Otvaranje bolovanja radi komplikacija u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ItsMarija

    ItsMarija

    Broj poruka: 203

    Prijavi adminu

    ItsMarija

    Pozdrav.. Pitanje jedno.. Trudna sam i ginekolog mi je otvorio bolovanje radi komplikacija. A prije tog sam isto bila na bolovanju. Pa me sad zanima, da li će oni meni gledat place unazad 6mj kako sam dobivala na bolovanju, taj prosjek ili pošto sam trudnica ima neka druga caka?


    Iii. Još jedno pitanje zaboravila sam odmah! Nadam se da mogu ovdje. Znaci, iduce god., u 3mj trebam po zakonu i svemu dobit posao za stalno… Nakon tri g., kako već to ide inace.,…. Kako sam trudna, termin mi je pocetkom drugog mj cca. Jel može bit situacija da ne dobijem za stalno, da jednostavno oni tako mogu? Ili nas stiti zakon? 

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 796

    Prijavi adminu

    MissMagic1

    Djevojke, mame i buduće mame, imam pitanje vezano uz bolovanje prije trudnoće. Pročešljala sam internet a nisam našla pa sam se ohrabrila ovdje javiti, a temeljem iskustva poznaničine prijateljice (koja je dobila bolovanje “planiranje obitelji” za prirodnu oplodnju).
    Naime, radim u kemijskom laboratoriju i izložena sam kemikalijama i otapalima poznate i nepoznate toksičnosti. Uvidjeti su sigurni, međutim, u praksi sam svakodnevno i često direktno izložena.
    Imala sam dva spontana, oba u prvom tromjesečju (oko 8 tjedana).
    Zanima me je li koja od Vas radila u okolini toksičnoj za plod pa dobila bolovanje (N97 npr) prije nego je dobila pozitivan nalaz bete? Brine me, zapravo, kad ostanem trudna, a ne znam da sam trudna, da ću biti izložena kemikalijama koje bi mogle ugroziti trudnoću prije vidljive bete (dakle prva dva tjedna od oplodnje)?
    Čitala sam da postoje opcije ukoliko je MPO, ali sto je s prirodnim začećem?
    Volim svoj posao, ali mi je sada ova situacija na prvome mjestu.
    Hvala svima unaprijed ❤️


    Mislim da nazalost vecina nema iskustva s ovim pa ti ne zna odgovoriti. Ne znam ni ja, nazalost. Mozda da nazoves hzzo? 

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 796

    Prijavi adminu

    ItsMarija

    ItsMarija

    Pozdrav.. Pitanje jedno.. Trudna sam i ginekolog mi je otvorio bolovanje radi komplikacija. A prije tog sam isto bila na bolovanju. Pa me sad zanima, da li će oni meni gledat place unazad 6mj kako sam dobivala na bolovanju, taj prosjek ili pošto sam trudnica ima neka druga caka?

    Iii. Još jedno pitanje zaboravila sam odmah! Nadam se da mogu ovdje. Znaci, iduce god., u 3mj trebam po zakonu i svemu dobit posao za stalno… Nakon tri g., kako već to ide inace.,…. Kako sam trudna, termin mi je pocetkom drugog mj cca. Jel može bit situacija da ne dobijem za stalno, da jednostavno oni tako mogu? Ili nas stiti zakon?


    Odgovaram prvo zadnje pitanje - nazalost, ako ti je ugovor na određeno, poslodavca ništa nr sprečava da te odjavi po isteku roka na koji je sklopljen bez obzira jesi li na bolovanju, komplikacijama, porodiljnom….
    Većina poslodavaca iziđe radnicama ususret pa im da ugovor za stalno, ali znale su inspekcije njih kažnjavati za to (vidjela sam u grupi računovođa) jer se smatra da je to ugovor sklopljen znajuci da osoba nece raditi pa smatraju da se time vara hzzo radi primanja naknade 

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Upitnica_Split

    Broj poruka: 796

    Prijavi adminu

    ItsMarija

    Pozdrav.. Pitanje jedno.. Trudna sam i ginekolog mi je otvorio bolovanje radi komplikacija. A prije tog sam isto bila na bolovanju. Pa me sad zanima, da li će oni meni gledat place unazad 6mj kako sam dobivala na bolovanju, taj prosjek ili pošto sam trudnica ima neka druga caka?


    Pri otvaranju komplikacija predala si na hzzo R1 potvrdu o plaći za prethodnih 6 mj. Sve šta je na njoj pisalo, ulazi u obračun. Bolovanje ti jr nažalost smanjilo prosjek, al sad je tako kako je. Za cijelo vrijeme do povratka na posao bit će takva satnica

    3 MPO postupka
    💜 01/22.

  • Tina994

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Od 1.2.2022. Sam bila na komplikacijama i nakon toga sam koristila cijeli porodiljni do 28.8.2023. Zaposlena sam i ponovno sam trudna. Pretpostavljam da će mi ginekologica opet preporučiti otvaranje komplikacija što zbog vrste posla što zbog problema u prvoj trudnoći. Na stranicama Hzzo piše da je uvjet za maksimalni iznos komplikacija odnosno 100% plaće na porodiljnom 6.mjeseci staža. Računa li se vrijeme provedeno na porodiljnom dopustu kao staž ili bih trebala odraditi 6 mjeseci nakon porodiljnog da primam puni iznos? 

  • Freya1

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Pozdrav, kako se racuna naknada na komplikacijama? Ide li to po prosjeku plaće ili je uvijek jednaka? Hvala

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2862

    Prijavi adminu

    Freya1

    Pozdrav, kako se racuna naknada na komplikacijama? Ide li to po prosjeku plaće ili je uvijek jednaka? Hvala


    Ukoliko imate 12 mjeseci kroz 2god ili neprekidno staza  9 mj … i ukoliko imate placu vecu od 4250 kn max iznos na komplikacijama vam je 4250 a ako inate manje od toga onda manje….
    Za porodiljni vam se gleda satnica bez naravno prijevoza i bonusa kao i za komolikacije znaci cisto neto placa

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2862

    Prijavi adminu

    Tina994

    Pozdrav cure,
    Od 1.2.2022. Sam bila na komplikacijama i nakon toga sam koristila cijeli porodiljni do 28.8.2023. Zaposlena sam i ponovno sam trudna. Pretpostavljam da će mi ginekologica opet preporučiti otvaranje komplikacija što zbog vrste posla što zbog problema u prvoj trudnoći. Na stranicama Hzzo piše da je uvjet za maksimalni iznos komplikacija odnosno 100% plaće na porodiljnom 6.mjeseci staža. Računa li se vrijeme provedeno na porodiljnom dopustu kao staž ili bih trebala odraditi 6 mjeseci nakon porodiljnog da primam puni iznos?


    Ne …. morate sw vratit radit barem 3 mj tj 2 pune place jer vam se zadnja ne gleda iskoristite godisnji ako vam je ostalo i odradite dio koji morate e onda tek mozete na pune komplikacije inace padate na manji iznos

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Mareeeee3112

    Mareeeee3112

    Broj poruka: 2862

    Prijavi adminu

    Ali koliko vidim vi kroz koji tj mozete komotno na komplikacije…😊

    J. 💙💙💙 sin
    Stiže braco😍 4.6 2024

    20.9.2023 +poz test
    25.9 prva beta 94, 27.9 druga beta 258
    17.10.2023 💛💛💛kuca srceko
    [tickerfactory.com]

  • Freya1

    Broj poruka: 162

    Prijavi adminu

    Hvala Mare :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.