Zimske bebe 2018

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar truskawka

    truskawka

    Broj poruka: 992

    Prijavi adminu

    Ana89


    Kad budem išla na faks odo i ja do Bubamare u Pulu. Nju sam skroz zaboravila. Hvala na podsjećanju. Znam da je spominjano, ali, samo se učlaniš i dobiješ poklon ili čekaš? Sorry nezz kako to ide 😆


    Ma da..samo dodes tamo ispunis podatke za uclanjenje, dobis karticu i trazi poklon za trudnice ako ti ga sami ne daju. 😉

    ❤N i V💙
    [lilypie.com]

  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Ejj, da, za moj popis, od vise mama sam dobila komentar da ima viska 😂 Ali u kontu sam, samo eventualno smanjiti kolicine, nisam za izbaciti nesto. I juce mi je rekla od muza kumica iz Austrije (ima curicu od godinu dana) poslati stvari, kaze neotpakovanih ima i vjerujem da je tako, prvo unuce, dijete, iscekivano 7 godina. Tako da super :)) 

    [lilypie.com]

  • Kani07

    Broj poruka: 1004

    Prijavi adminu

    Jutro cure!
    Sretno na pregledima danas.
    Porod bolje ne slusat price jer tako samo nabijate strah.Ja sam imala 2 prvi krupna beba veci promjer glave i sve proslo skolski bila sam sivana zbog bebine velicine treci dan kuci sedmi isli u setnju .
    Drugi prije vremeno u domu zdravlja al zapelo na 5cm otvorenosti trudovi ubijali jos me idioti pored tih trudova na drip prikopcali ali dalje otvaranje slabo sve se zakompliciralo bebi otkucaji poceli opadat na silu rodila iskasapili me i tu jos nije kraj ostane mi posteljica i ponovo na zivo ciscenje.
    I jedna stara babica mi kaze samo dragi bog zna kad pocne kako ce zavrsit.
    I tako nema tu pravila nazalost .
    A da boli boli jednostavno se psihicki pripremis da boli ludacki i lakse bude normalno je da boli.

    [lilypie.com]
    💜Karla💜Nicol💙Anton

  • Avatar Maggie85

    Maggie85

    Broj poruka: 840

    Prijavi adminu

    Salatice, ne znam baš da će ti uslišati želju i porađati bebu ako ne bude indikacija za to. Ona trudnica od jučer koju sam spominjala je rodila “samo” 3 tjedna prije termina pa je beba na posebnom promatranju jer je kao rođena prerano. Rođena je s 2900 g, 49 cm, i ne čini se kao da je mala, ali eto, u bolnici smatraju da je prerano rođena. 
    Ja bih radije da je beba na sigurnom do 40 tj. pa da se sve razvije kako treba. Ali ne znam, sad me baš zanima što će reći doktorica. Danas sam ju čak srela u bolnici, išla sam vaditi krv, i kaj misliš da sam se sjetila pitati… Samo sam pozdravila i produžila, iako je ona mene pitala kako sam. Tek za 5 minuta sam se sjetila ove teme. 
    Što se položaja bebe tiče, meni se čini da je zadnjih par dana smještena poprijeko jer trbuh mi nije okrugli već kao muškatna tikva gledano odozgo, 2 su krvge desno i lijevo od pupka, najčešće bude desna jače izbočena, a  na pupku je ravno. Čini mi se da je jedna od nas spomenula da joj je beba na zadak… Ima se to još vremena okrenuti. Mojoj su frendici prije tjedan dana rekli da će morati na carski jer je beba na zadak (32. t.t.) i na kraju se beba okrenula u ovih tjedan dana. Sad se nada da će tako ostati. Navodno nije često da se beba značajno okrene nakon 32. t.t. ali moguće je.

    [lilypie.com]

  • Avatar AllieH

    AllieH

    Broj poruka: 1081

    Prijavi adminu

    Ja sam si sad fino otvorila excelicu, prošla ovaj salaticin popis, ovaj s bubamare i ovaj iz dm savjetnika za mame. I po potrebi ću brisati/dodavati ako što treba. Dat ću ga na pregled frendicama koje su već rodile i znaju već što i kako i to je to. Tu su mi i sve ove veće stvari pa kako me tko od najbližih bude pitao što da mi kupi, otvorit ću popis pa nek si bira  
    Isto sam već počela slagati popis za kupovinu na Ikea web stranici, nećemo sigurno ići u sljedećih mjesec dana, ali bolje da je sve spremno prije nego krenemo. 

    Luka ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Salatica9192

    Salatica9192

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Maggie,
    joj i ja zaboravim pitati neke stvari nekad. Ima vremena, pitacemo. A to je strah sto ja znam te horor price kod dvije cure koje poznajem, ali one tad nisu bile pod terapijom, tako da moguce da nas nece dirati do termina, ipak smo zasticene i pod kontrolom. Bas me zanima misljenje doktora.
     A ta bebica je sasvim spremna za zivot, samo znam da sve prije 38 nedelje se racuna kao “prijevremena beba”, pa je moraju promatrati, ali ne znam ni jedan slucaj da je nesto poslo po zlu (naravno po netu ako njuskas, nacice se).
    A kada se beba okrece inace? Do 30 nedelje? 

    [lilypie.com]

  • Avatar pepe1907

    pepe1907

    Broj poruka: 949

    Prijavi adminu

    Kad sam ja bila prosli tjedan na pregledu malac je bio sa glavom kod mojeg pupka a noge dolje i na lijevom boku..sad u pon na 4d je bio obrnuto…al kuzim po udarcima..kad me jače lupa ispod pupka onda znam da su mu nogice dolje…nogometaš na tatu 😁

    [lilypie.com]

  • Avatar Ana89

    Ana89

    Broj poruka: 2473

    Prijavi adminu

    Moj je bio okrenut glavicom ispod pupka, nogice gore 😋😋😋 A sad osjetim jake udarce sa lijeve strane - više nego sa desne.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

    url=https://daisypath.com [daisypath.com]]

  • Avatar Bruna92

    Bruna92

    Broj poruka: 488

    Prijavi adminu

    Moja cura uvijek tuce ispod pupka, nekidan na pregledu je spavala na boku 😊
    Cure koje ste se odlucile za nosiljke i dobro to proucile, kako to tocno funkcionira zimi? Razmisljala sam o tome i prakticno je tipa kad ostanem sama a trebam do ducana, i sad da se ne zezam s kolicima ju stavim u nosiljku i ajmo… Ali, tu je hrpa robe, trebam se ja obuc, trebam nju obuc… Kako?? 😂

    [lilypie.com]

  • Avatar Maggie85

    Maggie85

    Broj poruka: 840

    Prijavi adminu

    Uf Bruna92, da ti bar mogu pomoć oko oblačenja bebe u nosiljci/marami. I ja se tu gubim, ali ići ću nekako na intuiciju. Obzirom da mama grije bebu i obrnuto, mislim da ne treba pretjerivati. Čini mi se da sam pročitala, a i logično mi je, da bebu obučeš kao da ste u stanu, znači bez jaknice, a mama na sebe stavi neku široku jaknu koja ide i preko bebe, ali naravno ne zakopča se do kraja. Takve jakne je često teško naći, a da nam rukavi ne vise do koljena, pa dosta mama zapravo stavi na sebe puno pulovera ili onih širokih vesti + dugačak šal. Bebi ide kapica naravno i pojačano na stopalima. To pričam za jako malu bebu. Kad je beba veća, tipa 6 mj. i više onda mislim da može nosiljka/marama na jaknu onog koji nosi, i onda i beba ima svoju jaknu.
    Nek nam pomogne netko tko je već koristio marame/nosiljke sa zimskim bebama!!??
    Salatice, navodno se najviše vrte do 28. tj. jer dotad još imaju poprilično mjesta, ali moguće je i kasnije, samo ne na svakodnevnoj bazi.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.