Skok u razvoju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    honeyhoney

    Prijavljujem skok u razvoju u trećem tjednu bebe!
    Naša curka je stvarno dobra, po noći se inače budi svaka tri sata, a po danu malo češće. Ali mogu se uz nju po noći i odmoriti i po danu svašta napraviti.

    Međutim zadnjih pet dana ne… Stalno želi biti na meni. Budi se često. Da ne nabrajam dalje, uglavnom, sve što su cure ovdje navodile da vrijedi za skok vrijedi i za nas sada. Ponekad imam osjećaj da me živu iscica, a najveća poteškoća mi je što je ne mogu pustiti. Spava ili na rukama ili kad ju naslonim na sebe ili u kolicima, ako ju se vozi.

    Malo me strah da će to sad tako ostati za stalno, iako vjerujem da moj strah nije opravdan. Uglavnom, ako se nastavi planiram ju staviti u boba maramu pa da vidim dal će tako htjeti spavati, jer definitivno mi premalo spava po danu…

    Iskustva, utjehe, komentari, prijedlozi? Sve primam!


    Suosjecam s tobom jer sam to prosla sa starijim djetetom.
    Ali to je skok i faza koja prode pa onda ustabile ritam cicanja i spavanja do sljedeceg skoka.
    Moja mala je cicala doslovno cijelu noc u skokovima, samo sam strane mijenjala, znala se i u tih par sekundi razvristati. Njima to treba jer su uznemireni zbog skoka, nakon kojeg pocnu motoricki nesto novo izvoditi i mozak im puno radi, a jedina utjeha im je sisa i mama, a istovremeno si i navlace vecu kolicinu mlijeka.
    Boba je elasticna i treba ici u 3 sloja pa se bojim da je malo prevruce u njoj. Mozda neka tkana marama, ako imas fb profil, ukljuci se u grupu Nosenje djece babywearing, imaju i svoju grupu sa oglasima gdje se povoljno prodaju nosiljke i marame..
    Naoboruzaj se strpljenjem i zivcima, proci ce..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • honeyhoney

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Evo, prošao nam je skok u razvoju, ako dobro procjenjujem trajao je točno 7 dana. 
    Ona se je vratila na stari ritam, više-manje, međutim, čini mi se da se dogodilo upravo ono što nisam htjela. Za vrijeme skoka u razvoju je stalno htjela cicku, a to je i dobila. Sad se to nastavilo, u smislu, svaki put kad počne plakati utješim je tako da doji. Neki dani su bolji, neki lošiji, ali nije se u potpunosti vratila na staro. U razdobljima budnosti mi je više na cici nego prije skoka. I ako zaspi, brzo mi se probudi u krevetiću, kao i u skoku. Dakle, navikla se na moju češću prisutnost i to kad god joj treba. I mene to nimalo ne smeta, ali malo iscrpljuje, malo toga uspijem napraviti…
    Tako da ono… dvoumim se dal da joj dam dudu, najrađe ne bih, ali kad cijeli dan provisi na meni počnem se to češće pitati… 

    Termin 6.4.2023.
    ZG
    Druga beba <3

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Honey, moj ima dudu pa kad zeli cicu nema sanse da duda dudu. Po noci isto tako. Ja sam ju njemu dala jer ima atopijski dermatitis po licu i sakama koji je cuclanjem palca jos vise pogorsao, pa sam u zamjenu za palac dala dudu. 
    Sama procjeni da li joj treba duda ili ne, ali pazi da redovito cica..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • cannelle

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav, jel moguci skok u razvoju, beba je jucer imala dva tjedna , danas joj je 15-i dan..?

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    cannelle

    Pozdrav, jel moguci skok u razvoju, beba je jucer imala dva tjedna , danas joj je 15-i dan..?


    Sve je moguce. Ovo sto kazu 3/6/9 dana, tjedana, mjeseci je samo okvirno i prosjecno. Nekima to dode ranije, nekima malo kasnije.. Nekima traje 4-5 dana nekima 7 dana..
    Samo strpljenja, puno mazenja, nosenja.. Pokusajte omoguciti dojenje (ako beba sise) koliko i kad beba trazi..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • olinino

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Evo da se i mi ukljucimo. Beba ima 2 meseca i 10 dana ( 10 nedelja/ tjedana). Vec 3 dana skoro pa ne spava po danu, jako je nervozan, ima samo 1 kaku na dan ( do sada je imao 3-4), cesto place i tada ga samo sisanje umiri, sada sisa na 1,5-2 a ranije na 3 sata i nervozan je kad siki. Drugarica koja je pedijatar ga je pregledala i kaze da je super, zdrav. Da li je to mozda skok u razvoju? Izludecu razmisljajuci sta je, nadam se da je skok i da ce proci za par dana, jer ovo je neizdrzivo.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.