Proljetne bebe 2024 🥰🌻🍀

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • YesPlease

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    lucq

    YesPlease

    lucq

    Jel ima jos netko da treba uskoro rodit u Podobniku
    Znam da je Alexica rodila, al sjecam se da je jos netko pisao da bude

    Ja! Termin mi je 19.5. Ako se nešto samo od sebe ne pokrene planiramo indukciju sa cca 38 tjedana zbog gestacijskog dijabetesa i preeklampsij u prvoj trudnoći.

    Meni je termin 17.5., isto se planira indukcija zbog gestacijskog, ali koliko sam shvatila na dan termina
    Ja se nadam da ce prije se pokrenut🙈
    Znaci ti bi mogla prije mene, bas me zanima iskustvo


    Prvo dijete sam rodila ranije, vodenjak je puknuo sam od sebe. A i sada mi je cerviks skraćen, posteljica zrije, dijete je nisko. Na kontrolu sa 37 tjedana su mi rekli da ponesem torbu za rodilište za svaki slučaj. Vjerojatno procjena ovisi od slučaja do slučaja. Pogotovo što mi je prvi porod išao brzo, a sad se za drugi smatra da će ići također brzo i glatko. Ja bih isto voljela više iskustava čuti od žena koje nisu išle na carski u Podobnik već su imale vaginalne porode u različitim varijantama.
    Napisat ću iskustvo jer možda nađe netko kome bude trebala. Ja sam sve izguglala, čisto iz znatiželje. 😊

  • Avatar amystiqa

    amystiqa

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    Cure sretno na pregledima sutra. Ide nas dosta. 🙂
    Baš mi brzo proleti ovaj tjedan od TA do TA. 

    2020. 👦🏻
    Nifty - low risk ✅💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar lucq

    lucq

    Broj poruka: 101

    Prijavi adminu

    YesPlease

    lucq

    YesPlease

    lucq

    Jel ima jos netko da treba uskoro rodit u Podobniku
    Znam da je Alexica rodila, al sjecam se da je jos netko pisao da bude

    Ja! Termin mi je 19.5. Ako se nešto samo od sebe ne pokrene planiramo indukciju sa cca 38 tjedana zbog gestacijskog dijabetesa i preeklampsij u prvoj trudnoći.

    Meni je termin 17.5., isto se planira indukcija zbog gestacijskog, ali koliko sam shvatila na dan termina
    Ja se nadam da ce prije se pokrenut🙈
    Znaci ti bi mogla prije mene, bas me zanima iskustvo

    Prvo dijete sam rodila ranije, vodenjak je puknuo sam od sebe. A i sada mi je cerviks skraćen, posteljica zrije, dijete je nisko. Na kontrolu sa 37 tjedana su mi rekli da ponesem torbu za rodilište za svaki slučaj. Vjerojatno procjena ovisi od slučaja do slučaja. Pogotovo što mi je prvi porod išao brzo, a sad se za drugi smatra da će ići također brzo i glatko. Ja bih isto voljela više iskustava čuti od žena koje nisu išle na carski u Podobnik već su imale vaginalne porode u različitim varijantama.
    Napisat ću iskustvo jer možda nađe netko kome bude trebala. Ja sam sve izguglala, čisto iz znatiželje. 😊


    I ja sam dosta citala iskustva al bas me zanima najvise iskustvo indukcije, znam da Alexici nije uspio vaginalni…ja bi voljela izbjeci carski
    Bas me zanima kako ce tebi biti, svakako javi iskustvo 😊

    [tickerfactory.com]

  • Avatar bejbe2018

    bejbe2018

    Broj poruka: 575

    Prijavi adminu

    tear_of_happiness

    Zelena123

    Barem se mi ovdje razumijemo i imamo medjusobno razumijevanje :). Dosadnim ljudima bas treba odbrusit,a sto kazete to te prati cijelo vrijeme dok odgajas.
    Cure kad ste pocele davat vodu i caj bebama i koji caj? Meni mama isto govori da dam malo caja, a na tecajevima su mi govorili nista osim mlijeka prvih 6 mj(iako realno i sad dobiva vodu jer je na dohrani). Pomogne li neki caj za grcice?
    Cure super za dobre preglede!
    Pitanje za krvarenje-rodila sam carskim prije 16 dana i dalje krcarim, s tim da je jucer dosta obilato, onako ko drugi dan menge. Kakva je kod vas situacija? Jos sam na frida mom gacama radi oziljka i velikim uloscima

    Draga Zelena, ja popreporuci pedijatrice dajem malenome čaja od komorača (bio čaj od Hippa, imas u ljekarni ili Mulleru) i prokuhane vode, zavisi kakav mu je dan jer nekad čaj hoće nekad ne. Dajem mu između obroka, cca sat-sat i pol nakon što pojede. Počela sam mu davati tekućine jer je teško kakao otkad smo na ad, i otkad pije tekućine kaka lijepo svaki dan (da pokucam kuc kuc kuc) 😅 Čaj od komorača je navodno dobar za grčiće, ali nekako po iskustvu mislim da nema nekog rješenja za grčiće, samo nosit, tješit i čekat da prođe, šta je najteže od svega 😓


    Dobila sam informaciju da je utvrđeno da se tako maloj bebi ne daje čaj i voda. Da samo širi želudac. 
    Tako da bi se ja složila  gore od ZELENE onih 6 mj. Da jede samo mlijeko.

    🙋‍♀️35
    🙎‍♂️35
    - KBC Split
    - poliklinika Šparac
    -Pfc Prag
    3 IVF stimulirana❌ Beta 0.2
    1 u prirodnom ciklusu❌ bez oplodnje
    Pfc Prag
    12/22: 9 opl. ,nema nijedne blastice za PGD
    06/23 transfer 4 .dan
    3.7. beta 1535
    27.02. 24. Stigao mali miš

  • Bananica80

    Broj poruka: 387

    Prijavi adminu

    Koliko je vama trajalo krvarenje nakon poroda? Meni je vec cetvrti tjedan i krvarim i dalje. Nije kriticno puno, kao 3-4 dan menge al to ne staje. Svako malo mi se ucini da usporava, al ipak ne. Jel to normalno? Nemam temperaturu i ne izlaze nikakvi ugrusci i radi se o smedjecrvenoj krvi -nisam skuzila nikakav “gnojni iscjedak”. I jos nesto, patronaza mi je spominjala da ne idem u setnje prerano jer mi prijeti prolaps (?!), tj da stavim steznik ak idem sa recimo 2-3 tjedna nakon poroda. A fizijatrica u bolnici mi je bas rekla nakon poroda da mi ne treba steznik. Ja jesam bila u kratke setnje po kvartu sad kad su bili lijepi dani, al ne znam kako bi mogla skuzit jesam li pokrenula prolaps il napravila kakvu stetu. Jel kome jos to spomenuto il moja patronaza to difoltno spominje svima?

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    YesPlease

    lucq

    YesPlease

    lucq

    Jel ima jos netko da treba uskoro rodit u Podobniku
    Znam da je Alexica rodila, al sjecam se da je jos netko pisao da bude

    Ja! Termin mi je 19.5. Ako se nešto samo od sebe ne pokrene planiramo indukciju sa cca 38 tjedana zbog gestacijskog dijabetesa i preeklampsij u prvoj trudnoći.

    Meni je termin 17.5., isto se planira indukcija zbog gestacijskog, ali koliko sam shvatila na dan termina
    Ja se nadam da ce prije se pokrenut🙈
    Znaci ti bi mogla prije mene, bas me zanima iskustvo

    Prvo dijete sam rodila ranije, vodenjak je puknuo sam od sebe. A i sada mi je cerviks skraćen, posteljica zrije, dijete je nisko. Na kontrolu sa 37 tjedana su mi rekli da ponesem torbu za rodilište za svaki slučaj. Vjerojatno procjena ovisi od slučaja do slučaja. Pogotovo što mi je prvi porod išao brzo, a sad se za drugi smatra da će ići također brzo i glatko. Ja bih isto voljela više iskustava čuti od žena koje nisu išle na carski u Podobnik već su imale vaginalne porode u različitim varijantama.
    Napisat ću iskustvo jer možda nađe netko kome bude trebala. Ja sam sve izguglala, čisto iz znatiželje. 😊


    Ja bi željela roditi vaginalno u Podobniku, termin mi je za malo više od tjedan dana. Iako i ja sam bila za prst otvorena na zadnjem pregledu, beba je skroz nisko i povremeno osjećam kontrakcije koje budu bolne i u leđima. Za koji dan se pnda tu čujemo kako je prošlo 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Zelena123

    Zelena123

    Broj poruka: 545

    Prijavi adminu

    Ja sam pitala doktoricu kad sam skidala kopce, rekla je da mogu nosit steznik. Ja ga nosim sat-dva dnevno kad idem u setnju. Pocela sam tek prije par dana. 

    👩 1994 god. PCOS, endometrioza. AMH 14.5
    🧑 1991. Sve ok
    Poliklinika IVF
    12/22 AIH ❌, 02/23 AIH ❌
    Ivf postupak –>07.07. - FET, vraćena 1 morula (ostalo 8 smrzlića)
    19.07. - beta 700, 21.07. beta 1424
    Panorama low risk - Boy 💙
    [tickerfactory.com]

  • YesPlease

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Mary36

    YesPlease

    lucq

    YesPlease

    lucq

    Jel ima jos netko da treba uskoro rodit u Podobniku
    Znam da je Alexica rodila, al sjecam se da je jos netko pisao da bude

    Ja! Termin mi je 19.5. Ako se nešto samo od sebe ne pokrene planiramo indukciju sa cca 38 tjedana zbog gestacijskog dijabetesa i preeklampsij u prvoj trudnoći.

    Meni je termin 17.5., isto se planira indukcija zbog gestacijskog, ali koliko sam shvatila na dan termina
    Ja se nadam da ce prije se pokrenut🙈
    Znaci ti bi mogla prije mene, bas me zanima iskustvo

    Prvo dijete sam rodila ranije, vodenjak je puknuo sam od sebe. A i sada mi je cerviks skraćen, posteljica zrije, dijete je nisko. Na kontrolu sa 37 tjedana su mi rekli da ponesem torbu za rodilište za svaki slučaj. Vjerojatno procjena ovisi od slučaja do slučaja. Pogotovo što mi je prvi porod išao brzo, a sad se za drugi smatra da će ići također brzo i glatko. Ja bih isto voljela više iskustava čuti od žena koje nisu išle na carski u Podobnik već su imale vaginalne porode u različitim varijantama.
    Napisat ću iskustvo jer možda nađe netko kome bude trebala. Ja sam sve izguglala, čisto iz znatiželje. 😊

    Ja bi željela roditi vaginalno u Podobniku, termin mi je za malo više od tjedan dana. Iako i ja sam bila za prst otvorena na zadnjem pregledu, beba je skroz nisko i povremeno osjećam kontrakcije koje budu bolne i u leđima. Za koji dan se pnda tu čujemo kako je prošlo


    Suuuuper! Javi nam se i želim ti svu sreću, da sve prođe odlično i onako kako želiš! 😃

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1453

    Prijavi adminu

    YesPlease


    Suuuuper! Javi nam se i želim ti svu sreću, da sve prođe odlično i onako kako želiš! 😃


    Hvala ti! Nadam se što brže jer sam prvi puta rađala 24 h u Petrovoj i ostalo mi je to baš traumatično sjećanje…Ali tada mi je pukao vodenjak, a bila sam skroz zatvorena, cerviks nije bio još ni skraćen. Zato se nadam da će sad ipak to biti kraće + ako slučajno ne dođem jako otvorena uzeti ću epiduralnu. 

    Dr je spominjala moguću indukciju, ali ćemo o tome tek krajem drugog tjedna ako se ništa ne dogodi. Ja nekako vjerujem da ću ubrzo i da neće doći do toga 

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • YesPlease

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Mary36

    YesPlease


    Suuuuper! Javi nam se i želim ti svu sreću, da sve prođe odlično i onako kako želiš! 😃

    Hvala ti! Nadam se što brže jer sam prvi puta rađala 24 h u Petrovoj i ostalo mi je to baš traumatično sjećanje…Ali tada mi je pukao vodenjak, a bila sam skroz zatvorena, cerviks nije bio još ni skraćen. Zato se nadam da će sad ipak to biti kraće + ako slučajno ne dođem jako otvorena uzeti ću epiduralnu.

    Dr je spominjala moguću indukciju, ali ćemo o tome tek krajem drugog tjedna ako se ništa ne dogodi. Ja nekako vjerujem da ću ubrzo i da neće doći do toga

    I meni je puknuo vodenjak i to 2 i pol tjedna ranije, a nisam bila otvorena niti sam imala trudove. Ujutro su me inducirali prostaglandinskom trakicom koja se sad i kod nas koristi, a rodila sam popodne. Uzela sam i Dolantin i epiduralnu i sve skupa sam bol osjetila vrlo kratko dok nisam dobila epiduralnu. Drip nisam dobila.
    Epiduralna je bila blaženstvo i da ju treba popiti bih ju i popila. 
    Da napomenem, rodila sam prvo dijete u inozemstvu.
    Porod pamtim kao predivno iskustvo i takvo svi zaslužuju. 
    Čekamo te da se javiš, držim fige da krene! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.