Strahovi prije trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mimica24

    mimica24

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Drage trudilice, zanima me susreće li se još koja od vas sa određenim strahovima vezanim za trudnoću? Dugo sam odlagala, čekala da se poslože kockice u životu, a onda je nešto u glavi kliknulo i krenuli smo na posao stvaranja obitelji. Iako jedva čekam dan kad ću,za početak, ugledati plusić na testu, u meni se vrti bezbroj pitanja. Hoću li moći zanijeti? Kakva ću biti trudnica? Hoću li, naposlijetku, biti dobra majka? O strahovima o zdravlju bebe pogotovo. Kako se vi osjećate i riješavate strahova?

    [daisypath.com]

  • Avatar PeppePula

    PeppePula

    Broj poruka: 260

    Prijavi adminu

    Draga moja…mislim da je prirodno da nas sve hvata taj strah, pogotovo kad je rijec o prvoj trudnoci…
    Evo ja sam takodjer do sada odlagala, a sad se pitam hocu li moci zanijeti bez problema, hocu li se dovoljno cuvati da sve bude u redu do kraja 1. tromjesecja s obzirom na tempo kojim zivim, hoce li beba biti u redu, hocu li moci raditi ili cu imati mucnine, kako ce proci porod…cak me mozda i vise strah trudnoce nego poslije…znas kakve smo mi zene, stavi nas u bilo kakvu situaciju, naci cemo nacina, izvuci ono najbolje sta imamo u sebi za sta mozda i nismo znale da imamo…a tek kad je rijec o vlastitom djetetu, mislim da tek onda prorade instinkti i prirodno si poslozimo u glavi da sve bude kako treba

    Peppe

    [lilypie.com]

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Hey cure..
    Ti strahovi su normalni,i ja sam ih imala,onda kad sam imala 16.god dr mi je rekla da necu imat djece,a to mi je bila najveca zelja,koja se u trenu pretvorila u nesto jako daleko i nedostizno.. Hvala Bogu,nisam to prolazila sama,imala sam decka uz sebe,sadasnjeg muza,koji ni u jednom trenutku nije htio otic od mene nego mi je bio potpora,a s druge strane sam imala i najbolju i najdrazu dr iz Rijeke koja mi je sve obijasnila i koja mi je pomogla da sve to rijesim i uspijem jednog dana biti mama.. Unatoc svemu uspijela sam prirodnim putem ostat  trudna, u 24.tj sam i veselo iscekujem svog sincica.. :D Sada su mi najveci strah porod,da necu svog sina htijet davat ikome osim dragom i sta ce biti kad rodim,ali ne u smislu kako cu se ja snaci, znate da bez obzira koliko godina da imamo da kad rodimo svi nas smatraju neznalicama i svatko voli pametovat.. Znam da bude tako jer zele najbolje,i ne kazem da sam najpametnija i da znam sve,ali imala sam 17 god kad sam dobila brata,(on sad ima 3 ipol), i bila sam dovoljno velika da pomognem u svemu oko njega,da ucim i da zapamtim sve,tako da znam sta me ceka i veselim se tome.. Ako di zapnem pitat cu za savijet,ali boim se da ako mi budu govorili ne ovako nego onako,neznas,daj da ti pokazem itd, moglo bi bit svasta.. To mi je uz porod trenutno najveci strah…

    Iskreno se nadam da cete i vi uskoro ugledati + ili dvije crtice na testu jer je to nesto najljepse.. Dat cu vam savijet koji sam ja dobila, a to je da budete opustene i da se ne opterecujete kad cete ostat trudne,samo se prepustite i doci ce i taj blagoslov.. I jos nesto,to vam je moj savijet, ako na testu ugledate jednu tamniju crticu,a drugu toliko svijetlu da se pitate da li je to crtica ili ne,nemojte se uvijeravat da niste trudni,nego se javite dr i narucite za pregled.. Ja sam sebe 3 dana uvijeravala da nisam trudna jer mi ta druga crta nije bila tamna kao prva,a mala pahuljica je ipak bila tu.. :D
    Zelim vam svu srecu i da uskoro podijelite s nama najljepse vijesti..

  • Avatar mimica24

    mimica24

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    Drago mi je sto imam s kim podijeliti svoje strahove jer me,iskreno,u bliskoj okolini nitko ne razumije,osim muza i sestre. Ja sam inace pesimisticna po prirodi pa me svasta muci,nazalost

    [daisypath.com]

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Sta god te muci ili zanima slobodno reci,jer ni ja s nikim osim s muzem i s kumom ne pricam. S kim god sam probala pricat odma pocnu sa savjetima koji ti daju do znanja da te smatraju neznalicom..

  • Avatar mimica24

    mimica24

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    megi baš ti hvala.Onda sve razumiješ kako mi je. Kad se nekom požalim, onako u smislu radimo na bebi, SAMO da to sve na kraju ispadne dobro, onda krenu babske priče:a daaaj,što bi pošlo po zlu, pa to je sve normalno, pa ti paničariš itd. A zapravo samo tražim malo razumijevanja, a ne čudne poglede. Ne pravim dramu oko trudnoće, da se razumijemo, i radujem se svemu tome, ali svaki normalan čovjek boji se nepoznatog.

    [daisypath.com]

  • Avatar pinkich

    pinkich

    Broj poruka: 66

    Prijavi adminu

    Evo da kazem iskreno ja da nisam ostala trudna neplanirano mislim da se nikad ne bih odlucila da zelim zatrudniti. I to ne zato jer ne zelim ili ne volim djecu nego jer se panicno bojim doktora. I cijela mi je trudnoca bila traumaticno iskustvo uz puno komplikacija i hospitalizacijom zadnjih mjesec dana. 
    Ali zato mogu reci da je roditeljstvo jedna sasvim druga dimenzija. Moja curica je savrsena. Nasmijana od jutra do veceri, ne place gotovo nikad. U svakom pogledu je 100 puta vise nego sto sam ikada mogla zamisliti. Uzivam u svakom danu. 
    Ali opet se ne bih mogla odluciti na jos jednu trudnocu jer nisam sigurna da bih to mogla opet psihicki prozivjeti. 
    Ne znam jel to zato sto toliko nisam bila spremna ili nesto drugo, ali da je vrijedilo, vrijedilo je.

  • Avatar megi16

    megi16

    Broj poruka: 94

    Prijavi adminu

    Razumijem te u potpunosti.. Ima ljudi i koji te osuduju da sta ces tako mlada imat dijete,da neces moci uzivati itd, kao da se prave glupi i zatucani i ne zele sami priznat da nismo mi svi isti, ne vole svi sve isto niti svi zelimo isto.. Postoje oni kojma je stalo do putovanja,izlazaka i drugih mladenackih stvari, isto tako postoje osobe kojma to nije centar svijeta,i koje zele imati uz sebe osobu s kojom ce stvorit obitelj… 
    Ja sam svima uvijek davala do znanja da mene izlasci tulumi itd ne zanimaju,nego obitelj, ali unatoc tome su mi govorili da ne trebam imat djete prije 24/25 god,mama mi je govorila da ne budem luda,neka uzivam,da je ona jos mlada da ne zeli bit nona,kao da je bitno samo sta oni zele i da ja svoj zivot moram krojt kako oni zele.. Zasto bi? Svatko ima svoj zivot i pravo da ga prozivi kako zeli.. Od svoje 15.god sam u vezi sa sadasnjim muzem,on ima 23,god ja 20.,oboje se osjecamo spremno i zelimo to,kome pase kome ne,gledamo sebe i nase zelje,jer i tako je to nase dijete i mi cemo se brinuti za njega i odgajati ga.. Moji mogu biti sretni sta sam zavrsila skolu,sta sam nakon skole radila i sta vodim miran obiteljski zivot,a ne kao neki mojih godina sta su skoro svaki dan vani,piju,puse itd.. Po meni je ponosnije imati dijete koje zeli miran i skladan zivot i obitelj,nego da mi se samo opija itd.. :)

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    uvijek će biti  ljudi koji će imati potrebu dijeliti “korisne savjete”. toga ima u svim segmentima života. jednostavno treba znati profiltrirati primljene informacije. 
    strahovi će postojati uvijek. najbolji način da ih se drži pod kontrolom ili eliminira je edukacija. treba se informirati o svemu. ne treba si stvarati kojekakve pritiske. 
    ako prije trudnoće razmišljate o nemogućnosti začeća, stvorit ćete si stres koji će utjecati na vas i tko zna kako će se to odraziti na reproduktivni sustav. meni je moja doktorica jednom rekla da se kod žena stres automatski reflektira na jajnike. 
    ako kroz trudnoću idete sa strahom što je s djetetom, hoće li sve biti ok… kako ćete uživati u trudnoći? važno je imati doktora od povjerenja, onoga koji će vam bez zadrške odgovoriti na sva vaša pitanja, koji je dobar dijagnostičar. nekad su žene ostajale trudne i rađale bez da su radile tolike pretrage i uzv-e. 
    ako se bojite poroda….. i to je još jedan u nizu fizioloških procesa koji žena može odraditi bez ikakvog znanja. nemojte slušati one žene koje vam govore “porod boli”. ako je to jedina stvar koju vam mogu ispričati o porodu, bježite od takvih. informirajte se o položajima koji pospješuju porod, tehnikama disanja koje opuštaju, hrani koja vam daje energiju tijekom poroda… 
    hoćete li biti dobra majka? - ako volite svoje dijete i spremni ste ga voljeti i biti potpora bez obzira na sve - to je naznaka dobrog roditeljstva. 

    rješavajte probleme onda kad nastanu, nemojte ih stvarati prije. olakšajte si život i uživajte u svemu što vam nosi. sretno! 

  • Avatar mimica24

    mimica24

    Broj poruka: 426

    Prijavi adminu

    dillb


    uvijek će biti  ljudi koji će imati potrebu dijeliti "korisne savjete". toga ima u svim segmentima života. jednostavno treba znati profiltrirati primljene informacije. 
    strahovi će postojati uvijek. najbolji način da ih se drži pod kontrolom ili eliminira je edukacija. treba se informirati o svemu. ne treba si stvarati kojekakve pritiske. 
    ako prije trudnoće razmišljate o nemogućnosti začeća, stvorit ćete si stres koji će utjecati na vas i tko zna kako će se to odraziti na reproduktivni sustav. meni je moja doktorica jednom rekla da se kod žena stres automatski reflektira na jajnike. 
    ako kroz trudnoću idete sa strahom što je s djetetom, hoće li sve biti ok… kako ćete uživati u trudnoći? važno je imati doktora od povjerenja, onoga koji će vam bez zadrške odgovoriti na sva vaša pitanja, koji je dobar dijagnostičar. nekad su žene ostajale trudne i rađale bez da su radile tolike pretrage i uzv-e. 
    ako se bojite poroda….. i to je još jedan u nizu fizioloških procesa koji žena može odraditi bez ikakvog znanja. nemojte slušati one žene koje vam govore "porod boli". ako je to jedina stvar koju vam mogu ispričati o porodu, bježite od takvih. informirajte se o položajima koji pospješuju porod, tehnikama disanja koje opuštaju, hrani koja vam daje energiju tijekom poroda… 
    hoćete li biti dobra majka? - ako volite svoje dijete i spremni ste ga voljeti i biti potpora bez obzira na sve - to je naznaka dobrog roditeljstva. 

    rješavajte probleme onda kad nastanu, nemojte ih stvarati prije. olakšajte si život i uživajte u svemu što vam nosi. sretno! 

    Prekrasno rečeno. Zaista ohrabruju ovakve izjave.

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.