Komunikacija s djetetom prije rođenja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lilica

    Lilica

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    citala sam da je nerodenim bebama vazno pustati glazbu u trudnoci, pricati, pjevati.. da one vec sad to  sve osjecaju i pamte. 
    pa me zanima pricate li vi sa svojom bebom u trbuhu, jel joj pustate neke lijepe pjesmice,  pjevate ili ne osjecate potrebu za tim? kako vasi muzevi komuniciraju s tom bebicom ili nemaju sad neki odnos s njima, nego tek nakon rodenja, kad ju budu imali u rukama?

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Nisam nešto posebno puštala bebici glazbu, ali kako ju sama jako volim slušati, pustim si svaki dan omiljene bendove, pa vjerujem i da bebica sluša. Već sada razvija dobar ukus u glazbi, hehehe.
    Osim toga primjetila sam da reagira na moj govor. Ponekad držim ruku na trbuhu i šutim, pa se pomiče polako, jedva primjetno. Čim počnem govoriti, udarci se ubrzavaju i postaju jači. Kada ušutim, i bebica se umiri. Naravno, nije pravilo da je tako, ali sam primjetila to već par puta, kao i MM. On nije inače baš neki tip od velikih riječi (muškarčina ) ali zato skoro svake večeri svo troje malo popričamo, pomazimo se… Ne mogu reći da imaju neki odnos već sada razvijen, ali poznavajući svoga muža, znam da će se jako posvetiti kada se rodi..

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    …nisam ni ja nesto posebno pustala glazbu bebici, ali s obzirom da je muzika i meni i R-u podosta bitna, stalno nam doma nesto svira… kao sto kaze MarijaŠ, već sad razvija dobar ukus u glazbi primjetila sam da kad pustim neke odredjene bendove ili pjesme, malac pocne lupati….sad ne znam jel to zato kaj mu se svidja to kaj cuje ili ne…nadam se da mu se ipak svidja

    ..ne pricam bas previse svom trbuhum nekako se osjecam smjesno onda…ima trenutaka kad si mi pospikamo, mislim da bi mozda mogla i malo vise, ne znam…ali puno mazim svoj trbuh, i ceskam i svaki put kad stavim ruku, dobijem udarac na R-ov glas reagira vise nego na moj, ja sam mu valjda vec dosadna, po cijele dane je sa mnom…
    inace, R mazi i ceska trbuh, kad lezimo i gledamo tv ruka mu je obavezno na mom trbuhu i sav je euforican kad osjeti pokrete….ne brinem se kakav ce odnos imati kasnije,…po svemu sudeci, kakav je tokom trudnoce, a i po onom sto sam vidjela kakav odnos ima sa mojom malom necakinjom, bit ce odlican tata!

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    ni ja nista previse ne pricam sa bebicom,ali ju bas kao i DarijaZ svakodnevno mazim i milujem…ruka mi neprestano bjezi na trbuh…
    ni ja ne sumnjam da ce moj muz biti dobar otac…vec se sad ne moze docekat da rodim… nije previse lud za mazenjem mojeg trbuha,ali ima situacija u kojima ga bas ulovi volja za time… hehe

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    S 1.sam sve to radila, s 2.nikak nisam stigla, zaboravila bih da sam trudna uopće :-D

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja joj vec 3 mjeseca pustam svakih nekoliko dana istu pjesmu, jednu lijepu laganu koju jako volim i koja me podsjeca na nju. Puno se mazimo, posebno kad osjetim da se mice, a suprug joj dosta prica i ljubi i mazi trbuh. Citala sam da je puno bitnije da partner prica s bebom jer je na mamin glas vec naucena posto ga stalno cuje…

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Isto kao i curke nisam direktno njemu pustala glazbu, nego je slusao ono sto sam ja slusala. Pricala sam s trbuhom, onak nekak spontano kad bi mi doslo, ali jako sam ga puno mazila. Moj MM se recimo puno teze povezivao s bebom dok je jos bila u trbuh (teze od mene) ali to mi je i logicno nekako. Daleko od toga da mi nije mazio trbuh i davao mu puse i sl., ali jednostavno sam nekako osjetila da je njemu beba jos uvijek nesto apstraktno. Ali od kad ga je prvi put primio u ruke, jos onakvog ljubicastog i prljavog…on je doista divan otac. :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar piper

    piper

    Broj poruka: 674

    Prijavi adminu

    baš me razveselila ova tema jer ja sa svojim miškom stalno pričam…uvjek mu nešto objašnjavam…kud idemo, zašto, kog ćemo tamo vidjeti i čuti…baš sam za vikend išla do mojih i tak sam mu sve lijepo objasnila i dok smo došli tam onda sam mu rekla da su mu to baka i djed i da ćemo biti kod njih dva dana i odmah me počeo lupkati…MM isto redovno priča s nama i mazi se, ljubi po tibici…baš smo sinoć imali jednu fazu maženja i MM me ljubi po tibici a ja sam govorila da nas tajo ljubi i puno voli i kak je MM nekoliko puta poljubio tak se bebač točno na tom mjestu počeo ritati i baš se vidilo da mi je trbuh poskočio…tak smo bili happy

  • Avatar medsr

    medsr

    Broj poruka: 439

    Prijavi adminu

    ja mojem bebaču u buši od nekog 20-og tjedna puštam glazbu.većinu su to klasici,mozart…uspavanke za bebe…isto sam pročitala da to bebama paše,a i da će ga ta ista glazba smirivati i kad se rodi.ruke s mi jako često na trbuhu,a i pričamo na veliko…barem deset puta na dan mu objašnjavam da je ona mamino najveće zlato i da ga jedva čekamo…eto,možda sam blesava,ali mene to uveseljava,a sigurna sam da i beba osjeti mamin glas,maženje….

  • Avatar ninika11

    ninika11

    Broj poruka: 894

    Prijavi adminu

    haha ja sam tek u 11 tjednu i znam da me ne čuje još ali svejedno pričam bebici i mazim bušku i to mi je baš divno.. čak si zamišljam ponekad da mi i odgovara hehehe

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.