Sindrom jedne pupčane arterije (SUA)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Classe

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    BebaD2016

    Mi smo nakon poroda radili uzv glave, srca i abdomena. 


    To su sve doktori rekli da ide na te pretrage kad su skuzili da je sua? Niste nista vi trazili i forsirali pretrage? 

  • letitbe

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok, bok! Evo jos jedne majke s istim sindromom pupcane vrpce. Bebolina nam se pridruzila uspjesno i sretno sredinom drugog mjeseca.

     Saznali smo za dvije zile u petom mjesecu trudnoce, pregledali su nas na ultrazvuku zbog potencijalnih anomalija, pogledali bubrege i srce, sve je bilo ok. Dalje se nema sto kontrolirati, do zadnjeg dijela trudnoce, kad beba poraste. Zadnjih mjesec ipo dana smo isli svaka dva tjedna na pregled, uzv pratili srce i protok krvi u mozak.

     Problem je sto se ne moze garantirati koliko ce pupcana izdrzati dijete, iz tog razloga smo inducirali porod dva tjedna ranije. Bebici je pupcana ispala dva dana nakon poroda, toliko je bila tanka. 

    Nadam se da ce nekome pomoci nase iskustvo, kad smo istrazivali bespucima neta vecinom smo nasli grozne price. Nadite ginekologa koji ima dobre uredaje i kojem vjerujete, dalje cete sve po dogovoru, ali opusteno. Pozdravljaju vas l&e 

  • Classe

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    I ja sam isla na inducirani i bila sam 38+3. Doktor je rekao da je beba dosegnula gestacijsku dob, ima preko 3kg i s obzirom na dijagnozu nemamo sta cekati. Rođen djecak sa 3390, 51cm. 10/10. U rodilistu radili uzv mozga, srca, bubrega. Napravili jos sve kontrole sa mjesec i pol i svi su doktori rekli da tu dijagnozu mozemo staviti iza sebe! Pedijatar nam je rekao da je u karijeri imao hrpu djece s tim i da im nikad nista nije bilo! Al slazem se, doktor kojem vjerujes je najbitniji! Sretno svima!!

  • Anamor

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Voljela bi da svatko tko ugugla SUA sindrom procita prvo moj komentar kako bi se svaka buduca majka smirila i opustila! U 6.mj otkirven SUA sindrom,iskrena cu bit isla googlat i naisla na svakakve komentare od razno raznih boleština pa nadalje,odmah nakon toga rasplakala se iako mi je ginekolog reko nema razloga za brigu! Tko god ovo procita znajte da razloga za brigu nema,jedino sa cime moze bit zezancije je sama kilaza bebe ali ni to nije sigurno.Zasto? Zato sto ovisi da li je SUA sindrom otpocetka prisutan.Ako je,vasa pupcana ce se prilagoditi i jedna arterija ce se povecati i osigurati bebi sve potrebno! Prema tome da skratim pricu mama koja googlas ovu temu nadam se da ces procitati moj komentar i lijepo zatvoriti stranicu i mirno zaspati jer razloga za brigu nema! Imala sam istu situaciju kontrole su bile regularne kao i prije samog saznanja i sve je u redu! Nadam se da sam pomogla i skinula brige sa necijih leda ❤️

  • miamarijano1

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Hvala Bogu da kad ideš guglat ovo je prva stranica koja ispadne i nakon ovih vaših komentara nema potrebu ići dalje. Hvala vam svima od ❤️‍🔥 prekrasne ste. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.