Velicina ploda u trudnoci

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Pisala sam na par tema u vezi potvrde trudnoce. E sad, potvrdena mi je trudnoca kod doktora. Ali osim urinarne infekcije za koju sam dobila lijek mene muci nesto drugo. Velicina ploda. Zadnja M bila mi je 30.08. Prije toga 29.07. Ta zadnja u 8mj je trajala 3 dana i bila mi je jako oskudna i cudna. Ali pomirila sam se s time da nisam trudna jer su i testovi pokazali u to vrijeme negativno i vise ih nisam radila. Sada sam imala neki cudan osjecaj i napravila test 8 dana prije ocekivane. Plus. Jos 2testa potvrdila su. Radili su mi ultrazvuk. Vidi se kako oni kazu masa sa repicem ali je rano jer racunaju mi trudnocu po zadnjoj M 30.08 tj 4 tjedan  Ali pise u papirima da je plod 10mm.. Ja sam malo gledala po tjednima velicinu i po forumima iskustva drugih mama i 10mm bi trebalo bit u 7 tj. Jel moguce da sam ja vise trudna ? Ili stvarno plod moze bit tako “ velik” tako rano

    [lilypie.com]

  • Avatar Timi95

    Timi95

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    Hmm moja beba je imala 1.16 kad sam bila 7+3, sto bi znacilo da si trudna oko 7 tjedana.. ocito ti ono nije bila M, nego lazna M, sto se desava.. ne znam kako ti oni to nisu rekli. Jer u 4. tj T sam bila i ja na pregledu i tek je bila gestacijska vrecica.

    [lilypie.com]

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Ma koma, nista mi nisu rekli. Cak bi betu vadili. Uzeli su mi krv samo za krvnu grupu iako sam ja rekla da znam krvnu grupu ali nisam imala papir sa sobom u tom trenu. Prvo su trebali betu valjda. Dobila sam antibiotike za tu infekciju i nista drugo. I rekla sam im da je zadnja m bila cudna ali to su ignorirali. Morat cu privatno otic ipak sve ponovit. U njemackoj smo inace,, a ovdje ocito moras umirat da komplet sve naprave kako treba.. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Timi95

    Timi95

    Broj poruka: 522

    Prijavi adminu

    TinaZg1211

    Ma koma, nista mi nisu rekli. Cak bi betu vadili. Uzeli su mi krv samo za krvnu grupu iako sam ja rekla da znam krvnu grupu ali nisam imala papir sa sobom u tom trenu. Prvo su trebali betu valjda. Dobila sam antibiotike za tu infekciju i nista drugo. I rekla sam im da je zadnja m bila cudna ali to su ignorirali. Morat cu privatno otic ipak sve ponovit. U njemackoj smo inace,, a ovdje ocito moras umirat da komplet sve naprave kako treba..


    Idi privatno. Jer kazem ti, toliki je plod vec u 7. tjednu.. bas cudno da nisu nista rekli

    [lilypie.com]

  • Avatar Župčica

    Župčica

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Draga slazem se s Tamsi.. Ja sam isla 5+ 2 tt na prvi pregled dakle ZM mi bila 19. 08. I vidila se gestacikska vrecica sa zumanjcanom.. 100% si ti trudna vise… Da ti se kojim cudom tako rano vidio plod bio bi 1 - 2 mm po meni..




    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Slazem se s curama!Moguce da si imala laznu mjesecnicu samo ne znam zasto su oni to ignorirali!Sretno!!!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar TinaZg1211

    TinaZg1211

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Ali u papirima su jos bolje napisali. Kazu da je trudnoca premala, da nije vidljiv plod,da je prerano za otkucaje srca, a onda odmah nize pise plod pozicioniran visoko, 10.6mm. Komično skroz. 

    Od ovih antibiotika za ur infekciju mi je bas lose. I mucnina i proljev a to su i rekli da je moguce da ce mi bit. Ali nista mi o trudnoci nisu htjeli previse rec, vise su se bazirali na tu urinarnu infekciju. Otici cu ja opet tamo jer moja ginekologica nema mjesta do 25.10.
    Rodila sam djecaka 2012e i znam da sam sa 5 tjedana potvrdila trudnocu ali papire sam te ostavila u hrvatskoj nazalost pa nemogu vidjet kako mi  je sa njim bilo a te neke detalje sam zaboravila vec. Ali odmah su mi vadili betu u hr tada. Ovdje nista. I ja mislim da sam vise trudna. Veceras cu otic opet gore i striktno rec da zelim betu i da me posteno pregledaju

    [lilypie.com]

  • Avatar meeneepanda

    meeneepanda

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Blago zabrinuto cu postaviti pitanje u ovu temu,nadam se da će biti netko sa istim - sličnim pozitivnim iskustvom.
    Zna li netko, koliko ima veze veličina ploda u ranoj trudnoći npr od 6.- pa na dalje tjedna, je li bitna ta veličina, ili sama srčana akcija ploda u prvom trimestru?

    Što ako je pri pregledu na uzv plod za 6 tjedan ili manje, uz srčanu akciju,a sama trudnoća traje preko 7 tjedana? Naravno, za 2 tjedna je kontrola ali svejedno, jesu li veće šanse da sve ispadne ok, ili sami manjak te veličine ploda već sad može ukazivati na mogući problem.
    Preguglala sam sve redom, ali nigdje konkretno skoro konkretnog primjera, a i većina su negativne priče.

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    meeneepanda

    Blago zabrinuto cu postaviti pitanje u ovu temu,nadam se da će biti netko sa istim - sličnim pozitivnim iskustvom.
    Zna li netko, koliko ima veze veličina ploda u ranoj trudnoći npr od 6.- pa na dalje tjedna, je li bitna ta veličina, ili sama srčana akcija ploda u prvom trimestru?

    Što ako je pri pregledu na uzv plod za 6 tjedan ili manje, uz srčanu akciju,a sama trudnoća traje preko 7 tjedana? Naravno, za 2 tjedna je kontrola ali svejedno, jesu li veće šanse da sve ispadne ok, ili sami manjak te veličine ploda već sad može ukazivati na mogući problem.
    Preguglala sam sve redom, ali nigdje konkretno skoro konkretnog primjera, a i većina su negativne priče.


    Sto ti je gin rekla? Znam zene kojima je plod bio i po 2 tjedna manji u pocetku, ali srce je kucalo i na kraju je sve bilo okej😊 mozda kasnija ovulacija

    [lilypie.com]

  • Avatar C1M4

    C1M4

    Broj poruka: 1322

    Prijavi adminu

    Uglavnom, mislim da ne trebas previse brinuti oko toga ako ti gin nije nista rekao jer sve to ovisi i od zene i od ploda😊 opusti se, pogotovo sad u pocetku, bitno da je srceko tu😇

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.