Prehrana + suplementi 03/2021
    04/2021➕
    💙, sljedeci pregled 23.11.

  • Avatar Mallla

    Mallla

    Broj poruka: 6880

    Prijavi adminu

    Da uvijek ispadne manje jer se računa satnica radnih dana u mjesecu isplate. A satnica je prosječna satnica od prethodnih 6mj.
    Što se stimulacije tiče, jel negdje naglašena kao takva jer R1 obrazac ima navedene bruto isplate i neto isplate u proteklih 6mj po kojima obračunava satnicu. Mislim da HZZO gleda neto satnicu i po njoj računa naknadu tipa 164 sata × 40kn = iznos koji nam sjeda na račun….tako nekako

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • ruška

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    aurora12

    Pravno se ne moze nista jer je to jednostavno tako za sve. HZZO isplacuje sve naknade (za komplikacije, porodiljnu naknadu…) na temelju prosjeka isplacenih placa u koje ne ulaze neoporezivi primitci (stimulacija, prijevoz, topli obrok…) tako da su primanja koja ona racunaju puno manja od onoga sto nam sjeda na racun svaki mjesec. Slicno je i s bankama kod obracuna kredita tako da o tome treba voditi racuna kod potpisivanja ugovora. Bez obzira sto se naknada definira kao 100 % iznosa place zapravo ispadne manje.


    Kod mene slucaj da je stimulacija oporeziva i isplaćuje se na osnovnu placu.znaci na platnoj listi nigdje nije izdvojena vec se oporezuje u brutu

    🙋34👨‍🦱42,ženska neplodnost-nespecificirana,on normozoospermija
    4 iseminacije od 10/2018-02/2019
    4/2019 stimulativni ivf,ovaleap,decapeptyl,brevactid
    5/2019 FET 1blastocista,beta 0
    7/2019 prirodni ivf, trodnevni embrij,beta 0
    9/2019 stimulativni ivf,ovaleap,orgalutran,brevactid, trodnevni embrij,beta 0
    1/2020 prirodni ivf,trodnevni osmostanični embrij,beta 0
    Poliklinika Škvorc
    10/2020 stimulativni ivf,gonel,cetrotide,ovitrelle,vraćene 2 blastociste,0 smrzlića
    1.Beta 14dnt 1042

  • ruška

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    B.leaf

    ruška

    aurora12

    Pravno se ne moze nista jer je to jednostavno tako za sve. HZZO isplacuje sve naknade (za komplikacije, porodiljnu naknadu…) na temelju prosjeka isplacenih placa u koje ne ulaze neoporezivi primitci (stimulacija, prijevoz, topli obrok…) tako da su primanja koja ona racunaju puno manja od onoga sto nam sjeda na racun svaki mjesec. Slicno je i s bankama kod obracuna kredita tako da o tome treba voditi racuna kod potpisivanja ugovora. Bez obzira sto se naknada definira kao 100 % iznosa place zapravo ispadne manje.

    Kod mene slucaj da je stimulacija oporeziva i isplaćuje se na osnovnu placu.znaci na platnoj listi nigdje nije izdvojena vec se oporezuje u brutu

    Hej, kod mene je ista situacija, i na zalost, dobijem samo onu osnovnu punu placu, bez stimulacije. Ponekad mi je stimulacija čak i veca od same place. Mislim da ne mozes nista po tom pitanju napraviti. Imam i par poznanica koje rade kao voditelji po ducanima i ista stvar je i kod njih.

    A da li ti je definirano u ugovoru da Ce ti se stimulacija isplaćivati na osnovnu placu i da li je na potvrdi place iskazana placa sa stimulacijom tj.bruto placa te kako ti je to iskazano na platnoj listi.meni na platnoj listi nije odvojeno.

    🙋34👨‍🦱42,ženska neplodnost-nespecificirana,on normozoospermija
    4 iseminacije od 10/2018-02/2019
    4/2019 stimulativni ivf,ovaleap,decapeptyl,brevactid
    5/2019 FET 1blastocista,beta 0
    7/2019 prirodni ivf, trodnevni embrij,beta 0
    9/2019 stimulativni ivf,ovaleap,orgalutran,brevactid, trodnevni embrij,beta 0
    1/2020 prirodni ivf,trodnevni osmostanični embrij,beta 0
    Poliklinika Škvorc
    10/2020 stimulativni ivf,gonel,cetrotide,ovitrelle,vraćene 2 blastociste,0 smrzlića
    1.Beta 14dnt 1042

  • ruška

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Meni je u ugovoru o radu definirano da cu dobivati osnovnu placu koja moze biti uvećana zbog stimulacije.Hzzo je skužio tako sto sam dobila veću placu za 12 mj.a razlika je u svim drugim iznosima.Isto tako,sve druge plaće su isto različite.Imaju moj ugovor o radu i opet isto ne prihvaćaju.Rekli su mi kada otvorim rodiljni dopust da zatražim rijesenje i da se žalim.Zanimalo me da li koja od vas ima takvo iskustvo,a i da ja podijelim svoje ako se neka nađe u ovoj situaciji.

    🙋34👨‍🦱42,ženska neplodnost-nespecificirana,on normozoospermija
    4 iseminacije od 10/2018-02/2019
    4/2019 stimulativni ivf,ovaleap,decapeptyl,brevactid
    5/2019 FET 1blastocista,beta 0
    7/2019 prirodni ivf, trodnevni embrij,beta 0
    9/2019 stimulativni ivf,ovaleap,orgalutran,brevactid, trodnevni embrij,beta 0
    1/2020 prirodni ivf,trodnevni osmostanični embrij,beta 0
    Poliklinika Škvorc
    10/2020 stimulativni ivf,gonel,cetrotide,ovitrelle,vraćene 2 blastociste,0 smrzlića
    1.Beta 14dnt 1042

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.