AMNIOCENTEZA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Marijetaa

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Ima li itko kontakt broj ili email na Dr.Huljev geneticarke s Kbc Rebra

  • Avatar hope123

    hope123

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure….željela bih opisati svoje iskustvo ukoliko bude netko imao sličan problem…Meni bi puno značilo da sam mogla nešto saznati na tu temu..
    Imam 27 godina i trenutno sam trudna 18 tjedana :))))
    U 12 t+4 radila sam kombinirani probir - preventivno tj. kad su mi već izmjerili nuhalni i ultrazvuk je bio savršen rekao je doktor pa ajmo izvaditi krv da budemo sigurni. Nisam zabrinjavala s obzirom na godine i da je sve u redu da bi nalaz mogao biti loš. Kad su nalazi stigli ŠOK i za mene i za doktora. Biokemijski rizik za Down mi je bio 1:5, a kombinirani 1:26 s naznakom visok rizik. Tom nalazu doprinijeli su mi loši nalazi krvi - Beta HCG mi je bio 8,33 (8x veće od normalnog), a PAPP-a 0,35. Dr. me poslala na harmony  koji je srećom ispao dobar, ali je preporučila konzultacije kod dr. Kosa ili dr. Podobnika.  Oboje su mi savjetovali amniocentezu jer u mom slučaju Harmony ne vrijedi jer zbog loših nalaza krvi osobito vrijednost PAPPa može biti puno lošija situacija od samog Down sindroma. Odlučila sam se na amniocentezu kod prof. Podobnika i mogu svima preporučiti ( dr. Kos je bio na godišnjem odmoru). Pregled kod profesora je trajao 45 min gdje mi je temeljito sve na ultrazvuku objasnio i rekao da ne smijemo zanemariti loše nalaze krvi ( bez obzira na savršen ultrazvuk). Sama amniocenteza nije bolna uopće i gotovo je u svega 2-3 minute te se radi pod ultrazvukom. Nakon uzimanja uzorka ponovno se pregleda beba i idite na 2 sata u bolnicu na mirovanje. Nakon toga je ponovno pregled kod doktora i ultrazvuk. Uzorak su slali u Postojnu - može biti gotovo u 24 h - brzi test, a kasnije dobijete konačne nalaze. Nalazi su gotovi kroz 10 dana. U mom slučaju sve je u redu i napokon mogu biti mirna :) 
    Oprostite na dugačkom postu, ali evo ukoliko si možete priuštiti pregled kod dr. Kosa ili prof. Podobnika u slučaju bilo kakvih loših nalaza ja bih vam toplo preporučila. Stvarno su stručni i podrška su tijekom cijelog pregleda te objašnjavaju sve tako da ih se može razumijeti. Od socijalnog doktora nisam dobila dovoljno informacije već me samo zbunio i uznemirio nakon preporuke za dodatni pregled te bih svaki put sada odabrala privatnika. 
    Želim svima puno sreće i uživanja u trudnoći :)

    [lilypie.com]

  • micmic

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Draga hope 123, ako nije problem, koliko je koštala amnio s brzim nalazima kod Podobnika?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.