Stres zbog zeljene trudnoće

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • jela1405

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage mame i one koje to zele postati. Imam 30 godina i u braku sam skoro 6 godina. Na bebu idemo ima mozda cca godinu dana, malo manje. Ginekoloski je sve u redu, medutim zanima me kako da smirim svoju glavu. Osjevam se uzasno jer svi oko mene su trudni ili su rodili ja stojim i dalje na istom mjestu. Imam osjecaj da me nitko ne razumije, veliki mi stres stvara ta trudnoca i stalno su mi ruzne misli po glavi. Sto ako nikad ne budem imala dijete, sto ako se nesto lose dogodi itd. Zanima me da li se koja od vas susrela sa tim i kako ste to sve izdrzale i izgurale. H❤️

  • Avatar Mom

    Mom

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    jela1405

    Drage mame i one koje to zele postati. Imam 30 godina i u braku sam skoro 6 godina. Na bebu idemo ima mozda cca godinu dana, malo manje. Ginekoloski je sve u redu, medutim zanima me kako da smirim svoju glavu. Osjevam se uzasno jer svi oko mene su trudni ili su rodili ja stojim i dalje na istom mjestu. Imam osjecaj da me nitko ne razumije, veliki mi stres stvara ta trudnoca i stalno su mi ruzne misli po glavi. Sto ako nikad ne budem imala dijete, sto ako se nesto lose dogodi itd. Zanima me da li se koja od vas susrela sa tim i kako ste to sve izdrzale i izgurale. H❤️


    Mislim da je svaka od nas to prošla, mislim na nas koji smo neki duži period radile na bebi. I to je sve normalno. S vremenom se jednostavno umiriš jer u silu ne ide. I onda dođe beba. 😄

    Mi smo recimo 5 godina “pustili”, onda smo predali papire za umjetnu oplodnju i taman tad sam ostala trudna. Zbilja mislim da veliku ulogu ima psiha, koliko god mi mislimo da se ne zivciramo oko toga, svaka menstruacija bi mi donijela neko razočaranje ne mogu to objasniti. Svaki put sve veće. Nekako kad se opustiš i pustiš, dođe. Dobro je maknuti se od doma te plodne dane. Pa onda svaki drugi dan odnos. Nema je upalilo to recimo…
    .
    Drugo, meni je sigurno pomogla Ana Bučević sa svojim da kažem teorijama o tome kad nešto jako želiš. Fokus na ono što imaš, zahvalnost i vizualizacija da to što želiš već imaš, da proživiš taj osjećaj.
    I ne gubi nadu, naravno da ćeš imati dijete! ❤️

    [lilypie.com]

  • Avatar Mom

    Mom

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    jela1405

    Drage mame i one koje to zele postati. Imam 30 godina i u braku sam skoro 6 godina. Na bebu idemo ima mozda cca godinu dana, malo manje. Ginekoloski je sve u redu, medutim zanima me kako da smirim svoju glavu. Osjevam se uzasno jer svi oko mene su trudni ili su rodili ja stojim i dalje na istom mjestu. Imam osjecaj da me nitko ne razumije, veliki mi stres stvara ta trudnoca i stalno su mi ruzne misli po glavi. Sto ako nikad ne budem imala dijete, sto ako se nesto lose dogodi itd. Zanima me da li se koja od vas susrela sa tim i kako ste to sve izdrzale i izgurale. H❤️


    I još nešto bitno, probaj se ne uspoređivati. Znam da je teško ali realno, svatko od nas ima svoj život i svoj put. 

    [lilypie.com]

  • jela1405

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mom hvala ti puno. Bas to svaka menstruacija sve vece razocaranje, a ostali oko mene bi bas stvaraju pritisak veliki da ne mogu zaspati po noci. Znam da je to puno zena proslo ali ja jednostavno ocito ne mogu prestati sebe opterecivati sa tim, a znam da od toga nema nista i da bi bilo bolje da se opustim, ali ne znam kako. Hvala puno ❤️

    jela1405

    Drage mame i one koje to zele postati. Imam 30 godina i u braku sam skoro 6 godina. Na bebu idemo ima mozda cca godinu dana, malo manje. Ginekoloski je sve u redu, medutim zanima me kako da smirim svoju glavu. Osjevam se uzasno jer svi oko mene su trudni ili su rodili ja stojim i dalje na istom mjestu. Imam osjecaj da me nitko ne razumije, veliki mi stres stvara ta trudnoca i stalno su mi ruzne misli po glavi. Sto ako nikad ne budem imala dijete, sto ako se nesto lose dogodi itd. Zanima me da li se koja od vas susrela sa tim i kako ste to sve izdrzale i izgurale. H❤️


    Mislim da je svaka od nas to prošla, mislim na nas koji smo neki duži period radile na bebi. I to je sve normalno. S vremenom se jednostavno umiriš jer u silu ne ide. I onda dođe beba. 😄
    .
    Mi smo recimo 5 godina “pustili”, onda smo predali papire za umjetnu oplodnju i taman tad sam ostala trudna. Zbilja mislim da veliku ulogu ima psiha, koliko god mi mislimo da se ne zivciramo oko toga, svaka menstruacija bi mi donijela neko razočaranje ne mogu to objasniti. Svaki put sve veće. Nekako kad se opustiš i pustiš, dođe. Dobro je maknuti se od doma te plodne dane. Pa onda svaki drugi dan odnos. Nema je upalilo to recimo…
    .
    Drugo, meni je sigurno pomogla Ana Bučević sa svojim da kažem teorijama o tome kad nešto jako želiš. Fokus na ono što imaš, zahvalnost i vizualizacija da to što želiš već imaš, da proživiš taj osjećaj.
    I ne gubi nadu, naravno da ćeš imati dijete! ❤️

  • Avatar Mom

    Mom

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Ljudi znaju to iz zajebancije upitati a kad pogledaš, to je pitanje baš intimno! I zbilja, tko si uzima za pravo ulaziti u tuđu privatnost i intimu! Mozga da sljedeći put kažeš “Nije li to pitanje preinitmno, ne misliš li?”
    Daj im do znanja da te živciraju s tim. Tko nastavi, makni se od njega. Ne trebaju ti takvi ljudi. 
    Ja sam prvo dijete rodila sa 34 godine, isto sam mislila da ću roditi u 20 ima pa eto nisam. Ne možeš sve planirati i nije to na gumb. 
    I uvijek sam znala reći, mogla sam sa 20 godina naći prvu budalu na ulici da mi napravi dijete. Pa nije mi to poanta. Šta da ja radim, upoznali smo se kasnije, hodali dugo i dobro. Sve se stigne

    [lilypie.com]

  • Iskrica 80

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, nova sam na forumu. Mozda ovo pitanje i nije za ovu temu. Je li se kome od vas dogodilo da mu 6 dan od ovulacije naglo skoci tlak, i jedan i drugi. I onda naglo padne? Bas sam se uplasila, rekoh gotovo nista od toga. Zatim cca pola sata poslije bolovi u jajnicima i ledjima. Ali ne dugo mozda nekih pola sata.  Nigdje nisam uspjela procitati da je netko imao takvo iskustvo. Svaki savjet dobro dosao. Hvala

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.