Marulja + vrkuta za lakše začeće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Barcelona

    Kamilica ♥️


    To su super vijesti? 😃😃😃 I cestitke na bebi! 🤰☺️🥳

    Jesu super vijesti! 🥳😁 evo, beba se proizvodi, sve je friško, nadam se da ce se dalje sve odvijati kako treba. Nakon dvije godine pokusavanja plusic je bio velika sreca, a baš se desilo nakon uzimanja gore navedenog ‘koktela’ 😂 tako da, cheers! 🍵


    Super!🥳🥳 Nek' bude zivo i zdravo! 🤗💓

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar Barcelona

    Barcelona

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Hvala ❤🥳

  • Avatar Kamilica ♡

    Kamilica ♡

    Broj poruka: 1039

    Prijavi adminu

    Citam dosta po netu, i različita su mišljenja oko toga da li treba vrkutu piti nakon ovulacije. Ja sam je prestala piti od ovulacije, jer me strah posto stimulira maternicu. 😐 Inace do ovulacije sam pila 600 ml dnevno vrkute i stolisnika. Da li ste vi koje ste ostale trudne pile vrkutu i nakon ovulacije ili? 🤷🏼‍♀️☺️

    Garawa je baba koja ima dvoje djece s dva muza, sad je našla trećeg jadnika s kojim bi na silu dijete ali ne ide…. ipak je u menopauzi 😂

  • Avatar AmelieClariss

    AmelieClariss

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Drage cure i žene. Nova sam na forumu i puno sam čitala vaših porukica. Muž mi kupio jučer čaj od vrkute i počela ga piti. Popila dosad dvije šalice. Naravno realno nekako nije moguće da djeluje odmah, ali ja sam na clearblue za ovulaciju danas ugledala smajlića. To mi je pozitivan šok. Potrošila sam skoro kutiju i svi su bili negativni, ostao je još samo jedan. Dakle maleni koračić da možda ovulacija je tu i da će ples s mužem danas možda uroditi plodom. Na bebici smo počeli raditi tek ovaj ciklus pa polako ne nadam se previše. Moja priča počinje pred 10ak godina .Dijagnoza pcos. Jajnici s cistama, iregularne mengice, dolazile su u produženom ciklusu uvijek, od 30 dana pa na dalje nekad i ne bi po dva mjeseca. Pila Diane 35, 3godine, stanje nije bilo bolje, hormoni luduju. Prestala piti prije 6 godina u dogovoru s gin. Kosa mi se prorijedila, dlačice su crne s obzirom da sam i tamna, brčići brada, ruke. Aknice isto iako mi je skoro 30. Mengice bile oke ali tri mjeseca dobro nakon toga preskoči ciklus i tako u krug. Pred malo više od godinu odlučim ja na dijetu. Nisam pretila, 5-10 kila viška. Smršavila sam postepeno 10ak kila tako što sam našla dijeticu koja mi paše, LCHF. Papila zdravije, šetala i izbacila slatko, u danu bih pojela sama barem 100-200 grama čokolade ili Nutelle od lude želje za slatkim. Reguliram tako prehranu što zbog izgleda što zbog želudca koji me bolio i zadnjih godinu dana svi ciklusi osim jednog bili dobri. To je čudo, jesu oni u danima još nepredvidivi 31-40, ali to je za mene sjajno jer dobivam mengu sama i redovno uz pms koji nisam prije ni imala pa ja čak uzivam kad znam da me bole grudi jer znam da se bliži vjestica  pijem redovno vitamin c i cink. Kako sam malo prećerala s hranom zadnjih dva mjeseca radi dosta pireva na kojima sam bila, ova zadnja mengica je kasnila malo pa sam Dufastonom pogurala i nakon dva dana je odmah dosla tako da nisam kuru ni izgurala. Na gin pregledu na koji idem redovno nema nijedne Ciste ili bude samo jedna malena, a sjecam se da su Jajnici bili puni kao mreža. Vrkuta ne znam jel carobna ili sam umislila ali cim sam ju pocela piti plusić za ovulaciju je tu. Vidjet ćemo sljedeci mjesec hoce li biti baby . U petak imam gin pa cu vidjeti stanje jajnika i maternice jos jednom i koji savjetić pitati.
    Oprostite na dugom postu i hvala ako ste citale do ovdje. Ljubim vas i zelim bebicu svima koji rade na tome

    ➕ 7.1. 22.
    3.2. 22. ♥️
    Termin 17.9.
    [lilypie.com]

  • mejan

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    lilianaa

    Hej jagodica :) ja sam to pila prije nego sam pokusala zatrudnit za zdravlje zenskih organa i jako bila zadovoljna. Neznam kako drugi piju, ali evo ja nisam nista pila 6 dana kako sam imala mengu, onda do ovulacije sam pila marulju- s tim da moras jako pazit, ne smijes ju piti na dan kad trebas dobit ovulaciju jer ju neces ni dobit, ja sam cak dva dana prije ovulacije prestajala piti da budem sto posto sigurna da nece zeznit ciklus i drugi dio kad sam prestala piti marulju, pocela sam vrkutu do sljedece menstruacije. Inace, neznam nakon dva-tri mjeseca ili koliko vec, preporuca se radit pauza. Ja inace imam osjetljiv organizam tako da mi je menga jedan mjesec nesto jako rano dosla jer nisam do kraja pila cajeve kako sam trebala al inace dok sam pila tako od pocetka do kraja ciklusa, bilo super. Ja cu iduceg mjeseca opet cajeve piti, ovaj mjesec sam pila femisan a kapi jer neki rekli da im pomoglo zatrudnjivanju i policisticnim jajnicima. Ne vjerujem da sam ostala trudna ali pomogle su mi pojacanju cervikalne sluzi i iscjetku. Inace sam dosta suha… To je sve sto ti mogu savjetovat,ako ti moze kako pomoci.


    podizem malo temu jer me zagolicala ova recenica “ne smijes ju piti na dan kad trebas dobit ovulaciju jer ju neces ni dobit”. 
    nisam nigdje drugdje nasla ovakvu informaciju pa me zanima je li ovo istina. 
    pocela sam piti kapsule marulje i vrkute i primijetila sam da vec dva mjeseca (tocno koliko ih pijem bez prestanka) ne hvatam ovulaciju na lh trakicama. ne znam ima li to veze bas s maruljom ili su ovulacije sada rjede s obzirom na moj niski amh (1,3 pmol/L) ali pokusavam se tjesiti da je ipak marulja ‘krivac’ 
    ima li koja od vas kakve info ili pametan savjet? hvala 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.