AMNIOCENTEZA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    KiaraSara

    Dalmatinka dobro si odlucila.
    Bezveze ti je sav stres. Zelim ti urednu i kak se veli skolsku trudnocu :)


    Hvala takoder :*

  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    KiaraSara

    Drage moje trudnice,

    Prva trudnica mi je bio blighted ovum sto znaci da u tijelu teudnoca postoji ali ploda nema.

    Druga trudnoca:
    Obzirom da sam imala jako mucan period vezano za svoju trudnocu zelim ga podijeliti sa vama.
    Dakle u 12 tjednu sam isla na kombinirani probir, tada jos nisam znala kaj je to i kaj se sa time otkriva. Smatrala sam to sve rutinski i nimalo zabrinjavajucim obzirom da niti moj dragi niti ja imamo nekoga u blizoj familiji da boluje od nekog sindroma. A takoder imam tek 21 godinu pa nije bilo razloga za brigu.
    ALI… nakon 24 sata dosao je nalaz… povecan rizik na down, edwardaov i patauov sindrom. Rizik za Down 1:5
    Tizik za Edwardsov i Patauov 1:6
    Ako ne znate inace je minimum 1:250 da bi se to uzelo kao mali rizik
    Šok, nevjerica i bol. Moja beba je bolesna.
    1:5 znaci da ce 1 od 5 trudnica roditi bolesno dijete.
    Moja patnja je krenula, nakon pregleda i pregleda sa svojim doktoricom sam dogovorila da idem na jos jedan kombinirani jer nije nikada vidjela tako lose rezultate.
    Nakon obavljenog drugog kombiniranog rezultati su bili jos i gori
    Tamo su nam na UZV-u rekli da je prisutan higrom vrata i hidrops fetusa i da bi bilo mozda najbolje da abortiram jer BOZE MOJ PA MLADA SAM.
    Moj dragi i ja padamo u ocaj. Mislim da smo izgooglali sve moguce stranice na netu sa CVS-om , amniocentezom i sindromima.

    Odlucili smo otici na CVS ( korionske resice ) to sam mogla obaviti odmah ( 13. tj )
    Dosao je i taj dan isla sam na Sv.Duh na CVS. Doktor me sat vremena pikao iglom u trbuh i nije uspio napraviti nista.
    Rekao je da je prerizicno za mene i bebu jer mi je posteljica straga.
    Receno mi je da ili abortiram ili idem na amniocentezu.


    Iman jedno pitanje jeste li bili na amniocentezi

  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Znate li koliko je tocna 
    amniocenteza i da li otkriva cat eye sindrom,prva curica mi je umrla sa 11 mjeseci od genetske greske 

  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Da napomenem dok je curica  lezala na kbc=zg napravljen je kariogram koji je pokazao da je to nasljedila od mene razmisljali smo o drugom dijetetu pa nas zaniama moze li se to saznat u trudnoci i jeli itko imao slican slucaj

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Marijetaa

    Da napomenem dok je curica lezala na kbc=zg napravljen je kariogram koji je pokazao da je to nasljedila od mene razmisljali smo o drugom dijetetu pa nas zaniama moze li se to saznat u trudnoci i jeli itko imao slican slucaj


    Strašne price. Ja bi na vašem mjestu išla više u smjeru IVF-a i genetičkim testiranjem embrija prije transfera. Jer nisam sigurna da bi nakon svega preživjela još da moram u kasnijoj trudnoci razmišljat o abortusu. Mislim da vam treba konzultacija stručnjaka.  Amniocintezom se mogu dijagnosticirat svi genetički poremećaji jer se sastavlja kariogram bebe. 

  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Koliko se ceka na nalaze i da li nifty test moze isto sve otkriti

  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    I zanima me da li itko ima slican slucaj kao ja tj.da je prenosnik genetske greske

  • Avatar Balda

    Balda

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Ja sam radila nifty i cekala sam rezultate nekih 10 dana. Uzela sam onaj prosireni paket. Za trisomije 21, 18, 13 pise da ti sa 99,12 % sigurnosti kazu da li je rizik visok ili nizak, no za ostale sindrome ne garantiraju, samo pise za svaki poremecaj not detected ali da test nije validiran. Za trisomije su skupili vise od 150 tisuca testova pa mogu garantirati, mislim da moraju tako puno rezultata skupiti i za ostale sindrome da mogu garantirati

  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Ok hvala cure mene samo zanima da li je netko radio
    Amniocintezu i kako je proslo o da li je itko imao slicnih iskustava kao ja hvala puno

  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Mi smo vec odlucili na drugo dijete svi savjeti i iskustva ce pomoc jer nas je puno strah

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.