Dohrana dojenog djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Ali problem.je u tome sto on zeli jako papati.. ima jedan obrok i pojeo bi cak 200ml,kuham mu kasice,tako da mi.je zao da mu nedam a zeli jesti,i nema problema sa stolicom..a to znam da se svaki novi obrok uvodi svaka 2mj..nadam se samo da mu to nije previse 🙂moj je odbacio cicu prije 2tj jer mu je lakše na bocicu,a ad smo uveli sa 3mj jer.je premalo.dobio.. 😐

    [lilypie.com]

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Pa daj mu kasice u tom jednom obroku koliko zeli

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Pazi da ti nije pregladan ili presit kod davanja kasica. Dakle izmedu 2 obroka mlijeka. U toj dobi to je probanje okusa i tekstura, uvod tek u pravu dohranu. Probaj u voce dati koju zitaricu da bude zasitinije. Slusaj djete i polako. Jos je mali, ima vremena za konkretne obroke.

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Da svi su mi rekli da mu dam koliko.hoce,kad uvodimo nesto novo onda je to par zlicica,da proba i da nebi bilo alergijske reakcije,ali kad to bec proba onda kombiniramo sa ostalim namirnicama koje smo vec probali,i zitaricama također.. slusam.ja.njega naravno,ali po tome bi on.pojeo 300ml i jos AD.. 😉

    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, beba 7+ mjeseci , trebala bi za 10tak dana uvesti 2. obrok. Prvi smo uveli sa 6. mjeseci. Zanima me kako uvoditi nove namirnice za 2 . obrok, obzirom da je 1. obrok voće +žitarice, a 2. obrok povrće +meso/riba. Nismo uveli ni meso, ribu ni sve povrće. Prvi obrok je oko cca 11 sati a drugi bi bio poslje buđenja cca 16:00 h. Jel to kasno radi alergijskih reakcija obzirom da beba ide spavati oko 20:00 sati.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Mislim da je to kasno za uvođenje novih namirnica,preporuča se barem do 14h uvođenje,bas zbog alergijske reakcije.. 😐 ne znam kada ti se beba budi,ali mozda da probas svaki dan.malo ranije.nudit dorucak.. nama je dorucak oko 9,rucak oko 13,i sad smo uveli veceru oko 18:30.. 🙂

    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    A ujutro se budi oko cca 7 i tada sisa i u 9 sati sisa i odspava 45 min cca, onda oko 11 dajem kruti obrok i u 13h sisa i ide spavati do cca 3 sata ali ne bude gladna odmah nego tako oko 4. Mislim da joj prebacim tako kako kažeš ne znam kako bi mi zaspala oba puta nakon krutog obroka. Malo mi nezgodno.

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Hmm mozda da probas recimo u 8 dat kruti obrok,pa onda oko 9 cica prije spavanja,pa onda mozda da rucak ponudis oko 12 i tad uvodis nove namirnice? A s vremenom ce se vjerovatno sve pomaknuti.. 🙂 mozes probati tako,pa ces vidjeti dal ce normalno prihvatiti takav razmak između obroka..🙂 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Trancie, ja sve nove namirnice uvodim do nekih 12, 13 h odnosno u vrijeme prvog obroka krute hrane bez obzira koju vrste namirnice uvodim, a onda kad prođe “testiranje” namirnicu dalje rasporedim kako mi koja di paše. Zasad smo na dva obroka krute hrane - neki kao rucak oko 12 i vecerica oko 18 h. Mislim da je jednostavnije zadrzat raspored obroka koji imate, a djelomično promijenit vrstu namirnice koju tad papate pogotovo ako imate uhodano vrijeme za spavanje hehe to nikako ne bih htjela riskirati 

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Da i ja tako mislim, gadno je njima mjenjati navike 😩. Znaci ako su dva obroka , a uvodite npr piletinu ujutro tj ajde oko podne jel popodne dajete voce ili opet povrce !?

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.