Zašto roditelji još uvijek djecu udaraju po guzi?

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    Zadnji tekst je zakon-ostanite mirni! KAKO?
    Znala sam malog puknit po guzi tu i tamo kad mu na drugi nacin nemogu nesto dokazat,ali odkad zivim u Njemackoj,a i on je stariji i zreliji,vremenom sam prestala koristit pljaske,kod kuce ga natjeram u sobu dok se smiri,a vani medju ljudima mu moram dobro zaprijetit i cak nekad po skrivecki povuci za usi. I poprilicno me poslusa. Ali gledajucu male njemce i roditelje…to je da bog dragi sacuva. Dijete vice,bjezi od roditelja,place,sjedi na podu a roditelji se crvene i “tako reci” klece pred svojom djecom -ajde ustani pa nemoj vikat,molim te,svi nas gledaju-a ono i dalje po svom…. A da je moje ja bi gaaa razgulila. 
    Nisam za udaranje i zlostavljanje djece i bilo koga drugog,daleko od toga,al da se jedna pljaska po guzi (da ga dozoves svjesti kad rijeci necuje) smatra zlostavljanjem i da je toliki bauk….to nemogu shvatit!!!

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Ne ulazim u tude odgojne metode. 
    Imam dijete s poteskocama u razvoju na koje NIKAD nisam digla ruku, ni dok nismo znali sto je posrijedi. 
    Nije me uopce briga za druge, hoce li nas tko krivo pogledati ili misliti da smo nesposobni roditelji kad krenu ispadi koje uzrokuju te njegove poteskoce jer bi time samo pokazala kako se sramim vlastitog djeteta, a to mi nije ni na kraj pameti. Kome smeta neka produzi. 
    On je uz pomoc terapija I vjezbi koje 90% cinimo doma uspio napraviti puno toga, iznenadujuce brzo napreduje I nije se zatvorio skroz u sebe. 
    Njemu je bitno da ima roditelje koji mogu drzati kao prvo sebe pod kontrolom, jer ako cu si dozvoliti da “puknem” pred njim onda zalud sve. Roditelj je taj koji usmjerava dijete I odgaja, a ako roditelj nije u stanju psihicki 
    sebe drzati pod kontrolom kako to isto moze ocekivati od djeteta. 
    Uistinu mi je drago sto smo uz pomoc prekrasnih ljudi uspjeli doprijeti do njega na nacin koji nikada ne bismo uspjeli sami, a I od kojih smo doznali da bas to sto nikad nismo digli ruku na njega koliko god kaoticno bilo, omogucuje da njegov napredak bude brzi I laksi, jer je stvorio odlican odnos s nama kao roditeljima unatoc toj sklonosti da se zacahuri sam u sebe. 
    Ne bi si mogla oprostiti da sam digla ruku na njega zbog necega sto je izvan njegove kontrole, jer znam koliku bi to stetu moglo napraviti u buducnosti, iz iskustva. 
    Kod nas je situacija specificna l kao sto sam rekla na pocetku, ne ulazim uopce u tude odgojne metode, samo sam podijelila vlastito iskustvo I htjela pokazati kako nista nije crno-bijelo. Ako ce kome pomoci…

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Blaubeere

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke! Da vjerojatno je to sa djecom koja imaju poteskoce malo osjetljivije. Al kad gledam roditelje koji mirno gledaju djecu di se valjaju, vriste ma nema sta ne rade a oni mirno sjede i razmisljaju kako kaznit dijete a da ne dobije packe,to me fascinira. Uredu je koji puta po guzi, al ja bi kazne davala na nacin ok ne ides vise u park jer se ne znas ponasat. I nema parka dok se vise nece bacat i izvadat gluposti. I uvijek bi probala nac neku alternativu. Ali vidjet cemo,prva mi je trudnoca pa moram se ucit pomalo na muzu da sa zivcima budem bolja :)

    [lilypie.com]

  • Semiramida

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Sve je postalo moda i trend pa tako i odgoj djece, hranjenje, dojenje kao da je to novina….. kao da su djeca od juče i kao da se ne rađaju iodgajaju od kad je svijeta i vijeka, pitam se kako smo se mi odgojili i kako su naše prabake, bake, mame uspjele podignuti (puno više djece) djecu bez ovih uputa, face-a, priručnika i tome slično. 
    Nisam ni ja za fizičko kažnjavanje djece, i rijetko sam koristila po guzi metodu, jer je moje starije dijete bilo poslušno , ali mlađe je bilo drugi karakter, tu ni po guzi nije pomagalo…. trebalo je biti kreativniji i smisliti kaznu tj. zabranu nečega koja je dala efekt. Stoga svaka od vas može pričati svoj način, jer nisu ni sva djeca ista, ima ih koje možeš izmlatiti i on će opet po svome, a drugome je dosta podignuti glas ili zaprijetiti zabranom nečega što voli, ne važi za svako dijete ista šifra…. roditelj najbolje zna što kod djeteta daje efekt suradnje i poslušnosti. Mada su ponekad i sami roditelji uzrok problema, jer se ne znaju postaviti ni procjeniti situaciju pa izgube živce i daju mu po guzi ili ga pošalju u sobu, to je često posljedica ne imanja vremena, prezaposlenosti i ove vječne žurbe. Za djecu treba imati vremena i smirenosti kako je Luki5 navela u svom primjeru, strpljenje i smirenost, nije lako uvijek, ali na taj način se puno više postigne. Stoga Blauberre sve što misliš da si naučila iz okoline i kažeš da ti nećeš tako ….. dobro je učiti na tuđim pogreškama….. no vidjet ćeš u praksi tek kad ga dobiješ, možda se uhvatiš da radiš to isto…. jer si ispalila na živce pokušavajući ga na mirno uvjeriti da te posluša…..ali vjerujem da će se snaći, no nije isto  imaš li malu škorpiju ili ribicu ili ovna ili lava….. karakteri su oni….treba ti puno lukavstva i mudrosti i strpljenja ….. da ih na mirne uvjeriš da se ponašaju primjereno …. sretno ! Moj savjet je da slušaš instinkt ,  

  • Avatar DečijePesmice

    DečijePesmice

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Poštovanje Nutella,
    Bili smo toliko slobodni da Vam predstavimo naš novi YouTube kanal sa dečijim pesmicama i ostalim edukativnim sadržajem. Sav materijal je usnimljen na ekavici i ijekavici, i pravljen je sa fokusom na zadovoljavanje svih dečijih potreba. Prijavite se na naš kanal ili nas pratite putem Fejsbuka uz pomoć sledećih linkova.
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTg4UFx_mhNWQj_mqkJgu8Q [youtube.com] 
    Facebook: https://www.facebook.com/PesmiceZaDecu/ [facebook.com] 
    Puno pozdrava!

  • Avatar DečijePesmice

    DečijePesmice

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Poštovanje Luki5,
    Bili smo toliko slobodni da Vam predstavimo naš novi YouTube kanal sa dečijim pesmicama i ostalim edukativnim sadržajem. Sav materijal je usnimljen na ekavici i ijekavici, i pravljen je sa fokusom na zadovoljavanje svih dečijih potreba. Prijavite se na naš kanal ili nas pratite putem Fejsbuka uz pomoć sledećih linkova.
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTg4UFx_mhNWQj_mqkJgu8Q [youtube.com] 
    Facebook: https://www.facebook.com/PesmiceZaDecu/ [facebook.com] 
    Puno pozdrava!

  • Avatar DečijePesmice

    DečijePesmice

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Poštovanje Blaubeere,
    Bili smo toliko slobodni da Vam predstavimo naš novi YouTube kanal sa dečijim pesmicama i ostalim edukativnim sadržajem. Sav materijal je usnimljen na ekavici i ijekavici, i pravljen je sa fokusom na zadovoljavanje svih dečijih potreba. Prijavite se na naš kanal ili nas pratite putem Fejsbuka uz pomoć sledećih linkova.
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTg4UFx_mhNWQj_mqkJgu8Q [youtube.com] 
    Facebook: https://www.facebook.com/PesmiceZaDecu/ [facebook.com] 
    Puno pozdrava!

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.