Trudnice 35+

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Nisam nasla slicnu temu, pa ako ste za mozemo izmjenjivati neka iskustva, dvojbe. Ja trenutno vazem da li cu raditi neki od prenatalnih testova ili ne. Vecina clanaka koje nalazim su za, a opet citala sam negdje odgovor nekog doktora koji je pisao da se pretrage rade samo za odredeni broj kromosomskih poremecaja, s druge strane ne mislim pobaciti sto god test odgovorio. Htjela bih se sto vise informirati da mogu ginicki koja navaljuje, sto konkretnije odgovoriti zasto to ne zelim i da shvati da mi to radi nelagodu. Zelim dovoljno ostraziti, imam jos dva tjedna. Znam da neke mame vele da je puno znaci da se mozes pripremit ako nesto nije u redu… eto ne znam

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    kollinarh

    Nisam nasla slicnu temu, pa ako ste za mozemo izmjenjivati neka iskustva, dvojbe. Ja trenutno vazem da li cu raditi neki od prenatalnih testova ili ne. Vecina clanaka koje nalazim su za, a opet citala sam negdje odgovor nekog doktora koji je pisao da se pretrage rade samo za odredeni broj kromosomskih poremecaja, s druge strane ne mislim pobaciti sto god test odgovorio. Htjela bih se sto vise informirati da mogu ginicki koja navaljuje, sto konkretnije odgovoriti zasto to ne zelim i da shvati da mi to radi nelagodu. Zelim dovoljno ostraziti, imam jos dva tjedna. Znam da neke mame vele da je puno znaci da se mozes pripremit ako nesto nije u redu… eto ne znam


    Postovana, nisam 35+, rodila sam drugo dijete sa 31. Kod mebe je slucaj bio da je onaj kombinirani probir pokazao vecu sansu za down sindrom.. Gin.mi je rekla da mogu napraviti Nifty ili Harmony test i saznati o cemu se radi. Dragi i ja smo zakljucili da bez obzira na sve-to je nase dijete i pobacaj ne dolazi u obzir. Tako sam rekla i gin.koja je zakljucila da bi radjenje testova bilo samo bacanje novaca. Do kraja trudnoce sam sama sebi govorila kako je sve u redu jer sam i osjecala da je sve u redu!!! I rodio je nas drugi junak ziv ibzdrav bez ikakvih poteskoca! Tako da ako zeliz zadrzati dijete bez obzira na sve-ne bacaj novce… Ionako te nista nemoze pripremiti ako s djetetom nesto nije u redu…(zadnja recenica je od moje prijateljice koja je radila Nifty i saznala da nosi curicu s Downom…)

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    kollinarh

    Nisam nasla slicnu temu, pa ako ste za mozemo izmjenjivati neka iskustva, dvojbe. Ja trenutno vazem da li cu raditi neki od prenatalnih testova ili ne. Vecina clanaka koje nalazim su za, a opet citala sam negdje odgovor nekog doktora koji je pisao da se pretrage rade samo za odredeni broj kromosomskih poremecaja, s druge strane ne mislim pobaciti sto god test odgovorio. Htjela bih se sto vise informirati da mogu ginicki koja navaljuje, sto konkretnije odgovoriti zasto to ne zelim i da shvati da mi to radi nelagodu. Zelim dovoljno ostraziti, imam jos dva tjedna. Znam da neke mame vele da je puno znaci da se mozes pripremit ako nesto nije u redu… eto ne znam


    Nisam ni ja 35+, rodila sam prije mjesec dana,sad ću za koji dan napuniti 32 i doktorica me htjela slati na te pretrage jer sam preko 30..odgovaram ti baš zato što veliš da ne znaš kaj bi odgovorila doktorici..ja sam svojoj rekla isto ko što i Tea veli, da ću svakom slučaju zadržati bebicu i da iz tog razloga nebudem radila te pretrage,napisala mi je da me upoznala s pretragama i da ne želim..a ti si razmisli i odvagni,nemože te nitko natjerati na to,ipak je to odluka tebe i dragog.

  • Avatar natar

    natar

    Broj poruka: 332

    Prijavi adminu

    Niti ja nisam jos u klubu 35+, ali sam blizu, 34 😉
    Mislim da pravo pitanje kod tih testova nije raditi ih ili ne, nego je pravo pitanje sto ces s informacijom rezultata testa? 
    Ako ne mislis prekidati trudnocu bez obzira na eventualno los rezultat onda nema ni smisla raditi te testove. Samo se dodatno i nepotrebno izlazes stresu.. Slazem se da se ionako ne mozes pripremiti na rodjenje djeteta s kromosomskim nepravilnostima koja se testiraju. 
    Uglavnom, ako si sigurna u odluku da bi rodila dijete imalo ono Down/neki drugi sindrom ili ne, nemoj raditi test. Pogotovo ne kombinirani probir jer niti je bas pouzdan, a i zbog godina ce ti dati vecu statisticku vjerojatnost i losiji rezultat.. Postedi si zivce 😉

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Hvala curke… da znam da kombinirani probir ce zbog godina odmah biti koma

    Prosle sam godine izgubila bebu u 16tt, i onda sam odbila testove, ali ove god mi ih opet gura, iako zna da sam bila odbila. Samo mi stvara pritisak, nabrojala mi je toliko rizika na koje ne mozemo utjecati, kao npr da mi e coli moze bit u maternici ali to ne mozemo znati jer bris moze doci cisti i sl. Proslu sam bebu izgubila zbog infekcije. 
    Svi nalazi su mi za sada odlicni, znam da moramo biti na oprezu i svjesna sam kvalitete svojih stanica. Mislim da nema potrebe da mi govori takve nekakve stvari. No dobro, svim srce se nadam da bude sve ok ovaj put. 

  • mandrina

    Broj poruka: 113

    Prijavi adminu

    Ja sam 35+, prva trudnoća. Za kombinirani sam mislila da će bit koma zbog godina, ali nije bio, tako da ne mora bit jer godine nisu jedini parametar. Nifty ili Harmony nisam radila jer sam smatrala da nije potrebno, u 20om sam radila anomaly, ali to svi rade.
    Sa curama gore se slažem da nije odluka u tome hoćeš li radit i koji test, nego u tome što bi napravila sa rezultatom testa.
    Odluka je tvoja i od dragog i ti se njoj nemaš što objašnjavat, ne i svjesni smo rizika bi trebalo bit dovoljno. Ne znam ginekološku povijest, ali znam da se na tim testovima neće vidjet jel imaš upalu u maternici i koju vrstu bakterija. Osobno se ne bih zadržavala kod te doktorice.


    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Osobno bi prvo promjenila doktoricu, sada je zadnja stvar koja ti treba pritisak i tjeranje nekog straha u kosti i podsvjest s njene strane. Mozda je strucna al je koza u svakom slucaju.
    Uvijek postoji ali i trudnoca je nepredvidiva, al da te tako plasi je zbilja dno. 
    U svakom slucaju - sretno. 

  • Avatar Noemi

    Noemi

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Slažem se sa Gumbek, promijeni dr jer te ne može natjerati na te testove ako ne želiš i ako si sigurna da bi zadržala bebu bez obzira na nalaz.
    Ja sam 36, i moj dr mi nije ponudio nifty al sam ga ja sama tražila jer ja pak samo toliko htjela dijete da bih jako teško podnijela da je teško bolesno.. a imam i u obitelji Down i cerebralnu pa ne bih mogla proživljavati njihovu patnju i bol..

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Koliko znat3 o brisevima na streptokoke i stafilokoke? Zamjenski gin mi je to uspit spomenuo da bi mi doktorica trebala napraviti, a ona se jezi od glave do pete na jjega, kako da je to trazim? 

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    kollinarh

    Koliko znat3 o brisevima na streptokoke i stafilokoke? Zamjenski gin mi je to uspit spomenuo da bi mi doktorica trebala napraviti, a ona se jezi od glave do pete na jjega, kako da je to trazim?


    Bris na streptokok ide čini mi se negdje u 35om tjednu, to ti mora napraviti bez da tražiš

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.