Dohrana dojenog djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AmelieM

    AmelieM

    Broj poruka: 150

    Prijavi adminu

    Mozes recimo u vrijeme prvog obroka oko 11,skuhati piletinu+povrće,i.malo.odvojis povrca pomjesas sa.piletinom tek.toliko da ti.proba meso,a ostatak povrca das bez mesa 🙂mi za veceru ne jedemo voce,griz,palentu,jogurt+zitarice,svjezi sir,vrhnje.. 🙂a to smo tek sad uveli mlijecne proizvode.. 🙂 meni je lakse bilo u.pocetku da ima dorucak i rucak 🙂

    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Hvala vam curke na savjetima. Imamo
    Jos koji dan da razmislimo sta i kako 😎 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • blackdoll91

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    missha

    andromeda


    Još se mislim da mu uvedem navečer pred spavanje bočicu s nekakvim žitaricama jer mi se još uvjek budi svake dvi ure……pa se nadam da bi ga bočica malo bolje zasitila nego cika pa da duže spava……
    Moja veća cura je bez obzira na drugi obrok pred spavanje s 10 mjeseci još 2 puta cicala noću. To je od djeteta do djeteta. Osobno mi je bez veze trpat djecu s kemijom (mislim na ona čokolina, rižolina i druge) pogotovo na flašicu ak dijete cica. Možda zato jer je moja veća bila alergičarka i niš joj od tak nečeg nisam davala. S 6 mjeseci je još premali da mu se uvodi i drugi obrok. Jedino da taj obrok koji jede pomaknete na kasnije popodne.


    Ubila se kad procitam ovo “cica” na “cici” i takve gluposti, zbog vece potrosnje kalorija pedijatri preporucuju uvodenje dohrane u 6 mjesecu, ne znam tko vam dopusta pisanje takvih gluposti i tko jos cita takve gluposti

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Ja iskreno ne znam kome vjerovat vise 😩 svaki pedijatar vodi neku svoju politiku koda nisu studirali isti faks. Svjetska zdravstvena org. Kaze da se dijete doji/hrani ad do 6. Mjeseci a onda ide dohrana. Ja sam krenila sa dohranom sa 6 mjeseci, sad smo na 2. obroka. Dojim je cijelo vrijeme osim pred spavanje dam ad( mislec da ce bolje apavat ) pa nista os toga. 😩

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Blume

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Drage mame imam pitanje vezano za pocetak dohrane. Naime imam bebu staru 5 mj i na preporuku pedijatra prije 20 dana, krenuli smo,pokusali, sa nadohranom sinlacom rizinim pahuljicama, 1-2 zlice 2 puta dnevno posto je 4 mj dobila samo 330 gr.  Beba je dotad bila iskljucivo dojena,strajkas od 2 mj. Rodjena sa 3570 sada ima 6200. uvodjenje sinlaca rezultirao je rapidnim rastom na tezini,270g u tjedan dana, te zatvorom. Prva stolica je bila nakon 7 dana uz nevidjenu vrisku i plac bebe da to izbaci iz sebe. Prestala sam i vratila se samo dojenju. Stolice do sinlaca si bile uredne, 2 dnevno, sad jos uvijek svako 5-7 dana, jako smrdljive uz ucestalo prduckanje. Beba je inace jako,jako zivahna. Krenula sam s jabukom prije 2 dana, isto super prihvaca. Mislila sam nakon par dana krusku,pa mix. Zanima me kada ubaciti povrce? S obzirom da citam dajete jedan obrok dnevno. Da li nakon 10-ak dana davati jedan obrok povrca ili kako?  I da li da opet krenem uz voce ubacivati zitarice. Posto ima problem sa stolicom, zbunjena sam, a kako je vrlo aktivna i strajkas mislim da dojenje vise nije dovoljno. 
    Ispricavam se na dugom postu.. zbunjena mama prve bebe

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Blume

    Drage mame imam pitanje vezano za pocetak dohrane. Naime imam bebu staru 5 mj i na preporuku pedijatra prije 20 dana, krenuli smo,pokusali, sa nadohranom sinlacom rizinim pahuljicama, 1-2 zlice 2 puta dnevno posto je 4 mj dobila samo 330 gr. Beba je dotad bila iskljucivo dojena,strajkas od 2 mj. Rodjena sa 3570 sada ima 6200. uvodjenje sinlaca rezultirao je rapidnim rastom na tezini,270g u tjedan dana, te zatvorom. Prva stolica je bila nakon 7 dana uz nevidjenu vrisku i plac bebe da to izbaci iz sebe. Prestala sam i vratila se samo dojenju. Stolice do sinlaca si bile uredne, 2 dnevno, sad jos uvijek svako 5-7 dana, jako smrdljive uz ucestalo prduckanje. Beba je inace jako,jako zivahna. Krenula sam s jabukom prije 2 dana, isto super prihvaca. Mislila sam nakon par dana krusku,pa mix. Zanima me kada ubaciti povrce? S obzirom da citam dajete jedan obrok dnevno. Da li nakon 10-ak dana davati jedan obrok povrca ili kako? I da li da opet krenem uz voce ubacivati zitarice. Posto ima problem sa stolicom, zbunjena sam, a kako je vrlo aktivna i strajkas mislim da dojenje vise nije dovoljno.
    Ispricavam se na dugom postu.. zbunjena mama prve bebe


    Nakon 3 dana mozete uvest novu namirnicu. Znaci 3 dana ste davali jabuku, reakcije alergijske nema, mozete uvest novu namirnicu. Prvi dan dajte samu, ako nema reakcije mozete kombinirat s prvom i tako se poigrat 3 dana. Uglavnom pravilo 3 dana. 
    Ako beba ima zatvor, proucite koje namirnice otvaraju, koje zatvaraju. Imate ok aplikaciju bebin kalendar dohrane, ima dosta podataka sto otvara/zatvara. Ja sam ga se okvirno drzala, al sam preferirala davati sezonsko.
    A praske tipa sinlac, rizolino i slicno mozete slobodno zaobic, radje raskuhajte malo rize pa ponudite bebi, od te kemije nikakve velike koristi osim ustede malo vremena. 

  • Blume

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Gumbek, hvala na odgovoru! Jedino mi nije sasvim jasno nakon ovih vocnih kasica, odnosno uvodjenja vocnog obroka prilagodjenog starosti bebe, kada poceti sa povrcem? Ima li smisla uvesti npr mrkvu i slicno nakon desetak dana voca i onda dalje ostati na tom jednom obroku dnevno, povrtnom, dok se ne uvedu kasnije oba

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Blume

    Gumbek, hvala na odgovoru! Jedino mi nije sasvim jasno nakon ovih vocnih kasica, odnosno uvodjenja vocnog obroka prilagodjenog starosti bebe, kada poceti sa povrcem? Ima li smisla uvesti npr mrkvu i slicno nakon desetak dana voca i onda dalje ostati na tom jednom obroku dnevno, povrtnom, dok se ne uvedu kasnije oba


    Ja sam recimo pocela s povrcem, uvela sam 4-5 namirnica, onda sam uvela rizu i cini mi se proso, pa smo malo kombinirali sve to. Onda sam uvela 2-3 vocke i poslje sam uvodila kako sam sto nabavljala obzirom da je bilo ljeto pa je namirnica bilo na biranje.
    Osobno se nisam strogo i slijepo drzala kalendara, ali sam pazila da je nova namirnica 3 dana, pratila sam svoju curu i njoj prilagodjavala.
    Ona aplikacija mi je recimo super bila jer pise sto otvara a sto zatvara, pa sam lakse kombinirala.
    Probajte s mrkvom, ona se super s jabukom kombinira, ali sama mrkva zna isto malo zatvarat pa nemojte pretjerat. 
    Sve vam to na pocetku dodje kao igra, dok ne skuzite sta vama i vasoj bebi najbolje pase. 
    A sad dal ce strogo biti vocni ili povrtni obrok, mislim da je manje bitno. 

  • Blume

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Hvala! Posto sam pocela vec sa jabukom, nastavit cemo pa onda dodati i povrce u meni. Nadam se da ce bit jednako entuzijasticna kao i za ovu prvu zlicu, posto smo se dovoljno namucili sa dojenackim strajkanjem 😊. Tnx

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Ako beba zna imati problema sa stolicom, najbolje da za pocetak odgodite uvodenje rize i mrkve jer ce jos pogorsati situaciju. 
    Taj jutarnji obrok ne mora uvijek biti povrtni ili vocni, kad uvedete namirnice prilagodene dobi, moze se kombinirat jedan dan vocni sa zitaricama, drugi dan povrtni ili kako vam lakse/sto imate doma.
    Od zitarica najbolje proso, amaranth, zobene pahuljice (ali bio, ne one instant u prahu ili sl). 
    Od voca i povrca dajte sezonsko, s tim da je oprez na jagode (iako sam ja domace davala).

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.