Porod u bolnici Sv. Duh

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Juta

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Rodila prije otprilike 5 mjeseci. Imala sam prilike ležati na drugom odjelu još nekoliko dana prije poroda tako da sam sve prošla. Jako puno čekaju i ostavljaju trudnicu u predrađaoni, morate se same izboriti za sebe i obavezno požaliti i pozvati sestre ako vam nešto treba. Epiduralnu nerado daju ako je manjak doktora koji bi pregledali trudnicu, imaju neko pravilo min 4 minute trudovi i 4 cm otvorena. A poslije kazu da je prekasno.Poslije 17h jedva netko dolazi obići trudnice osim sestara, a od doktora su tu samo mlađi specijalizanti. Na odjelu babinjača slijedi razočarenje zbog osoblja, sporo reagiraju na poziv, nerado pokazuju kako treba pravilno dojiti i opet si nekako prepušten sam sebi. Nositi par podloga za sebe i bebu, 3 spavačice, paket pelena, maramica i kremu za guzu i bradavice. Hrpa vir80 uložaka je itekako potrebna.Također treba i izdajalica i bočica u posebnim slučajevima, npr.ako beba dobije žuticu pa je cijeli dan na
    fototerapiji. Ja sam se dosta razočarala odnosom prema trudnicama, ali to sam samo ja…

  • Avatar GrbavaMrkva

    GrbavaMrkva

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Nata Mala ocito smo zajedno cekale neki dan na sv.duhu za uzv jer se i ja sjecam cure kaoja je poludila jer je dosla 15do7 a prozvali su ju tek negdje petu po redu… ali mislim da je zena u pravu, zasto se ne pozaliti ako je u pravu. Ja sam npr zurila na posao ali bez obzira koliko rano dodem tamo uvijek cekam satima. Digla mi je tlak ona starija sestra koja radi na uzv-u kad joj je rekla nesto u stilu kako se ona tako mlada moze obracati njoj tako staroj (a kad im netko kaze da su stare onda se ljute :p). To sam vec nekoliko puta osjetila na svojoj kozi: nemam pravo glasa jer sam mlada i uz to prvorotkinja! Ma molim te lijepo! Zar cu tek sa 60 i petero djece imat pravo glasa!?! I drugo, vidim da spominjete izdajalicu za rodiliste… sestra mi je prije godinu dana rodila na sv.duhu i tamo nisu dali da se izdaja jer to kao steti dojenju!?

  • Avatar Nata Mala2

    Nata Mala2

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    GrbavaMrkva


    Nata Mala ocito smo zajedno cekale neki dan na sv.duhu za uzv jer se i ja sjecam cure kaoja je poludila jer je dosla 15do7 a prozvali su ju tek negdje petu po redu… ali mislim da je zena u pravu, zasto se ne pozaliti ako je u pravu. Ja sam npr zurila na posao ali bez obzira koliko rano dodem tamo uvijek cekam satima. Digla mi je tlak ona starija sestra koja radi na uzv-u kad joj je rekla nesto u stilu kako se ona tako mlada moze obracati njoj tako staroj (a kad im netko kaze da su stare onda se ljute :p). To sam vec nekoliko puta osjetila na svojoj kozi: nemam pravo glasa jer sam mlada i uz to prvorotkinja! Ma molim te lijepo! Zar cu tek sa 60 i petero djece imat pravo glasa!?! I drugo, vidim da spominjete izdajalicu za rodiliste… sestra mi je prije godinu dana rodila na sv.duhu i tamo nisu dali da se izdaja jer to kao steti dojenju!?

    hahaha, da bile smo zajedno :) nisam rekla da je žena u krivu, no po meni je način na koji je to odradila bio skroz nepotreban. puno se više postigne normalnim tonom i čvrstim stavom. doduše, možda su ju hormoni oprali, ne znam :) 
    kako izgledaš, možda sam te skužila? ili ti mene? ja sam bila u prugastoj bijelo plavoj majici s mužem :)
    što se izdajalice tiče, ako bude sve ok, neće vam trebati, a ako ne bude, odnosno ako se ne uspostavi laktacija, može se i ručno izdajati, a sestre ni doktori nisu stalno s vama u sobi ;)

  • Avatar Lida2

    Lida2

    Broj poruka: 324

    Prijavi adminu

    Ma ajmo realno…TKO TO TOCNO vama/nama moze zabraniti izdajalicu??? Kaj ce vas tuziti gl sestri? gluposti.

  • Avatar pčelica9

    pčelica9

    Broj poruka: 350

    Prijavi adminu

    Lida


    Ma ajmo realno…TKO TO TOCNO vama/nama moze zabraniti izdajalicu??? Kaj ce vas tuziti gl sestri? gluposti.

    Potpisujem, tko mi bilo šta tamo može zabraniti? To je moje dijete i ja ću raditi ono šta mislim da je najbolje za njega, a oni se jedino mogu miješati ako je u pitanju negovo ili moje zdravstveno stanje, ovo ostalo ne.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Meni su prije 3 godine donesli njihovu izdajalicu na sv. duhu, a sad sam svoju uzela i nitko nije niš rekaosestra je još rekla da najbolje da izdojim jer ni je jako došlo mlijeko i mala nije htjela cicat, a ručno bi to potrajalo malo duže :D U glavnom, mislim da se treba izborit za sebe

  • Avatar Nata Mala2

    Nata Mala2

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    slažem se cure, ne može nitko nikome ništa zabraniti.

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    pa totalna mi je glupost da ne daju da se izdojiš ako očito imaš neki problem koji bi izdajalica riješila, ja sam od puno cura čula da ih je spasila baš izdajalica iz razno raznih razloga.. A sad što se tiče što se smije nosit li ne… pa nije baš da bi im tamo prijavljvala da sam uzela nešto što po njima nije ok, a također nitko nam neće sjedit kraj kreveta i nadzirat nas, čak kada zoveš ne dolaze pa onda najbolje da si sam pomogneš kako znaš, tako da zašto ne uzet sve što misliš da će ti olaksat..

  • Avatar GrbavaMrkva

    GrbavaMrkva

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Ako si ti ona cura sa plavom kosom koja je sjedila tamo skroz do zida onda sam te skuzila. :) Ja sam zasjela tamo skroz kod vrata… 
    Sto se tice izdajalice, jasno da ne moze nitko nikome nista zabraniti ali je malo smjesno poskrivecki se izdajati. Mo mozda se situacija promjenila u godinu dana,ko zna!

  • Avatar Nata Mala2

    Nata Mala2

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    je, je, mi smo bili na ona dva sjedala do zida :D ali nisam baš plava :/ ne znam sad ovako koja si ti bila :/
    uglavnom, i ja sam mišljenja da ne može nitko nikome ništa zabraniti, niti da bi se itko trebao od ikoga skrivati, no nismo svi isti, pa sam samo htjela reći da sestre vjerojatno rijetko ulaze u sobu kada ih se ne zove ;)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.