Dohrana dojenog djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Blume

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    S obzirom da beba ima tek 5 mj, zbog glutena bi ovaj mjesec ipak pricekala sa zobi, ali druge, odnosno bezglutenske zitarice bi uvela. Nisam sigurna glede povrca. Dosta kalendara navodi povrce tek sa 6 punih mjeseci. Jabuka, evo od danas i kruska nam ide super. I beba zeli i trazi jos. Dajem joj 50 ml, kasice, ali mislim da bi i cijelu krusku pojela. Da li joj mogu za dva dana dodati pir u navedeno voce, da pojacamo kalorijski unos? Sitna je i zivahna, mislim da zeli papat jos, a nisam sigurna smijem li radi gramaze. I da li, sta mislite, ipak i povrce neko ubaciti s obzirom na dob. Jedostavno mi se cini da je gladna i trazi, a kad vidi nas da papamo, mrmlja i prati svaki zalogaj 😊

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Blume

    S obzirom da beba ima tek 5 mj, zbog glutena bi ovaj mjesec ipak pricekala sa zobi, ali druge, odnosno bezglutenske zitarice bi uvela. Nisam sigurna glede povrca. Dosta kalendara navodi povrce tek sa 6 punih mjeseci. Jabuka, evo od danas i kruska nam ide super. I beba zeli i trazi jos. Dajem joj 50 ml, kasice, ali mislim da bi i cijelu krusku pojela. Da li joj mogu za dva dana dodati pir u navedeno voce, da pojacamo kalorijski unos? Sitna je i zivahna, mislim da zeli papat jos, a nisam sigurna smijem li radi gramaze. I da li, sta mislite, ipak i povrce neko ubaciti s obzirom na dob. Jedostavno mi se cini da je gladna i trazi, a kad vidi nas da papamo, mrmlja i prati svaki zalogaj 😊


    Probajte s tikvicom. 
    Mi smo upravo nju kao prvo povrce uveli, ne zatvara, dostupno tokom godine, ne napuhuje, a nije napadan okus.
    S pirom nemam iskustva. 
    Mislim da smo mi proso uveli odmah iza rize, nisam sigurna napamet ovako

  • Avatar Balda

    Balda

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Pir sadrzi gluten

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Zob je u pravilu bez glutena, ali prilikom obrade ili pakiranja moze doci do kontaminacije, sto ne velika razlika (onima koji su osjetljivi na gluten nije). Pir sadrzi gluten, ali je drugacijeg svojstva nego onaj u psenici pa je lakse probavljiv. Moze se uzeti gris od pira.
    I szo preporuca alergene davati ranije, bez odgadanja kao i to da se ne treba drzati neke posebne tablice.
    Ja osobno nisam pazila na to, svakome je na izbor, naravno.
    Mozete uvesti palentu, ali krupicu ne instant. 
    Ako ste na facebooku, preporucam grupu ‘Domace kasice za nase bebe’, imaju od recepata, tablica, dokumenata sto, kako, zasto i kada. I nutricionisticu u grupi koja ju ujedno i vodi..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Osobno sam misljenja da se prvi mjesec upoznaju sa hranom vise nego sto zapravo pojedu kalorijski dovoljno. Ipak jedna jabuka ili kruska imaju manje kalorija nego mlijeko koje je ionako osnova prehrane djeteta do god dana. 
    Ono sto se preporuca je obrok velicine bebine stisnute sake, iako ce nekad pojesti manje.
    A ovo za gledanje i mrmljanje, oponasa ono sto vi radite,tako uci, ne mora znaciti da je gladna. Mene moj mali od 4,5 mj gleda dok jedem i kako bi rekli ‘jede ocima’, sto ne znaci da je gladan jer je upravo prije toga jeo..

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Blume

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Da, na proso sam mislila, ne pir, bila je greska u pisanju.  Ja sam iskljucivo pocela sa dohrananom ranije zbog kalorijskog unosa, odnosno da beba dobije na tezini. Posto smo velikih problema imali sa njenom stolicom nakon,po preporuci pedijatra, uvodjenja nestle-ovog sinlaca, sada sam mislila nakon jabuke i kruske podebljat ih nekim ugljikohidratom. Podoji su nam se sveli na 2-3 min, ako smo sretni 5 min, a toliko je zivahna da me ljudi i pitaju koliko cesto jede, posto potrosi sve kalorije „trcanjem“ 😊. Ad je pila samo kratko, par dana oko 6 tjedna, nakon cega smo se vratili dojenju. Pokusala sam opet, ali ni cut, vise proizvodjaca, bocica, na casicu. Samo se strese i ispljune. Danima sam pokusavala. Brine me sto su podoji tako kratki, odnosno da ne odustane i od toga, jer smo, posto je strajkas dosta mukice imala. Premalena je za ikakvo drugo mlijeko, tako da nemam izbora vec joj davati dohranu, ako je moguce bez bojazni da ce ju zatvorit i da ce dobivati dovoljan unos energije

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Blume, beba od 5 mj je jaca i moze u 3 min navuci i posisati dovoljnu kolicinu mlijeka u odnosu na novorodence. Ako ste vi kao roditelji sitnije grade ne moze ni beba biti debela i velika.
    Svi ovi instant prasci su zapravo puni secera, sa malo nutritivno bogatih sastojaka.
    Istrazuj, kombiniraj namirnice i nadam se da ce beba prihvatiti.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Blume

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Ni ja nisam zagovornik nikakvih preradjevina, punih i kojekakvih aditiva, secera i ostalog. I sama se trudim jesti „pure“.  Tu me i jeste iznenadio pedijatrov prijedlog sinlaca, za koji dotad nisam ni cula. A kao i svaki novopeceni roditelj, tezim nekom prosjeku pa pod povecalom pratim sve. Ona jeste sitnija, ja sam sitnije gradje, shvacam, nego s obzirom na mali napredak tezine, pitam se samo da li je jos gladna. 4 mj je dobila 330, a peti 450 grama. A u tih 2,3, 5 min povuce od 40 do 60 ml. Mjereno vagom. Hvala na savjetu, svakako cu dalje istrazivati i pokusati se prilagoditi odnosno osluskivati bebine potrebe. Glede kolicine bebinog obroka, bebine sake, jucer smo pojeli puno vise i kad sam joj prestala davati, negodovala je, odnosno sigurno bi sprasila sve da sam joj dala😊 (pokusavam joj dnevno povecavati obrok u kontinuitetu, misleci da se time i zeludac proporcionalno siri, a i da se probava izregulira. 

  • ummu

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    postovane da li je ko devero da nije mogo dojiti 10 dana zbog ljekova posto sam poslije poroda morala vaditi maternicu radi previse krvarenja pa me interesuje dali ce nadoc mljeko ponovo mada pijem caj za dojenje i zitaricu piskavicu ako je koja cula..unaprijed vam hvala 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Gead Grad

    postovane da li je ko devero da nije mogo dojiti 10 dana zbog ljekova posto sam poslije poroda morala vaditi maternicu radi previse krvarenja pa me interesuje dali ce nadoc mljeko ponovo mada pijem caj za dojenje i zitaricu piskavicu ako je koja cula..unaprijed vam hvala


    Morate izdajati na svaka 3h danju i nocu, svaku dojku po 15 min kroz period ne dojenja da odrzite kolicinu mlijeka. Svi ostali dodatci su manje bitni. Proizvodnja mlijeka se bazira na potraznji, sto se vise dojke prazne, toliko mlijeka se stvori. Ako se dojke ne prazne tijelo ce smatrat da vise ne treba proizvoditi mlijeko i razina ce se smanjiti. Mozete kontaktirati i Rode, mozda imaju jos koji savjet. 
    I vidite sa doktorom da li moze dati lijekove koji su kompatibilni sa dojenjem da ne trebate prekidati dojenje.
    Sretno.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.