Preparati koje bi trebalo uzimati prije, tijekom i nakon trudnoće (preporuke mag.pharm.)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    kala


    I meni treba savjet. 
    Pijem centravit prenatal i magnezij sumeci. Sve popijem odjednom nakon glavnog obroka. Da li je to ok ili bi bilo bolje da pijem odvojeno, omegu, pa tabletu pa magnezij?
    Koji je Vas savjet kada sta piti?

    Multivitamine od Centravita uzimajte poslije glavnog obroka, odvojeno od omege. Omegu uzimajte natašte (između ručka i večere). Magnezij najbolje prije spavanja (iako može u bilo koje doba dana).

    P.S.ne znam jel znate, ali u ljekarnama mjesečno 2 dana imate popuste na sve Dietpharm proizvode 20% + tražite karticu vjernosti, i nakon bilo koja 4 kupljena proizvoda, možete dobiti šumeći magnezij gratis….

  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Lollypop


    mummy.pharmacist


    Lollypop


    Odlicno! Ja pijem samo elevit prenatal.

    Imam i zeljezo od twinlaba ali me strah piti ih iako me stalno nesto bolucka zbog sirenja maternice. Mislila sam piti donat mg ali zaboravim uvijek. Kakav je twinlabov magnezij? Pise da je magnezijev oksid na kutijici, guglala sam ali nisam nasla ništa o njemu za vrijeme trudnoce.
    Ako pijete Elevit koji ima najviše željeza od svih drugih preparata za trudnice (60 mg!), onda ne trebate dodatno uzimati željezo. Jedino po uputi liječnika (ako ste anemični, ili ako vam je željezo ispod norm.vrijednosti).
    Magneziij će vam pomoći kod olakšanja kontrakcija maternice jer opušta mišiće tako da vam to preporučam. Slobodno možete uzeti magnezij od twinlaba (375 mg) ili od bilo kojeg drugog proizvođača- bitno je da je 300 ili 375 mg. Možda vam je bolje šumeći oblik (Dietpharm, NW) ili u obliku granule koje se diretktno otapaju u ustima (Biolectra, Dietpharm…).
    Pardon, htjela sam napisat da imam magnezij od twinlaba, ne zeljezo…zeljezo mi je prilicno visoko od elevita.

    Nemate šta biti u strahu od uzimanja magnezija…može vam samo pomoći i olakšati kontrakcije. Čak se i preporuča u trudnoći…tako da, slobodno uzimajte magnezij, samo ne pred kraj trudnoće…lijep pozdrav!

  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    dillb


    imam i ja jedno pitanje… ja sam kupila sensilab vitamine i minerale (kupuju se preko neta jer ih nema u ljekarnama) pa me zanima kakvo je tvoje mišljenje o tom preparatu vezano za planiranje trudnoće, odnosno trudnoću? 

    Jel mi možeš poslati link da vidim o kojima se točno radi?

  • Avatar Tinka8

    Tinka8

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    Za početak hvala na savjetima! Ja zivim u Italiji i preporučili su mi DHA Materna od Nestle (www.nestlebaby.it/prodotti/mamma/integratori-alimentari/nestle-materna-dha) koji ima 200 mg DHA i 30 mh zeljeza. Radila sam neki dan krvnu sliku i zeljezo mi je malo nize ali nista zabrinjavajuce. Sad razmisljam da li da predjem na Elevit jer si rekla da sadrzi najvise zeljeza ili da si uzmem neki dodatak za zeljezo, npr. Heferol, vidjela sam da ga savjetuju trudnicama.

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Odlična tema i savjeti! Hvala mummy.pharmacist! 

    [lilypie.com]

  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Tinka


    Za početak hvala na savjetima! Ja zivim u Italiji i preporučili su mi DHA Materna od Nestle (www.nestlebaby.it/prodotti/mamma/integratori-alimentari/nestle-materna-dha) koji ima 200 mg DHA i 30 mh zeljeza. Radila sam neki dan krvnu sliku i zeljezo mi je malo nize ali nista zabrinjavajuce. Sad razmisljam da li da predjem na Elevit jer si rekla da sadrzi najvise zeljeza ili da si uzmem neki dodatak za zeljezo, npr. Heferol, vidjela sam da ga savjetuju trudnicama.

    Draga Tinka, Elevit ima dvostruku visu dozu željeza: 60 mg pa ukoliko ti je željezo malo niže, možeš se prebaciti na Elevit. A kolika ti je vrijednost željeza? Heferol ide jedino na recept, po uputi liječnika ako vidi da je željezo dosta nisko i da ne bi došlo do anemije…a kako si napisala da ti je samo malo nize, sumnjam da si kandidat za Heferol…no, najbolje provjeri s ginekologom…:-)

  • Avatar mummy.pharmacist

    mummy.pharmacist

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Baby1


    Odlična tema i savjeti! Hvala mummy.pharmacist! 

    Nema na cemu! Drago mi je da je tema korisna! :-)

  • Avatar Tinka8

    Tinka8

    Broj poruka: 80

    Prijavi adminu

    mummy.pharmacist


    Tinka


    Za početak hvala na savjetima! Ja zivim u Italiji i preporučili su mi DHA Materna od Nestle (www.nestlebaby.it/prodotti/mamma/integratori-alimentari/nestle-materna-dha) koji ima 200 mg DHA i 30 mh zeljeza. Radila sam neki dan krvnu sliku i zeljezo mi je malo nize ali nista zabrinjavajuce. Sad razmisljam da li da predjem na Elevit jer si rekla da sadrzi najvise zeljeza ili da si uzmem neki dodatak za zeljezo, npr. Heferol, vidjela sam da ga savjetuju trudnicama.
    Draga Tinka, Elevit ima dvostruku visu dozu željeza: 60 mg pa ukoliko ti je željezo malo niže, možeš se prebaciti na Elevit. A kolika ti je vrijednost željeza? Heferol ide jedino na recept, po uputi liječnika ako vidi da je željezo dosta nisko i da ne bi došlo do anemije…a kako si napisala da ti je samo malo nize, sumnjam da si kandidat za Heferol…no, najbolje provjeri s ginekologom…:-)

    Hvala na brzom odgovoru! Željezo mi je 15 ( ref. Interv. 8-30), TIBC 49 (49-75), UIBC 34 (26-59).

  • Avatar Baby1

    Baby1

    Broj poruka: 642

    Prijavi adminu

    Draga mummy.pharmacist! Potaknuta jednim komentarom s foruma vezano uz Elevit pronatal, malo sam se zabrinula… Inače, pijem ga 2 mjeseca. Prešla sam na njega na preporuku svoje dr. odmah nakon prvog tromjesečja i folne kiseline. U njegovu sastavu piše da sadrži 3600 IU vitamina A, a vaša preporuka ako sam dobro pričitala je 4000 IU istog vitamina. E sad, to je sve ok, ali šta je s onim vitraminom A koji unesemo hranom tijekom dana. Još sam malo čitala o njemu i navodno se on taloži u organizmu, a tada može biti toksičan. Zanima ma vaše mišljenje o tome i ispravite me slobodno ako sam u nečem pogriješila… 

    [lilypie.com]

  • Avatar dillb

    dillb

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    mummy.pharmacist


    dillb


    imam i ja jedno pitanje… ja sam kupila sensilab vitamine i minerale (kupuju se preko neta jer ih nema u ljekarnama) pa me zanima kakvo je tvoje mišljenje o tom preparatu vezano za planiranje trudnoće, odnosno trudnoću? 
    Jel mi možeš poslati link da vidim o kojima se točno radi?

    evo link : www.sensilab.hr/dodaci-prehrani/vitamini-minerali/vitamins-minerals

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.