Tko planira i radi na bebi - nastavak

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Draga ajde se ti okani tog toplomjera. Jel digitalni mozda? Oni znaju poludit s vremenom. Nemoj dizat panike i stvarat si stres. Pricekaj jos koji dan dok M ne dodje 🤞. Kad ono trebas dobiti? 
    Ma ja sam ok, trebam dobiti za 5 dana. Malo bolne grudi, dole neki grcevi i pritisak, al nis posebno. Ja vuse nista ne racunam kao simptome jer sam probala svasta od tog da nisam imala nikakav simptom i uobicajenih pms a bila trudna, do cijelog spiska simptoma i ne bila trudna. Tako da cekam jos tih 5 dana pa sto bilo. Malo se ipak pazim vise ovaj tjedan za svaki slucaj, al ostalo sve laganini no stress. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar tratinčica_maslačak

    tratinčica_maslačak

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Da, digitalni je…iskreno, ne znam kad trebam dobiti zbog pomjerene O a lutealna mi uvijek drugacija. Ciklus mi je od 28-30 dana a O mi seta. Danas mi je 18.dc., 11.dc je kao bila O. Lutealna je dosad trajala 8-13 dana….svaki put mi se produzi. Ne znam hoce li ovaj put.
    Meni se ucinilo da ti ne ocekujes M prije….ocito mi dani sporo prolaze. A za simptome te potpuno razumijem…meni je svaki pms drugaciji, jedino me grudi pocnu boljeti par dana prije.
    🤞 da bude plusic😘


    Draga, meni je susjeda koja radi u ljekarni rekla da ti digitalni nisu baš precizni. Da je to tako, više otprilike da vidiš da li imaš visoku temperaturu, pa ako imaš da si onda na ovaj obični izmjeriš kolika ti je točno. Da je to više zgodno za djecu jer brzo izmjere, ali da nikako nije precizno. Pa možda bolje da se ti ostaviš tog toplomjera i jednostavno pričekaš da prođe nekoliko dana pa napraviš testić. Držim fige da bude pozitivan :)

    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Avatar MalaTajna222

    MalaTajna222

    Broj poruka: 762

    Prijavi adminu

    Aurora,draga ja se slazem sa curama mozda se previse uzdas u nesta nepouzdano. Ja sam mjerila iz znatizelje jer sam pratila dane nakon O, ali u mene je gin.izracunavala O, primala sam i injekcije, tako da sam O znala u sat. Ali mi je prvi mjesec mjerenja znao pokazivati gluposti , tipa 28dc 37,0 a 29dc ili 30dc sam dobila M.sjecam se da sam se tad bila bzvz ponadala, zbog temp. Ja ne bi odgadjala posjet gin, ja se uzdam samo u to. Ali opet ako imas strpljenja to je super. Mozda stvarno ste uspili ovaj mj.i gin. ces daj Boze onda zbog nekih drugih razloga ❤

  • anamor

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Upravo sam se vratila sa ultrazvuka, a s obzirom da pijem Gynositol da vam napisem. Cetvrti ciklus u tijeku, pijem trecu kutiju i pojavio se folikul u lijevom jajniku, ovulacija ce nastupiti kroz pet dana, po procjeni liječnika. Kaže da je to veliki napredak, s obzirom da ovulacije nisam imala. Ali i dalje nema spomena o Klomifenu, kaze da i dalje pijem Gynositol i da dodjem na kontrolu za dva mjeseca. Eto kod mene napredak, bogu hvala.

  • Avatar tratinčica_maslačak

    tratinčica_maslačak

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    Aurora87

    Hm….mislim da cu onda iduci mjesec pocet mjerit s obicnim…nekako mi je dosad dobro najavljivao M i dobila sam sliku o tome kolika mi je uobicajena temp u kojem dijelu ciklusa pa sam se zato u njega pouzdala. Sad mi je neobicno niska, kao da je folikularna faza. Mislim da to stvarno nije T, ali strpit cu se pa vidjeti jer sad dok se ja narucim kod njega, a kuma trusnica je cekala tjedan dana termin, mozda i stigne M pa nista od pregleda. Sad stvarno ne znam kad cu dobiti. Narucit cu se prvi dan M.


    ako sam dobro shvatila, danas ti je 18 dc, a uobičajeni ciklus ti traje oko 30 dana. Što znači da (ne) bi trebala dobiti m još narednih desetak dana.. Onda ti je svakako najbolje pričekati da se stvari odvijaju normalnim tijekom barem narednih tjedan dana, pa onda možda napraviti testić. Mislim da ići ginekologu zasad nema smisla jer si još u preranoj fazi ciklusa i ništa ti ne bi mogao reći ni vidjeti još. Znam da se svaki dan čini kao vječnost, bez brige i meni je tako.. To je normalno kad je želja velika.
    Oprosti, al ne sjećam se pratiš li ovulaciju možda LH trakicama? Ja mislim da moja O isto šeta pa ću probat isto sa trakicama idući ciklus. Vidiš, mjerenje temperature kod mene nema smisla jer niti se budim u isto vrijeme svaki dan, niti imam dovoljno sati sna pa mislim da bi me to samo zbunjivalo. Ako je tebi dosad dobro najavljivalo probaj idući mjesec s običnim toplomjerom.

    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Avatar tratinčica_maslačak

    tratinčica_maslačak

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    anamor

    Upravo sam se vratila sa ultrazvuka, a s obzirom da pijem Gynositol da vam napisem. Cetvrti ciklus u tijeku, pijem trecu kutiju i pojavio se folikul u lijevom jajniku, ovulacija ce nastupiti kroz pet dana, po procjeni liječnika. Kaže da je to veliki napredak, s obzirom da ovulacije nisam imala. Ali i dalje nema spomena o Klomifenu, kaze da i dalje pijem Gynositol i da dodjem na kontrolu za dva mjeseca. Eto kod mene napredak, bogu hvala.


    anamor to su super vijesti. Koji ti je danas dc? Sad tempirati odnose i uz malo sreće bit će plusić uskoro :)

    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Avatar MalaTajna222

    MalaTajna222

    Broj poruka: 762

    Prijavi adminu

    Anamor koliki ti je folikul?
    Aurora, ma u slucaju da dodje M (nadamo se da nece dogodine 🙏) , gin.bi trebalo otici otp.5 dana prije O. Na pocetku on ne moze nista vidit , tebi bas treba da vidi folikule(jer prirodno postizes O). U slucaju da ne vidi O(tako je meni bilo) onda uputi terapiju za naredni ciklus. U svakom slucaju sve je rjesivo , samo et volila bi da ste uspili. Brzo ce proci i tih 10 dana tu smo druzimo se 😄 

  • fantasia

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Grizli

    Alisa osim kasne O postoji i mogucnoat da O uopce nije ni bila. Ciklusi su ti bas dugi i nije dobro da je prva faza ciklusa prije O tako duga. Ako ti kasni M test bi vec trebao pokazat plus.
    SophieN nikako ti nije prerano O. Nakon pozitivne trakice O nastupi u roku par sati do 48h tako da je to sve u idealnim terminima. Ne razbojaj glavu s time nego zaskoci dragog. 😉
    Fantasia kod koga te na Merkur salje - urolog, ginekolog, humana? Koliko muz ima godina?


    Salju nas na humanu. Muz mi ima 30.
    Iako ovi nasi dr.opce prakse prakticiraju i inzistiraju da se prvo obavi sve sto se moze u zupanijskoj bolnici, ali i nama se isplatilo inzistiranje da nam daju uputnicu pa idemo put Zg-a.

  • anamor

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    tratinčica_maslačak

    anamor

    Upravo sam se vratila sa ultrazvuka, a s obzirom da pijem Gynositol da vam napisem. Cetvrti ciklus u tijeku, pijem trecu kutiju i pojavio se folikul u lijevom jajniku, ovulacija ce nastupiti kroz pet dana, po procjeni liječnika. Kaže da je to veliki napredak, s obzirom da ovulacije nisam imala. Ali i dalje nema spomena o Klomifenu, kaze da i dalje pijem Gynositol i da dodjem na kontrolu za dva mjeseca. Eto kod mene napredak, bogu hvala.

    anamor to su super vijesti. Koji ti je danas dc? Sad tempirati odnose i uz malo sreće bit će plusić uskoro :)


    Danas je 13 DC, folikul 14mm, mozda cak i premali promjer, ali glavno da se pojavio. Ne nadam se trudnoci ovaj ciklus, daj Bože, kako bude. Hvala ti tratinčica..

  • Avatar tata_me_zove_zlato

    tata_me_zove_zlato

    Broj poruka: 653

    Prijavi adminu

    Aurora, kao i Mala Tajna, ja sam merila bazalnu, ali sam O utvrdila trakicam i gin mi je potvrdjivao da su tu zuta tela i sl. Tako da, ta bazalna jeste ponekad interesantna, meni npr taj dobitni ciklus nije padala, a simptoma pmsa nije bilo, pa mi je znacila, ali bazirati se SAMO na nju-nikako. 
    Anamor, sad osluskuj svoje telo, obrati paznju na bilo kakva boluckanja u jajniku za koji znas da ima folikul, i tad u akciju. Srecno! 😊
    Grizli, ako sad ne daj Boze dodje M, kada se javljas za vto? 🤞🤞Fige da im se javis zbog T naravno

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.