Savjeti za otvaranje pred porod

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • izipizi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Danas mi je termin (27.2.), sljedeći pregled 2.3., 7 dana nakon što je na prethodnom utvrđeno da sam zatvorena, trudova nema, beba mirna.
    3 dana prije posljednjeg pregleda 3 dana skakala na lopti, isprobala i druge prirodne metode (shy), međutim ništa. 
    Uglavnom, već sam luda od svega jer nakon 37. tj preglede obavljam u bolnici gdje ću roditi.
    Već u 24. tjednu trudnoće na 4D uzv privatni doktor je uočio da je posteljica nešto više kalcificirana nego što bi trebala biti, što je kasnije i moja doktorica utvrdila na sljedećem pregledu. Nakon što sam obavila 3 pregleda (samo ctg-a!!) u bolnici gdje ću roditi, kad sam napokon pregledana vaginalno (nakon 22 dana), a zatim i ultrazvučno (također nakon 22 dana), pitala sam doktora za tu istu posteljicu koja je predstavljala problem nakon čega sam dobila odgovor da je to sve normalno, da nekim ženama posteljice sporije stare, dok drugima brže i da je to normalna fiziologija. Čak je na neki način doktor bio totalno nestručan, a svojim je ponašanjem pokazao da mu je pun kufer glupih pitanja.
    Je li moje pitanje bilo glupo, ako realno dolazim u 39 tt zatvorena, s posteljicom koja je, citiram - u 28.tj trudnoće bila kalcificirana kao posteljica u 38 tt. (doslovno je dosta starija, zbog čega i moja doktorica u to vrijeme apelira na mogući prijevremeni porod). 
    Možda se previše brinem, ali naravno da mi to stvara nepotreban pritisak jer posteljica gubi funkciju a ja po takvom neću roditi još najmanje 2 tj.
    Osim toga, moju prethodnu dokumentaciju nije pregledao, komentirao je na uvz da plodne vode ima nešto manje, da bi kasnije napisao da je plodna voda tj AFI=8. Čini mi se to premalo, jer znam da je vrijednost AFI ispod 10 već ispod granice. 
    Nek mi netko objasni kako da budem mirna nakon takvog pregleda. Smatram da su doktori na radnim mjestima zbog nas i da ono što njima predstavlja rutinu, za ženu koja ne može znati sve informacije vezane uz trudnoću moze predstavljati ogroman stres i pritisak. Zato smatram da bi bilo u redu da možemo pitati sve što nas zanima, bez zadrške i da ne počnemo (još i prije nego što smo izašle s pregleda) luđački pretraživati ono što smo pročitale na nalazu poslije pregleda. 
    Eto, malo sam se izjadala, a ujedno tražim i provjerene informacije o tome što su žene prakticirale da bi se lakše otvorile. Doslovno nema nikakvih naznaka da se porod bliži, već sam očajna.

  • izipizi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    izipizi

    Danas mi je termin (27.2.), sljedeći pregled 2.3., 7 dana nakon što je na prethodnom utvrđeno da sam zatvorena, trudova nema, beba mirna.
    3 dana prije posljednjeg pregleda skakala na lopti, isprobala i druge prirodne metode (shy), međutim ništa 😩😩😩
    Uglavnom, već sam luda od svega jer nakon 37. tj preglede obavljam u bolnici gdje ću roditi.
    Već u 24. tjednu trudnoće na 4D uzv privatni doktor je uočio da je posteljica nešto više kalcificirana nego što bi trebala biti, što je kasnije i moja doktorica utvrdila na sljedećem pregledu. Nakon što sam obavila 3 pregleda (samo ctg-a!!) u bolnici gdje ću roditi, kad sam napokon pregledana vaginalno (nakon 22 dana), a zatim i ultrazvučno (također nakon 22 dana), pitala sam doktora za tu istu posteljicu koja je predstavljala problem nakon čega sam dobila odgovor da je to sve normalno, da nekim ženama posteljice sporije stare, dok drugima brže i da je to normalna fiziologija. Čak je na neki način doktor bio totalno nestručan, a svojim je ponašanjem pokazao da mu je pun kufer glupih pitanja 🥵
    Je li moje pitanje bilo glupo, ako realno dolazim u 39 tt zatvorena, s posteljicom koja je, citiram - u 28.tj trudnoće bila kalcificirana kao posteljica u 38 tt. (doslovno je dosta starija, zbog čega i moja doktorica u to vrijeme apelira na mogući prijevremeni porod). 🙄
    Možda se previše brinem, ali naravno da mi to stvara nepotreban pritisak jer posteljica gubi funkciju a ja po takvom neću roditi još najmanje 2 tj.
    Osim toga, moju prethodnu dokumentaciju nije pregledao, komentirao je na uvz da plodne vode ima nešto manje, da bi kasnije napisao da je plodna voda tj AFI=8. Čini mi se to premalo, jer znam da je vrijednost AFI ispod 10 već ispod granice.
    Nek mi netko objasni kako da budem mirna nakon takvog pregleda. Smatram da su doktori na radnim mjestima zbog nas i da ono što njima predstavlja rutinu, za ženu koja ne može znati sve informacije vezane uz trudnoću moze predstavljati ogroman stres i pritisak. Zato smatram da bi bilo u redu da možemo pitati sve što nas zanima, bez zadrške i da ne počnemo (još i prije nego što smo izašle s pregleda) luđački pretraživati ono što smo pročitale na nalazu poslije pregleda.
    Eto, malo sam se izjadala, a ujedno tražim i provjerene informacije o tome što su žene prakticirale da bi se lakše otvorile. Doslovno nema nikakvih naznaka da se porod bliži, već sam očajna. 😌😌


  • baMAMA

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Shvacam zabrinutost, i slazem se svime sto si napisala. Svakako pozorno prati pokrete bebe, a za najmanju sumnju uvijek mozes otici na hitnu. Mozda imas srece pa naletis na susretljivijeg doktora..
    Za otvaranje bas i nemam neki savjet jer sam ja dva puta dosla na porod potpuno zatvorena, puknuo je vodenjak. Neke zene se jednostavno lakse, a neke teze otvaraju.  Probaj biti cim vise aktivna, setnje, skakutanje na lopti, sex,… Mozda upali.. Iako ti sama otvorenost ne znaci puno ako trudovi ne krenu. Hocu reci otvorena ili zatvorena, ako nema trudova nije porod krenuo….

  • Avatar Lavica13

    Lavica13

    Broj poruka: 164

    Prijavi adminu

    Za lakše otvaranje ja sam još čula da pomaže ako jedeš puno svježeg ananasa, i datulje da isto pomažu tj. da omekšavaju cerviks (3 ujutro, 3 popodne i 3 navečer). Proguglaj malo 😉 i sretno 😊
    nek se čim prije pokrene i sve bude u redu🤞

  • izipizi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    baMAMA

    Shvacam zabrinutost, i slazem se svime sto si napisala. Svakako pozorno prati pokrete bebe, a za najmanju sumnju uvijek mozes otici na hitnu. Mozda imas srece pa naletis na susretljivijeg doktora..
    Za otvaranje bas i nemam neki savjet jer sam ja dva puta dosla na porod potpuno zatvorena, puknuo je vodenjak. Neke zene se jednostavno lakse, a neke teze otvaraju. Probaj biti cim vise aktivna, setnje, skakutanje na lopti, sex,… Mozda upali.. Iako ti sama otvorenost ne znaci puno ako trudovi ne krenu. Hocu reci otvorena ili zatvorena, ako nema trudova nije porod krenuo….


    Nadam se da će krenuti sve polako, danas je 40+5, na pregledu sve isto (ctg uredan, otvorena za vrsak prsta, trudova nema). Kroz dan još nekako izdržim, nemam nikakvih problema, međutim noć mi predstavlja ogroman problem i jedva čekam da sve završi. Osim toga, danima me svi obasipaju pitanjima jesam li još u komadu što me čini još više nervoznom jer ipak sam već “trebala” roditi. Zadnjih mjesec dana mi je više iscrpljujuće nego prethodnih 8 mjeseci.
    Osjećam se drugačije već par dana pa se nadam da se približavamo danu D.
    Danas su mi radili i vaginalni pregled koji je bio za razliku od dosadašnjih odvratno bolan, a vjerojatno je došlo i do oštećenja sluznice jer imam smeđi iscjedak (zbog krvarenja u rodnici). Eto, još mi je to trebalo za kraj.
    Hvala za savjete, prakticiram šetnju 😋 od danas i ananas, a u subotu ćemo vidjet ima li svrhe 🙈🙈

  • Avatar Petra982

    Petra982

    Broj poruka: 1904

    Prijavi adminu

    Sperma potiče otvaranje, čučnjevi, hodanje po škalama, skakanje po pilates lopti, čaj lista maline

  • izipizi

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Petra982

    Sperma potiče otvaranje, čučnjevi, hodanje po škalama, skakanje po pilates lopti, čaj lista maline


    Isprobano sve.. Ništa 😌

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.