Prehlada i kašalj kod trudnice

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    Ova tema kao stvorena za mene jer kašljem već 3-4 dana, već sam iscrpljena od toga. Čaj, naranče, limun, med, ali još uvijek mi nije nešto puno pomoglo, nadam se da će uskoro biti bolje..

    [lilypie.com]

  • Avatar lilili77

    lilili77

    Broj poruka: 54

    Prijavi adminu

    Upomoć mame…evo izborila sam se sa prehladom samo uz pomoć čajeva ali sad već dva dana nastupa suhi kašalj koji mi razdire grlo i pluća i baš mi je teško..naime tjera me na kašalj a onda sve poslije boli i grlo od kašlja i pluća i stomak sveee..što mogu uzimati od lijekova pošto sam trudnica…svi savjeti su dobro došli:)

    [lilypie.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    pit topli čaj, ležat i čekat da prođe… Limun, med i topla voda da se procisti grlo, grgljanje kadulje… Ja isto nocas  dobila bolove s desne strane grla, zaceoljena desna nosnica i sve me boli. Prije par tjedana sam ispila antibiotik. Pošizit ću ako je nesto gore od prehlade. Tako da se šopam na spomenuti način trenutno… Ako je kašalj gadan ne bi bilo loše poć do doktora za svaki slučaj… Ima tih atipičnih upala pluća po zraku…

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    lilili77


    Upomoć mame…evo izborila sam se sa prehladom samo uz pomoć čajeva ali sad već dva dana nastupa suhi kašalj koji mi razdire grlo i pluća i baš mi je teško..naime tjera me na kašalj a onda sve poslije boli i grlo od kašlja i pluća i stomak sveee..što mogu uzimati od lijekova pošto sam trudnica…svi savjeti su dobro došli:)

    U ljekarni ti mogu preporucit neki sirup za kasalj na bazi trava 😊

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    lilili77


    Upomoć mame…evo izborila sam se sa prehladom samo uz pomoć čajeva ali sad već dva dana nastupa suhi kašalj koji mi razdire grlo i pluća i baš mi je teško..naime tjera me na kašalj a onda sve poslije boli i grlo od kašlja i pluća i stomak sveee..što mogu uzimati od lijekova pošto sam trudnica…svi savjeti su dobro došli:)

    ja sam pila sirup od bijelog sljeza. smirio suhi kašalj za čas. i u dm-u imaš za kupiti bombone od kadulje. super su za grlo. 

    još jedan stari domaći lijek. karameliziraj nekoliko žlica šećera i zalij vodom/mlijekom/čajem i pusti da se otopi. mi to stalno radimo kad imamo problema sa grloboljom ili kašljem. 

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    mene boli grlo i uho tri dana i bila sam u doktora, pregledao me kaze nije nista strasno a nalaz krvi koji mi td nije bio gotov je pokazao povisene leukocite 14,9. to kao moze bit normalno.  do ponedjeljka nista od doktora pa me zanima jeste vi imale problema takve vrste :)

  • Avatar kosee

    kosee

    Broj poruka: 508

    Prijavi adminu

    Na kraju pomogao sljez. I bomboni islandskog lišaja. Još kašljem, ali puno manje i mogu spavati po noći

    [lilypie.com]

  • Avatar Marlameri

    Marlameri

    Broj poruka: 386

    Prijavi adminu

    Ja ću poludit više od kašlja. Dok sam bila u bolnici pokupila sam virozu i imala temp i sve je prošlo ali kašalj ostao. Bila sam kod doktora opće prakse i on mi rekao da ne smijem ništa piti od lijekova jer bi moglo smetati bebi a ginekolog mi jučer dao kapsule pholcodin i rekao da će manja šteta bit da ih pijem jer bi se ovako mogla nastavit dalje otvarat. A od prirodnih lijekova sam probala baš sve i med i limun, i šećer i mlijeko, luk kuhan u vodi i lovor, ma nema recepta koji nisam probala a kašalj ne prolazi i sad me toliko boli trbuh od kašlja da se moram držati dok kašljem jer baš me peče na desnoj strani trbuha. A strah me pit taj lijek jer u uputstvima piše da nije za trudnice. I ne znam više šta da radim? Trenutno samo mislim na bebu da njoj ne naškodim s nečim jer i inače nisam sklona pit tablete pa mi je žao sad da i bebu trujem njima. Jel imate još kakav narodni recept?

    [lilypie.com]

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Mislim da nema nekog recepta koji ga zaustavlja… Bar ja nisam upoznata.. Treba bar nekoliko dana da prođe… I ovisi kakav je kašalj? Najgori je onaj suhi… Mene su prepone ubijale od tog kašlja… Ako ti je dr dao sirup ili tablete pij ih… Ni ja nisam bila sretna sto moram pit antibiotik ali eto…

  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    p.s. na caju od koprive pise da se ne preporuca djeci i trudnicama…. tako da oni nista ne preporucuju zbog straha da ih mozemo tuzit ako nesto podje po zlu.. to mora pisat…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.