Ureaplazma prije trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Biba27

    Biba27

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    SAYURI

    Biba27

    SAYURI

    Biba27

    SAYURI

    Takodje, i kod mene je pronadjena prije planirane trudnoce, popili ja i suprug Doksilicin 5 dana, uradili bris poslije 2 tjedna i nije vise prisutna. Rjesili smo je od prve, s tim da sam na svoju ruku koristila i vaginalete od cajevca…pomaze …
    Samo 5 dana ste pili antibiotik?
    Mi smo dobili doksiciklin od 25kom

    2x dnevno po jedna. 5 dana…koja ti je kolicina nadjena, kod mene 10 na 4…zavisi od jacine upale odnosno koncentracije ..

    Samo piše na nalazu da sam pozitivna na ureaplazmu i ništa više nema nikakvih vrijednosti

    Cudno, obicno napisu 10 na 3,4,5..10 na 3 se ne smatra infekcijom nego kolonizacija, 10 na 4 je vec infekcija…zato pitam….koliko puta dnevno je terapija?


    Dvije tablete dnevno svakih 12h 1 tableta

  • Avatar Biba27

    Biba27

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Biba27

    SAYURI

    Biba27

    SAYURI

    Biba27

    SAYURI

    Takodje, i kod mene je pronadjena prije planirane trudnoce, popili ja i suprug Doksilicin 5 dana, uradili bris poslije 2 tjedna i nije vise prisutna. Rjesili smo je od prve, s tim da sam na svoju ruku koristila i vaginalete od cajevca…pomaze …
    Samo 5 dana ste pili antibiotik?
    Mi smo dobili doksiciklin od 25kom

    2x dnevno po jedna. 5 dana…koja ti je kolicina nadjena, kod mene 10 na 4…zavisi od jacine upale odnosno koncentracije ..

    Samo piše na nalazu da sam pozitivna na ureaplazmu i ništa više nema nikakvih vrijednosti

    Cudno, obicno napisu 10 na 3,4,5..10 na 3 se ne smatra infekcijom nego kolonizacija, 10 na 4 je vec infekcija…zato pitam….koliko puta dnevno je terapija?

    Dvije tablete dnevno svakih 12h 1 tableta


    Ovo mi je baš potpuna nepoznanica inače nikad nisam imala nikakvih problema znalo se desit +/- 3-4 dana razlike u ciklusu što je normalno. I to je to za sad mi jedino nalaz od pape valja i mužev spermiogram. Hormoni su ok osim AMH on je jako nitak

  • Avatar kk1109

    kk1109

    Broj poruka: 475

    Prijavi adminu

    Book, ne znam ima li koga na ovoj temi ali ako ima ljubazno bih vas molila za pomoc.
    Naime na pocetku trudnoce brisevi su mi bili pozitivni na ureaplazmu (10 na 3). Obzirom na nisku vrijednost nije mi bio propisan niti jedan antibiotik.
    Nazalost u 18 tt doslo je do spontanog zbog infekcije posteljice i kazu doktori da je rijec o ureaplazmi koja ju je zahvatila jer je moguce da se povukla u maternicu. Sincic je bio ziv ali ja sam se pocela otvarati.
    Nakon spontanog ponovila sam bris i vrijednost je porasla na 10 na 4.
    Takoder sam radila bris kavuma i nije pronadena niti jedna bakterija.
    Propisana mi je terapija 13 dana 2×1 doksiciklina i 6 dana 1×1 sumamed. Decko nije dobio terapiju jer je bio negativan a netom prije brisa bio je bolestan (balterijska upala pluca) i pio sumamed 6 dana.
    Terapiju sam popila i receno mi je da pricekam tj dana i onda odem na bris. Na bris sam narucena iduci tjedan sto je 10ak dana nakon zavrsene terapije. Ono sto me zbunjuje su kontraditkorni navodi ljecnika tj neki kazu da je valjan bris tek nakon mjesec dana, a moj gin kaze da je ovo skroz ok razmak nakon antibiotika.
    Apstiniramo tako da nebi prenjela na dragog bakteriju jer nakon negativnog brisa ponovno zelimo raditi na bebici.
    Moje pitanje je mozemo li vec nakon prvog negativnog brisa (ici cemo i ja i decko ponoviti bris) poceti raditi na bebi ili bi opet trebala ponoviti i bris kavuma i cerviksa za mjesec dana? Jeli moguce da je npr bakterija izljecena na u cerviksu a ostane pozitivna na brisu kavuma (pretpostavljam da ne obzirom da bi antibiotik trebao podjednako djelovati)
    Dodatno pijem i Omnibiotic flora+ za jacanje maternice ali ne znam sto sr preporuca uzimati za jacanje imuniteta pa vas molim preporuku (cijena nije bitna)
    Isprike na poduzem postu.

    🙋‍♀️- 27
    🙋‍♂️- 30
    4/2022 18 tt. naš mali anđeo _ Noa 🙏🏻🕯😇
    6/2022 ➕️ ❤🤞🌈
    18 DPO - beta 1086 🤗 /22 DPO- beta 5522🥰
    7/2022 kuca nam srceko 🤗❤️
    Stiže nam dečko 💙
    11.02.2023. Niko 👶💙
    Ta Bogu ništa nije nemoguće! ( Lk 1,37) 🍀

  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    kk1109


    Moje pitanje je mozemo li vec nakon prvog negativnog brisa (ici cemo i ja i decko ponoviti bris) poceti raditi na bebi ili bi opet trebala ponoviti i bris kavuma i cerviksa za mjesec dana? Jeli moguce da je npr bakterija izljecena na u cerviksu a ostane pozitivna na brisu kavuma (pretpostavljam da ne obzirom da bi antibiotik trebao podjednako djelovati)..


    Mozes nakon prvog negativnog brisa raditi na bebici.
    Ali to ne znaci da se nece opet nekada pojaviti ta bakterija tokom trudnoce…samo ces cesce zbog prijasnje anamneze ponavljati briseve ako dodje do trudnoce…

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.