Trudnoća u Njemačkoj

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sara 🌸

    Sara 🌸

    Broj poruka: 1979

    Prijavi adminu

    Pozdrav! U moru totalno različitih informacija obraćam se vama, ženama sa Foruma koje su trenutno ili su bile nedavno trudne u Njemačkoj. Ja se nalazim u Baden-Württembergu i puno bi mi značilo da mi opišete tijek svoje trudnoće i porođaja u bolnici, papirologijom nakon poroda (imam hrv državljanstvo). 
    Naime, za početak sam iznenađena činjenicom da AOK pokriva samo 3 UZV u trudnoći. Ja imam sutra pregled na 13+5 i ne znam što očekivati. Napravljen mi je test na toxoplasmosu i još jedan virus, došao je račun od 60 €. 
    Zanima me kako funkcionira to sa AOK i povratom tih sredstava? Koji je limit? Negdje vidim 120€, negdje 150€ a negdje 250€. Svakako namjeravam otići do AOK na razgovor al voljela bi znati vaše iskustvo. 
    Iznenadila me iskreno i cijena za Ersttrimesterscreening. A koliko sam shvatila, to je malo bolji kombinirani probir u smislu da je UZV veoma dobar i da mogu vidjeti u 13 tt moguce malformacije kod djeteta koje moja ginekologica može vidjeti tek u 20 tt. 
    To smo odbili isto kao testove poput Niftya i ostalog. 
    Unaprijed zahvaljujem 😊

    04/2021➡️ 💙 🎊🎉🎊

  • PiPi

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Sara🌻

    Pozdrav! U moru totalno različitih informacija obraćam se vama, ženama sa Foruma koje su trenutno ili su bile nedavno trudne u Njemačkoj. Ja se nalazim u Baden-Württembergu i puno bi mi značilo da mi opišete tijek svoje trudnoće i porođaja u bolnici, papirologijom nakon poroda (imam hrv državljanstvo).
    Naime, za početak sam iznenađena činjenicom da AOK pokriva samo 3 UZV u trudnoći. Ja imam sutra pregled na 13+5 i ne znam što očekivati. Napravljen mi je test na toxoplasmosu i još jedan virus, došao je račun od 60 €.
    Zanima me kako funkcionira to sa AOK i povratom tih sredstava? Koji je limit? Negdje vidim 120€, negdje 150€ a negdje 250€. Svakako namjeravam otići do AOK na razgovor al voljela bi znati vaše iskustvo.
    Iznenadila me iskreno i cijena za Ersttrimesterscreening. A koliko sam shvatila, to je malo bolji kombinirani probir u smislu da je UZV veoma dobar i da mogu vidjeti u 13 tt moguce malformacije kod djeteta koje moja ginekologica može vidjeti tek u 20 tt.
    To smo odbili isto kao testove poput Niftya i ostalog.
    Unaprijed zahvaljujem 😊


    Jedino sta vam znam reci je to da sam ja prije 7 godina vodila trudnocu jednim djelom u njemačkom isto je bilo 3 UZV ako je se htjelo svaki put UZV onda je bila nadoplata 100 eura  i svaki put vas gledaju ultrazvukom znate i sami da se u njih dosta stvar placa 

  • Avatar MrvicaH2000

    MrvicaH2000

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Sara🌻

    Pozdrav! U moru totalno različitih informacija obraćam se vama, ženama sa Foruma koje su trenutno ili su bile nedavno trudne u Njemačkoj. Ja se nalazim u Baden-Württembergu i puno bi mi značilo da mi opišete tijek svoje trudnoće i porođaja u bolnici, papirologijom nakon poroda (imam hrv državljanstvo).
    Naime, za početak sam iznenađena činjenicom da AOK pokriva samo 3 UZV u trudnoći. Ja imam sutra pregled na 13+5 i ne znam što očekivati. Napravljen mi je test na toxoplasmosu i još jedan virus, došao je račun od 60 €.
    Zanima me kako funkcionira to sa AOK i povratom tih sredstava? Koji je limit? Negdje vidim 120€, negdje 150€ a negdje 250€. Svakako namjeravam otići do AOK na razgovor al voljela bi znati vaše iskustvo.
    Iznenadila me iskreno i cijena za Ersttrimesterscreening. A koliko sam shvatila, to je malo bolji kombinirani probir u smislu da je UZV veoma dobar i da mogu vidjeti u 13 tt moguce malformacije kod djeteta koje moja ginekologica može vidjeti tek u 20 tt.
    To smo odbili isto kao testove poput Niftya i ostalog.
    Unaprijed zahvaljujem 😊

    Cao cure, takoder sam u Njemackoj u Baden-Württembergu, i takoder imam zdravstveno u AOK-a
    Bila sam trudna 12tt ali beba se nije dobro razvila te sam morala na kiretazu.. naime sto se tice ultrazvuka i sve nisam nista morala placati iako sam isla cesto i do 3/4 puta u mjesecu jer mi je to bila prva trudnoca a imam juvenilni artritis( bolest kostiju) i navodno su kortikosteroidi koje sam uzimala ( a prestala sam sa konzumacijom 3 mjeseca prije trudnoce), bili okidac moje situacije… sto se tice kiretaze isla sam preko AOK takoder nisam platila nista. Takoder imam hrvatsko drzavljanstvo, i cudi me sto ti salju racune posto je i hrvatska u Europskoj uniji. Mozda to nema veze sa time, mozda je zbog posla zavisi jesi radila ili ti muz/ decko radi pa imate dobra primanja… sve se tu gleda. Ali kazem ti nisam nijednom platila nista 
    Sad ne znam da li si isla u privatnu kliniku ili ne

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.