Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Marijana ja nisam isto bila prijavljena na burzu. Tek kad sam dosla kod njih i rekli mi za imam tu mogucnost i onda sam otisla i prijavila se i rekla da mi je to zbog tecaja. Meni kako su oni rekli jedino trebas bit drzavljanin EU. Otisla samo sa putovnicom i prijavila se jer nisam u tom trenutku imala sa sobom prijevod diplome. Pa su mi vjerovali na rijec :) valjda to i dalje vrijedi,ja sam u petom mj ove god zavrsila tajB2. A prosle godine u 6 taj B1. Cekala sam jer u nas u gradu nije bilo dalje za B2.
    MM ne znam je li i za VHS vrijedi. U svakom slucaju se kod njih mozes raspitat,tj.tvoj muz.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Skocki hvala na info! Ja sam od 9/2016-05/2017 sve zavrsila. Nadam se da se moze naknadno traziti. Imamo sve racune.

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Sta je VHS??

  • MM2245

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Volkshochschule. 

    Ljubek-zubek 2.2.2014.
    Misic-pisic 4.5.2016.
    Ljubicica 12.10.2017.

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Cure ja vas ne mogu pratiti 
    Za sve ispite i tecajeve mozete prilikom prijave za povrat poreza priloziti racune da vam se vrati dio novca! Nemojte to zaboraviti!
    Ja sam htjela iskoristit gravitaciju i rodit stojeci ali noge su me izdale pa sam stajala samo par minuta i bilo mi je prebolno(i uz EPI) pa sam rodila u klasicnom hrvatskom polozaju,noge gore na onom metalnom i tiskaj 

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Ivaanaa sto se tice Beschäftigungsverbota ako ti tvoja ginicka neda promijeni je ali vodeci racuna o kvartalima jer ne znam kako mijenjanje doktora ovdje funkcionira. Ja radim u bolnici i nisam ulazola u iso sobe niti imala posla s kontaminiranim materijalima. To je preopasno za tebe i bebicu, bori se za sebe.
    Marijana kako ce se zvati tvoj lavic?

    [lilypie.com]

  • MM2245

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Ja sam sad 38+0 i cekamo :)

    Ljubek-zubek 2.2.2014.
    Misic-pisic 4.5.2016.
    Ljubicica 12.10.2017.

  • Skocki5

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Marijana, ne znam kako to funkcionira naknadno,pitaj u svakom slucaju ili na povratu poreza trazi ako nista drugo.
    Ninche uzivaj dole,pa ces nas pohvatat kad se vratis :)
    Jos malo i stizu nove bebe :) sretno cure!

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Dobro vecer drage dame!
    Evo mene u kasne sate,beban je tek sad zaspao. Sutra mi dolazi babica koju jos ne poznam pa me bas zanima kako ce proci. Rekla je da radi u bolnici gdje i ja,a tamo se i beban rodio. Radaona i tim u njoj su bili super,ali kad sam dosla na odjel babinjaca….katastrofa!!!! Nije to kao kod nas u HR,ako si djelatnik u toj bolnici da te bolje tretiraju. Uglavnom,upravo radi tog odjela babinjaca,odlucili smo da idem roditi drugo dijete u München koji nam je dosta blizu…
    Citala sam po raznim njemackim forumima da je gotovo svugdje manjak personala i da zato nije skrb onakva kakvu bismo mi htjele. I,upravo se zene najvise zale na odjel babinjaca i u drugim bolnicama. Ne mora znacit da ce mi drugdje biti bolje,ali riskirat cu…
    Ivaanaa
    Nisam direktno u Münchenu,ali sam dosta blizu. Nekih 9km od nas pocinje vec taj okrug.
    Prije sam zivjela u Nürnbergu i u prvoj trudnoci mi moj tadasnji dr. nije dao “Beschäftigungsverbot” rekavsi da nije on nadlezan vec Betriebsarzt kao kod tebe. Radila sam u bolnickom laboratoriju s potencijalno infektivnim materijalom od krvi do cerebrospinalne tekucine… Maksimalno se stitila rukavicama i to je bilo to. Po njihovom nisam bila dovoljno “ugrozena” . Jedino su me oslobodili mikrobioloskog dijela laboratorija u koji nisam vise smjela ni uci… Ginekolog je samo jos rekao da mi moze davati bolovanje koliko hocu,ali nisam prihvatila jer dosta skinu s place,a nisam se bas lose osjecala. Htjela sam biti u pokretu…

  • Avatar Marijana12345

    Marijana12345

    Broj poruka: 948

    Prijavi adminu

    Skocki5

    Marijana, ne znam kako to funkcionira naknadno,pitaj u svakom slucaju ili na povratu poreza trazi ako nista drugo.
    Ninche uzivaj dole,pa ces nas pohvatat kad se vratis :)


    Daaa budem rekla to dragom pa nek on to zove i istrazuje. Ionako je placano sve s njegovog racuna al za moje ime. Ako necemo uspjeti dobiti dio love nazad, onda cemo vidjeti s tim povratom poreza, makar to znaci da smo vec sad popusili lovu za 2016.god… predaje se pocetkom 2018.god za 2017.god ako je kao i kod nas, jel? Hvala na informacijama!

    Ninche9

    Marijana kako ce se zvati tvoj lavic?


    Ninche mali boksac ce se zvati Benedikt 😄 super mi je sto smo se mm i ja odmah slozili. Ja sam prvo predlozila Benjamin ali on je rekao da mu je to “previse njemacki” pa smo nasli internacionalnu inacicu. Al drugima velimo da ce biti Jure 😂😂 na kraju mozda i bude stvarno krsno ime Jure po vlc koji ce ga krstiti hehe 😉

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.