Veličina bebe

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Meni su isto rekli da je beba veća 2tj. Rodila sam u 36+6 i bio je težak 3320 kg što po njihovim mjerama ispod normalne kilaže, a rekli su mi da do 40-og tjedna ne bi ništa posebno dobio na težini, možda 300-400 grama jer bebe pred kraj dobivaju manje na težini. Tako da to što kažu da je naprednija ništa ne znači.

  • andygarcia

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    ja sam pred tri dana bila na uzv (35+4) i doktor mi je procijenio bebu na 3550…to je užasno puno….ja sam inače ostala trudna s 55 kg, a sada sam na +11…što se moje kilaže tiče, ništa strašno, ali zato je moj bebili veeelik….malo sam zbunjena i uplašena što se poroda tiče jer mi je prvi put….

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Čitala sam da je normalna težina od 3500-4100, ali sve ovisi o trudnoći. A njihove projcene nisu uvijek točne tako da će vjerojatno na kraju sve biti u redu.

  • Avatar Imanni

    Imanni

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Evo da vam se opet javim.
    Tko kaže da se velike bebe ne mogu okrenuti?! :) Pisala sam ranije (tt 34) da je beba na zadak i da je velika pa da sumnjaju da će se okrenuti, no on se okrenuo i sad smo u 38. tjednu.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Mojoj prijateljici su govorili da je velika beba, da s 160 neće uspjet rodit prirodno, da je u 36. tjednu beba već 2800 :O Na kraju je rodila u 37. tjednu bebu od 2800. U glavnom… Nemoj se sekirat. njihove procjene nisu uvjek točne. Meni su rekli da ću rodit bebu od 3200 do 3400 jer sam bila 3 dana prije poroda na uzv. Mala se rodila sa 3600. Bebe se okreću, po mojem nema potrebe ić na carski samo zato jer se možda neće okrenut. Oni uvjek mogu napravit carski ako treba.

  • Avatar Imanni

    Imanni

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Moj je u 36. tjednu imao 3 kg sad smo u 38 i vidjet ćemo ovaj tjedan koliko smo se zbuckali..

  • @mar

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    nemoj se puno brinuti, nego uzivaj u trudnoci. velicina bebe nije garancija lakseg odnosno tezeg poroda.  moje iskustvo: ja 168 visoka, u trudnoci dobila 12kg, prije imala 58kg. trudnoca savrsena a bebica cijelo vrijeme bila malo vece od prosjeka. i na kraju porod relativno kratak, 6 sati (a bebica veeeeelika 4260gr) dok je frendica par dana ranije rodila bebicu od 3kg a porod trajao preko 12 sati. htjela sam reci pokusaj se ne zamarati s velicinom bebe, nego uzivaj u preostalom vremenu. a s vecim bebama je ionako lakse poslije 

  • Avatar Imanni

    Imanni

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Ja te ultrazvuke stvarno ne kužim.. Jučer sam bila na ultrazvuku i beba je po njihovoj procjeni 3.600 g do 3.700 g, a pred dva tjedna je imao 3000g… pa nije mogao dobiti 600-700 g u dva tjedna!!!!

  • snjeguljica32

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Imanni


    Evo da vam se opet javim.
    Tko kaže da se velike bebe ne mogu okrenuti?! :) Pisala sam ranije (tt 34) da je beba na zadak i da je velika pa da sumnjaju da će se okrenuti, no on se okrenuo i sad smo u 38. tjednu.

    Bravo, bebolino! :)

  • snjeguljica32

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Imanni


    Ja te ultrazvuke stvarno ne kužim.. Jučer sam bila na ultrazvuku i beba je po njihovoj procjeni 3.600 g do 3.700 g, a pred dva tjedna je imao 3000g… pa nije mogao dobiti 600-700 g u dva tjedna!!!!

    ma te procjene uzimaj s rezervom, najbitnije u cijeloj prici da je s bebom sve ok, a kilaza-boze moj, kao i kod nas velikih-netko je jaci, netko slabiji… :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.