Porod u bolnici Sv. Duh

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar skoljka

    skoljka

    Broj poruka: 3346

    Prijavi adminu

    Arsancres hvala puno na podjeljenom iskustvu, tko te porodio, jel doktor bude stalno prisutan ili samo babica?

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    skoljka

    Arsancres hvala puno na podjeljenom iskustvu, tko te porodio, jel doktor bude stalno prisutan ili samo babica?


    Ne budu doktori stalno, barem nama nisu bili, 4 smo rađale, ali obiđu te s vremena na vrijeme, pogledaju koliko si se otvorila itd. Babice su mi dosle pred kraj kad je bilo vrijeme tiskanja. Nije ti to tako filmski da su svi oko tebe :D sestre su me obilazile da mi isprazne mjehur i malo pociste. Muz je bio cijelo vrijeme samnom. Mene je porodio dr. Habek, netom nakon što je došao u svoju smjenu, predivan doktor. Mučila sam se već zadnja 2 sata, bila sam iscrpljena od trudova jer su mene doma uhvatili, više nisam imala snage ni za šta, a epi mi nije djelovala. On me porodio u 2 truda, doslovno :D kad je izašla glavica onda je babica dovršila i to je to. Ne boj se ništa, stvarno je istina kako svi kažu, koliko god boli, jednom kad ti stave tvoju bebu na prsa prođe sve.. Nema ljepšeg :) 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Ima li tko kakvih novih iskustava sa Sv.Duha otkad su obnovili rađaonu?  I sto ste si sve spremile u torbu za box?

    Be the change you wish to see in the world..


  • Zekica

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Marija1313

    Pozdrav, rodila sam na Duhu i imala sam jako loše iskustvo s doktorom Zudenigom. Izrazito neljubazan, nepristupačan i pri ginekološkim pregledima strašno grub.. Za Duh sam se odlučila, jer je par mojih poznanica rodilo na Duhu ove godine, imale su samo riječi hvale za ostale djelatnike, što i ja imam. Ali evo nažalost, nisam imala sreće s doktorom Zudenigom.
    Inače javna je tajna među zaposlenicima sv. Duha da je doktor Zudenigo izrazito grub i nepristupačan prema pacijentima.


    Pozdrav, htjela sam samo nadodati da sam i ja takodjer rodila na sv.Duhu u rujnu prosle godine. Od svih pregleda najgori i najbolniji mi je bio kod dr.Zudeniga. Njega treba izbjegavati u sirokom luku! Ne zelim se ni sjetiti koliko je bio grub.

  • Zekica

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Omerta

    Užas!! Znaci njega treba u sirokom luku izbjegavati.. dobro je onda unaprijed znati tko je koji dan u smjeni, bar sto se tice tih pregleda u TA.

    Pozdrav, sestre u TA bi vam mogle reci kad je koji doktor, obzirom da imaju raspored. Ja sam takodjer s njim imala jako lose iskustvo. Sreca pa me nakon toga vise ni jednom nije pregledao, jer bi svakako trazila drugi termin. 

  • Zekica

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    skoljka

    Pozdrav curke.,

    Znam da vas ima dosta sa Jesenskih beba 2019 i ZIMSKIH BEBA 2019/20 da ste nedavno rodile na Sv. Duhu, pa se nadam da ce te podijeliti iskustvo pristupa doktora vama i porodu i samog boravka u bolnici i ophodjenja sestara i babinjaca. Da li gore imaju spavacice ili se bas sve treba ponijeti od podloga, pelena itd.. Kako gore vodim trudnocu od samog pocetka pa se tako imam namjeru gore i poroditi, a ima nas jos, koje nas zanimaju svijeze info. Ako nadjete vremena plsss podjelite sa nama 🙏🏻🤩


    Pozdrav:-)
    Rodila sam u rujnu prosle godine. Od 36 tjedna sam isla na preglede u TA. Svaki puta isto, dobis trakicu za urin, izvazu te i nakon toga ides na Ctg. Znala sam biti narucena u jutro pa bi dosla tek na red popodne. Ponesi si obavezno nekaj za piti i jesti ( slatko ) jer je bebica onda aktivnija na ctgu :-) A to ce ti i sestre tamo reci.
    Kaj se tice stvari, ovo sam ja nosila u torbi za predradjaonu: spavacicu, rucnik, slape, japanke za kupaonu, vlazne maramice. Nakon sto su me tamo smjestili moras se obuci u spavacicu i istusirati. Smjela sam uzeti flasicu vode. Porod je dosta dugo trajao jer sam se slabo otvarala, pa su mi busili vodenjak, dali drip. Doktori koji su me obilazili su bili jako dobri i babice takodjer. Samo rijeci hvale! Rodila sam divnu curicu:-)
    U drugoj torbi sam ponjela 3 spavacice, opet rucnik, uloske 
    chicco, mrezaste gacice, vlazne maramice, toaletnu torbicu. Za bebicu jednokratne podloge, pelene, kremicu,vlazne maramice i par tetra pelena. Nisam nosila odjecu za malu, oni presvlace bebe u njihovu robicu.  Uzmi si obavezno nekaj za grickati, slano ili slatko.
    Bebicu uzimaju u jutro i vracaju nakon par sati. Ostatak dana je cijelo vrijeme sa tobom. Ako zelis u ponoc ju opet uzmu i vracaju oko 5 u jutro.
    Ovog trena mi vise nis ne pada na pamet, ako sam nesto izostavila i ako te jos kaj zanima, slobodno pitaj:-)

  • Avatar skoljka

    skoljka

    Broj poruka: 3346

    Prijavi adminu

    Zekica

    skoljka

    Pozdrav curke.,

    Znam da vas ima dosta sa Jesenskih beba 2019 i ZIMSKIH BEBA 2019/20 da ste nedavno rodile na Sv. Duhu, pa se nadam da ce te podijeliti iskustvo pristupa doktora vama i porodu i samog boravka u bolnici i ophodjenja sestara i babinjaca. Da li gore imaju spavacice ili se bas sve treba ponijeti od podloga, pelena itd.. Kako gore vodim trudnocu od samog pocetka pa se tako imam namjeru gore i poroditi, a ima nas jos, koje nas zanimaju svijeze info. Ako nadjete vremena plsss podjelite sa nama 🙏🏻🤩

    Pozdrav:-)
    Rodila sam u rujnu prosle godine. Od 36 tjedna sam isla na preglede u TA. Svaki puta isto, dobis trakicu za urin, izvazu te i nakon toga ides na Ctg. Znala sam biti narucena u jutro pa bi dosla tek na red popodne. Ponesi si obavezno nekaj za piti i jesti ( slatko ) jer je bebica onda aktivnija na ctgu :-) A to ce ti i sestre tamo reci.
    Kaj se tice stvari, ovo sam ja nosila u torbi za predradjaonu: spavacicu, rucnik, slape, japanke za kupaonu, vlazne maramice. Nakon sto su me tamo smjestili moras se obuci u spavacicu i istusirati. Smjela sam uzeti flasicu vode. Porod je dosta dugo trajao jer sam se slabo otvarala, pa su mi busili vodenjak, dali drip. Doktori koji su me obilazili su bili jako dobri i babice takodjer. Samo rijeci hvale! Rodila sam divnu curicu:-)
    U drugoj torbi sam ponjela 3 spavacice, opet rucnik, uloske
    chicco, mrezaste gacice, vlazne maramice, toaletnu torbicu. Za bebicu jednokratne podloge, pelene, kremicu,vlazne maramice i par tetra pelena. Nisam nosila odjecu za malu, oni presvlace bebe u njihovu robicu. Uzmi si obavezno nekaj za grickati, slano ili slatko.
    Bebicu uzimaju u jutro i vracaju nakon par sati. Ostatak dana je cijelo vrijeme sa tobom. Ako zelis u ponoc ju opet uzmu i vracaju oko 5 u jutro.
    Ovog trena mi vise nis ne pada na pamet, ako sam nesto izostavila i ako te jos kaj zanima, slobodno pitaj:-)


    Hvala ti. Ja imnace vodim trudnocu gore pa neznam kako ce ici to dalje. Obicno sam na konteoli gore na katu, neznam hoce li me u nekom tjednu poslati da idem dole u trudnicku ambulantu 🤷🏻‍♀️ Gdje su ti radili ctg? U ta ili na katu? Kako ide sa epiduralnom, jel se treba nesto prije poroda dogovoriti, ili na samom porodu? Jel imaju oni svoju spavacicu za porod ili bas moras svoju? Jel imaju odjelo za pratnju ili moramo mi donijeti?  Kako ide sa dojenjem, jel previse forsiraju zene ili? 

  • Avatar meeneepanda

    meeneepanda

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Moje iskustvo prije dvije godine 2017.
    Par dana prije dogovorenog carskog sam lezala na patologiji, tamo je sve ok bilo, pristojno, bolnicki, klasika, nis posebno nebi ni dobro ni lose izdvojila. 

    Tijekom carskog (spinalna, znaci budna sam bila) je zaista sve dobro bilo, od anesteziologa do doktorice, pa i ove specijalizantice sto su ja mislim sam carski radile uz nadzor lijecnice. Zaista se na nista oko toga generalno ne mogu pozaliti. Rez je lijepo zasiven, nikakvih problema nisam imala.

    Sto se tice odjela babinjaca, muka me hvata na dane provedene tamo, 4 dana sam bila ja mislim, sestre za mame, ajde donekle, izdrzljive ali ove sestre za bebe, uzas blago receno. Bezobrazno, needucirano, bezvoljno, to su valjda prave rijeci za opisati kako je bilo. Tad sam bila prvorotkinja, sve mi je strano bilo, nikakvu pomoc tamo dobila nisam u tih par dana, preuzas, a kad sam trebala pomoc i zvala dodu preko one stvari da te rijese nabiju bebu na sisu i kao sisa ( a otkaci se odmah od sise) 
    A budimo realni, treba truda za sve to. Zaista nikakva korist od njih. 
    Moj savjet svim mamama koje planiraju tamo rodit (pa evo i ja sam opet trudna i bude li sve ok, vjerojatno cu tamo opet) budite spremne, naoruzane nekim znanjem bar iz knjiga, filmova oko tih stvari jer tesko da ce ti itko ista tamo objasniti a budimo realni, koliko zena na jednu tu sestru….

    Eto voljela bi cut svjezija iskustva, ima tko? Vidjela sam na tvu i u novinama da sad ima neki novi dio.. 

  • Zekica

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Skoljka 
    Nema na cemu:-) Ja sam isto bila gore na katu ali samo jednom (uzv), nakon toga sam narucivana u TA i tamo su mi radili svaki put ctg. 
    Kaj se tice epiduralne, mene su na prijemu pitali da li ju zelim i dali mi neki papir sa uputama koji naravno procitas i potpises. Uobicajena procedura da se oni ograde od nedaj boze necega. Obzirom da je kod mene sve potrajalo trazila sam epiduralnu. Sam proces uvodjenja nista ne boli. 
    Moras imati svoju spavacicu, barem je tako bilo. Ne znam, mozda su sad uveli neke izmjene obzirom da je novi odjel radjaone. Ne morate nositi odjelo za pratnju, dobiti cete tamo.
    Na neki nacin forsaju dojenje a puno zena prvi dan nemre nis. Dobis papir na kojem upisujes u koje vrijeme dojis dijete. Ja sam trazila da ju uzmu preko noci ( daju im formulu za papati) jer sam kuzila da od mene ne dobiva dovoljno. 
    Cimerica je na primjer imala mljeka na izvoz, mali je ko vurica cical i spaval :-) 

  • Avatar skoljka

    skoljka

    Broj poruka: 3346

    Prijavi adminu

    Macutica ako vidis ovo pls podjeli svoje iskustvo i ovdje o porodu i nakon poroda 😉,  koja je dr bila u pitanju? 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.