Kad su vaše bebe počele same sjediti?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Drage mame, zanima me kad su vase bebe pocele samostalno sjediti, i kad su se pocele same posjedati? Naime, mi smo na vjezbama i fizijatrica je rekla da moramo ozbiljno poraditi na tome. Beba je navrsila 9 mjeseci a jos sjedi s osloncem rukama naprijed (pridrzava se u sjedecem polozaju svojim rukama) ali ne drzi stvarcice u rukama. I ne posjeda se sama. Kad su to vase bebe usvojile? Neki mi kazu da imam fore do 10.mj. Zanimljivo je i to da puze, a kao trebala je prvo sjediti pa puzati. Nista mi nije jasno. Molim iskustva i savjete. Hvala vam

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Naša ima hipotoniju, bez patologije. Okretala se tek sa 7 mj, puzala vojnički do oko godinu, počela sjediti sa 9 ili 10 mj, ne sjećam se sada, i to uz puno vježbe.

    Bitno je puno vježbati doma i ići kod fizioterapeuta.

    Imate li neku dijagnozu ili?

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    Nespecificirani distoni sindrom. Malo je hipotonicna u predjelu trbuha, ledja, malo je i kasnije drzala stabilno glavu, a hipertonicna je u nogama i nekad se dogodi da drzi palac u saci pod stresom. Vojnicki puze od 7,5mj ali evo sjedenje tesko a 9mj 5dana :/

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Sada sam pogledala u svoje zapise. Naša se nije sa 9 mj i 3 tj posjedala sama, ali mogla je sjediti sama kada bih ju posjela. To je prema procjeni doktorice bilo kašnjenje u motoričkom razvoju, ali ne kritično, Ništa što se ne može vježbom srediti, ali kako je motorički povezan sa kognitivnim razvojem mene je to dosta brinulo. Sada ima 13 mj i tri tjedna pa je prognoza doktorice da će prohodati tek za 2-3 mj.

  • Avatar lilianaa

    lilianaa

    Broj poruka: 363

    Prijavi adminu

    ma glavno da prohodaju. ne znam, moja sjedi samo s osloncem rukama, takoder kasnjenje. Nadam se da ce nadoci i da nece biti vecih poteskoca kasnije u mentanom razvoju :(

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.