Provjera hormona štitnjače

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Drage mame koje imate probleme sa stitnom zlijezdom, zanima me koliko su puta vasim bebama provjeravali hormone stitnjace? Mom su kad se rodio vadili krv I TSH mu je bio uredan. Moze li mu nastetiti posto dojim ako meni trenutno hormoni nisu uredni? Negdje sam citala da je jako bitno za dijete da su do trece godine hormoni uredni. Naravno I nakon trece, ali da su te tri godine kljucne.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ja imam kroničnu upalu štitnjače, na terapiji sam, dojim i nema veze jedno s drugim. Mojem malom su vadili u rodilištu hormone koji su bili ok i moramo ih ponoviti (pedijatrica mi je rekla čini mi se nakon 9 mjeseci).

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    …meni nitko nista nije spominjao sto se toga tice, u rodilistu su mi jedino rekli da nastavim piti terapiju kao i do sada, a na zadnjem pregledu endokrinologa mi je doktor rekao da kad rodim prestanem piti terapiju i da dodjem na kontrolu 2 mjeseca nakon poroda…
    Za malog mi zbilja nitko nista nije spominjao, jedino sam na otpusnom pismu vidjela da su mu vadili krv i provjeravali tsh…s obzirom da mi nitko nista nije spominjao, ni pedijatrica prije otpusta doma , pretpostavljam  da je sve uredu…

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    I meni je tako…. pijem terapiju i nakon poroda doduše malo manju - za bebu niko ništa nije rekao da treba posebno raditi. Znam samo da su mi tijekom trudnoće stalno svi pnavljali da ne smijem zaboravitu terapiju… TSH svim bebama u rodilištu provjeravaju…

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Hvala vam. Ja imam autoimuni Hashimoto I prije trudnoce I tokom nje sam bila na terapiji euthyroxom 50 mcg, a sad kako mi je TSH naglo skocio I T4 se snizio sam na 75 mcg I imam provjeru za 2 tjedna. Bila sam se splasila da to na njega djeluje. Sad ste me umirile. Znam za hashimoto da je nasljedan pa me zato zanimalo ako rade jos kakve provjere hormona bebama nakon tih u rodilistu.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ja imam isto Hashimota. TSH rade svima, a ostalima valjda dodatno što treba. Mojem bebaču su vadili ft4. I to moram ponoviti. Konzultiraj se najbolje s pedijatricom. Ali uglavnom, mislim da dojenjem ne utječeš na njegove hormone štitnjače.

  • Avatar sunday morning mommy

    sunday morning mommy

    Broj poruka: 43

    Prijavi adminu

    Problema sa štitnjačom imala sam samo u trudnoći. Moja je terapija bila 25 mg Euthyroxa, također su mi rekli da dođem nakon što rodim mjesec, dva… Sad je tri mjeseca nakon poroda. Pričekat ću još malo i onda opet idem na vađenje krvi.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Hvala :)) Bas cu je pitati na sljedecem pregledu jer mi nista nije spominjala oko toga. 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    sunday morning mommy


    Problema sa štitnjačom imala sam samo u trudnoći. Moja je terapija bila 25 mg Euthyroxa, također su mi rekli da dođem nakon što rodim mjesec, dva… Sad je tri mjeseca nakon poroda. Pričekat ću još malo i onda opet idem na vađenje krvi.

    Tako sam ja isla, 3 mj. nakon poroda. Ginekologinja tako savjetovala kao da se to sve malo smiri od poroda. Iako su me u rodilistu doslovno ostavili da se mislim sto I kako dalje. Nis mi nije bilo jasno, a simptoma pogorsanja ko u prici. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar DarijaZ

    DarijaZ

    Broj poruka: 1432

    Prijavi adminu

    LuKi


    sunday morning mommy


    Problema sa štitnjačom imala sam samo u trudnoći. Moja je terapija bila 25 mg Euthyroxa, također su mi rekli da dođem nakon što rodim mjesec, dva… Sad je tri mjeseca nakon poroda. Pričekat ću još malo i onda opet idem na vađenje krvi.
    Tako sam ja isla, 3 mj. nakon poroda. Ginekologinja tako savjetovala kao da se to sve malo smiri od poroda. Iako su me u rodilistu doslovno ostavili da se mislim sto I kako dalje. Nis mi nije bilo jasno, a simptoma pogorsanja ko u prici. :)


    …a ja bas nemam nikakvih simptoma pogirsanja, fala bogu! Bas sam se bojala zapravo kak ce to bit nakon poroda, al cini se ok za sad…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.