Pobačaj/abortus

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar dana22

    dana22

    Broj poruka: 185

    Prijavi adminu

    svaki dan dolazim vidjeti da li je buduća mama predomislila se ali nema odg..htjela sam se nadovezati samo da sam i ja ostala trudna posve neplanirano..imala sam 18 god.tek se zaposlila,dečko je još studirao,nisam imala podršku od svoje obitelji ali opet se nisam odlučila na pobačaj.kao što sam već pisala nema opravdanja za taj čin,to samo može se sebe uvjeravat zbog grižnje savijesti ako uopće to postoji..ali nažalost imala sam spontani i grozno mi je i stalno se krivim a kako je tek ženi koja to napravi zdravoj bebici ne želim razmišljat

  • supergirlzg

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Drage cure… nemojte toliko kritizirati zenu bez veze. ne znate u kojoj je situaciji..mozda ima 15 godina, mozda ju je netko silovao, mozda nema uvjete za dijete.. ja nisam pobornica abortusa opcenito (moja trudnoca je iz ICSI), ali nisam ni za “stancanje” djece pod svaku cijenu i zadrzavanje djece za koje se nema uvjeta i koja nisu zeljena. 

    Pod imanjem uvjeta ne mislim hranu i krevet, nego tatu koji ce sudjelovati, dovoljno financijskih sredstava za skolovanje / odjecu / namjestaj / ostale sitnice koje djeci trebaju. Osim toga, i potencijalna mama treba biti posvecena odgoju bebe, i po meni nema smisla prekinuti svoje skolovanje (ako je recimo jos u skoli) da bi imala bebu pod svaku cijenu, jer to ne donosi nista dobro ni njoj ni djetetu. Svaki slucaj treba pogledati individualno… 

    Osim toga, cura vam se obratila s pitanjem i trazenjem pomoci, a sve sto sam vidjela na ovih 6 stranica rasprave je forsiranje zadrzavanja bebe, neke sulude price o ubojstvima i trganju organa i zgrazanje. To joj nece pomoci, nije fer i ne pokazuje da ju razumijete i zelite pomoci. Nije ni cudo da se vise ne javlja, ne bih ni ja!

    A za curu koja je postavila pitanje, ako ovo citas- moras biti sigurna u svoju odluku, koja god da bila. Ako je to abortus, onda je abortus. Ako je zadrzati bebu, budi svjesna da je to nesto za sto moras biti spremna mentalno i financijski i da se djetetu moras posvetiti cijeli zivot. Imas li podrsku od obitelji, partnera, prijatelja? Mozes li s bebom raditi i/ili skolovati se? 

    Ja se opcenito ne slazem s komentarima koji su ovdje bili cesti- ne mozes pobaciti, to je okrutno.. moras procijeniti i sto je ili nije okrutno prema tebi. Po meni, imas vise prava odluke nego beba kojoj jos nije ni pocelo kucati srce.. Ne zelim reci da odes na AB, zelim reci da ti moras odluciti sto je za TEBE najbolje. Ako odluka nije dobra za tebe, nece biti ni za bebu. 
    Zelim ti puno hrabrosti i sretno :)

  • Loveyoumybaby

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Imam 16 moj decko 19 trudna sam tocno 10 tjedana moji roditelji ne prihvacaju to dijete i tjeraju me na abortus ali to je moje dijete nesto sto raste u meni, plakala sam nocima jer ne mogu ubit vlastito dijete nesto zivo maleno koje nije za nista krivo, kada sam mu rekla da moram na abortus plakao je znam da ga je pogodilo i trebam vas najiskreniji savjet u vezi moje situacije, tata je zakazao za ponedeljak za 2 dana u 7 ujutro, potpisala sam papire u bolnici u suzama s knedlom u grlu ne mogu si oprostit sto me tjeraju na to ni ti njima.. Cjeli zivot cu patit jer je to malo cudo dio mene i ne zasluzuje ovo, ali kako da im to objasnim ne zele ni cut da to dijete ostane.. 

  • Loveyoumybaby

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Loveyoumybaby

    Imam 16 moj decko 19 trudna sam tocno 10 tjedana moji roditelji ne prihvacaju to dijete i tjeraju me na abortus ali to je moje dijete nesto sto raste u meni, plakala sam nocima jer ne mogu ubit vlastito dijete nesto zivo maleno koje nije za nista krivo, kada sam mu rekla da moram na abortus plakao je znam da ga je pogodilo i trebam vas najiskreniji savjet u vezi moje situacije, tata je zakazao za ponedeljak za 2 dana u 7 ujutro, potpisala sam papire u bolnici u suzama s knedlom u grlu ne mogu si oprostit sto me tjeraju na to ni ti njima.. Cjeli zivot cu patit jer je to malo cudo dio mene i ne zasluzuje ovo, ali kako da im to objasnim ne zele ni cut da to dijete ostane..


    Loveyoumybaby

    Imam 16 moj decko 19 trudna sam tocno 10 tjedana moji roditelji ne prihvacaju to dijete i tjeraju me na abortus ali to je moje dijete nesto sto raste u meni, plakala sam nocima jer ne mogu ubit vlastito dijete nesto zivo maleno koje nije za nista krivo, kada sam mu rekla da moram na abortus plakao je znam da ga je pogodilo i trebam vas najiskreniji savjet u vezi moje situacije, tata je zakazao za ponedeljak za 2 dana, potpisala sam papire u bolnici u suzama s knedlom u grlu ne mogu si oprostit sto me tjeraju na to ni ti njima.. Cjeli zivot cu patit jer je to malo cudo dio mene i ne zasluzuje ovo, ali kako da im to objasnim ne zele ni cut da to dijete ostane..


  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Loveyoumybaby zao mi je sto nalazis u ovoj situaciji. Ti imas 16 godina i zakonski imas pravo samostalno odlucivati o abortusu. Ukoliko zbilja ne zelis zadrzati dijete i svijesna si svega sto to tebi donosi i imas podrsku oca dijeteta onda ti preostaje samo u ponedjeljak prilikom dolaska u bolnicu odbit zahvat. Ti si u 10 tjednu, a bez dodatne komsije i odobrenja abortus je moguce obaviti do 10og tjedna sto znaci da kroz koji dan više ti ni jedan doktor po Zakonu ne može odobrit abortus na temelju zahtjeva tebe ili tvojih roditelja, vec nakon toga mora postojati opravdani razlog kojeg komisija razmatra te daje odobrenje. A razlozi su da je dijete plod silovanja, incesta, nosi neke genetske bolesti i sl., razlog da roditelji ne zele da ti rodis nisu opravdanje i ne bi bili uvazeni. Takodjer obrati se centru za socijalnu skrb da ti pomogne u razgovoru s roditeljima. Vjerojatno si svjesna da ako zadrzis bebu ces znacajno pokvariti odnosne s roditeljima i to mi je zalosno cuti jer svaki roditelj bi trebao zeljeti da je u obitelji jedan clan vise, a ne manje. Naravno mlada si i oni za tebe zele zivot koji bi bio primjereniji za tvoju dob, naravno nisi bila oprezna sto se odnosa tice i sad imas posljedice, no to definitivno nije razlog da te netko prisiljava na tako nesto. Uostalom spontani u ranoj dobi mogu izazvat nepolodnost kasnije i bas iz tog razloga razgovaraj s lijecnikom kad dodjes u bolnicu zatrazi pomoc, a pokusaj jos i s roditeljima razgovarati. Ako ti decko ima 19 godina bilo bi pozeljno da i on bude odgovoran te iskaze svoju zelju za djetetom pred tvojim roditeljima i lijecnicima. Iako si ti tako koja odlucuje, za bebu je potreban bio i on pa bi bilo lijepo da i on postupi i ako zelite dijete pokusa te zastiti od odluke s kojom se ne slazete. Sretno! I nadam se da ce na kraju svega ipak ishod biti najbolji moguc za cijelu tvoju obitelj. 

    [tickerfactory.com]

  • ane

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Drage moje zenice, 21 god. sam u braku. Imam sina 20god. I kcer 18god. Ja imam 43 god. suprug 50god.
    Desila nam se poslije toliko god.neplanirana trudnoca, tri nedelje sam trudna. Sad ne znam sta da radim, zbog nasih godina i te velike razlike medju djecom. Uz to zdravstveno se dobro osjecam, ali pijem nebilet 5mg za aritmiju i masnoca u krvi je na granici, inace sam normalne kilaze. Dobro bi mi dosla vasa iskustva i misljenja u ovom trenutku. Ne mogu sad u ovom trenutku zamisliti niti jedno abortus, niti trudnocu. 

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Hej,bok!Ista stvar se dogodila mojoj poznanici!Imala je preko 40,vec troje djece,receno joj je da ne moze  ostat trudna!I mala Iva sad ima vec skoro 10 g!Njoj je isto bio sok jer su ostalo troje vec bili “veliki”!Najmladji je imao 7 g!Najstarija seka 16!Naravno,rodila je i sve je bilo ok!Kaze da je bila u soku,ali to je u pocetku!Bila je ,i jos uvijek je,zdrava i sve je proslo ok;trudnoca i porod!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • ane

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    mamika3

    Hej,bok!Ista stvar se dogodila mojoj poznanici!Imala je preko 40,vec troje djece,receno joj je da ne moze ostat trudna!I mala Iva sad ima vec skoro 10 g!Njoj je isto bio sok jer su ostalo troje vec bili “veliki”!Najmladji je imao 7 g!Najstarija seka 16!Naravno,rodila je i sve je bilo ok!Kaze da je bila u soku,ali to je u pocetku!Bila je ,i jos uvijek je,zdrava i sve je proslo ok;trudnoca i porod!


    Hvala puno na Vasem odgovoru, ali nisam pametna sta da radim.

  • Avatar zadranka86

    zadranka86

    Broj poruka: 1385

    Prijavi adminu

    Ja imam poznanicu koja je sa nekih 36 zatrudnila a imala je troje vec..jedno 18 jedno 15 jedno 10 god..ok dosta rano je prvo ali opet uz ovo troje vec velikih rodila je i cetvrto..curica ima sad 4god..trudnoca perfekt i sve dr..sretnoo

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    The world's most well-known online payment system.

    Paypal Transfer
    WU Transfer
    BANK Transfer
    CashApp Down.

    Cloned Card And Dumps + Pin

    Text or call for more details:

    Wickr : kenkylian
    wsApp : +13476882381
    ICQ:…. @venturoz

    Long term deal and bulk orders are welcome

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.