Dohrana od 4.mj.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Aria

    Pozz, zanima me za ono smrznuto povrce tipa ledo. Dal bi od toga se smjele kasice pravit bebicama. Imamo 6mj


    Ja sam maloj uzela cvjetacu smrznutu,sa nekih 9 mjeseci!I grasak…Ostalo nisam!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Aria

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    mamika3

    Aria

    Pozz, zanima me za ono smrznuto povrce tipa ledo. Dal bi od toga se smjele kasice pravit bebicama. Imamo 6mj

    Ja sam maloj uzela cvjetacu smrznutu,sa nekih 9 mjeseci!I grasak…Ostalo nisam!


    Mislila sam tak na te stvari. Cvjetaca,brokula, spinat itd.

  • zagorka001

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    Beba ima 5 mjeeci i tjedan dana i polako smo krenuli s dohranom. Krenuli smo tikvicom pa mrkvom i jabukom. Svaku namirnicu uvodimo po 3 dana samu za sebe, s time da prvi dan jedemo 2-3 žlicice pa postupno povećavamo te onda nadopunimo obrok s mlijekom (AD Novalac 1). Trenutno jede samo ručak. Beba je jako dobro prihvatila sve ponuđene namirnice i pojela bih čak više od onog što joj ponudim. Problem je da joj se sada poajvilo kruljenje u crijevima i kao neki balončići da pucaju, to se posebice osjeti kada jede mliječni obrok - negoduje jako kao da ga boli ali ne plače. To kruljenje nas budi i ponoći. Stolice su redovite. Dali da nastavim s dohranom ili stanem na neko vrijeme? Hvala

  • Mia-Sanja

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moja djevojcica ima 4,5 mj a s dohranom smo krenuli sa 4 i poceli smo sa kasicom od tikvice i maslinovog ulja par zlicica prvi dan,drugi dan sam skuhala tikvicu i luk i pojela je skoro sve,i tako treci dan. Onda slj tri dana batat u maslinovo ulje i to joj se jako svidlo i puno je ponjupala (nikakvih osipa ni dr reakcija nije bilo) sad smo tri dana na hipp rizinim pahuljicama,pa uvodimo mrkvu (kasice od povrca kuham i miksam sa stapnim). Meni je pedijatrica savjetovala prvo povrće jer se na voce lako naviknu posto je slatko i onda teze prelaze na povrce,tako da cemo nakon mrkve krenuti sa jabukom i kruskom. Oprostite ako je komentar predug.

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Mia-Sanja

    Moja djevojcica ima 4,5 mj a s dohranom smo krenuli sa 4 i poceli smo sa kasicom od tikvice i maslinovog ulja par zlicica prvi dan,drugi dan sam skuhala tikvicu i luk i pojela je skoro sve,i tako treci dan. Onda slj tri dana batat u maslinovo ulje i to joj se jako svidlo i puno je ponjupala (nikakvih osipa ni dr reakcija nije bilo) sad smo tri dana na hipp rizinim pahuljicama,pa uvodimo mrkvu (kasice od povrca kuham i miksam sa stapnim). Meni je pedijatrica savjetovala prvo povrće jer se na voce lako naviknu posto je slatko i onda teze prelaze na povrce,tako da cemo nakon mrkve krenuti sa jabukom i kruskom. Oprostite ako je komentar predug.


    Luk za bebu od 4 mjeseca?

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    Gumbek

    Mia-Sanja

    Moja djevojcica ima 4,5 mj a s dohranom smo krenuli sa 4 i poceli smo sa kasicom od tikvice i maslinovog ulja par zlicica prvi dan,drugi dan sam skuhala tikvicu i luk i pojela je skoro sve,i tako treci dan. Onda slj tri dana batat u maslinovo ulje i to joj se jako svidlo i puno je ponjupala (nikakvih osipa ni dr reakcija nije bilo) sad smo tri dana na hipp rizinim pahuljicama,pa uvodimo mrkvu (kasice od povrca kuham i miksam sa stapnim). Meni je pedijatrica savjetovala prvo povrće jer se na voce lako naviknu posto je slatko i onda teze prelaze na povrce,tako da cemo nakon mrkve krenuti sa jabukom i kruskom. Oprostite ako je komentar predug.

    Luk za bebu od 4 mjeseca?


    Koji luk? :D 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    I ja čitam za luk i mislim da sam krivo vidjela🤔😂

  • Avatar iris2018

    iris2018

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    meriemica, imam curicu od ravno 4 mjeseca danas i nama je pedijatrica rekla da od petog mjeseca lagano počnemo uvoditi dohranu. meni je to malo rano, iako mi dijete počinje jest kao nenormalno- čini mi se da joj prestaje bit dovoljan samo Aptamil. počela je jesti po noći 210 ml i to redovito oko 4, 5 ujutro. inače po danu pojede prosječno oko 150 ml svakih četiri sata, zadnja flašica bude oko 11, 12 i onda se po noći probudi tako oko 4 gladna kao vuk. iskreno nije mi jasno kako da dam djetetu kašice i sokiće dok ne sjedi?

  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    iris2018

    meriemica, imam curicu od ravno 4 mjeseca danas i nama je pedijatrica rekla da od petog mjeseca lagano počnemo uvoditi dohranu. meni je to malo rano, iako mi dijete počinje jest kao nenormalno- čini mi se da joj prestaje bit dovoljan samo Aptamil. počela je jesti po noći 210 ml i to redovito oko 4, 5 ujutro. inače po danu pojede prosječno oko 150 ml svakih četiri sata, zadnja flašica bude oko 11, 12 i onda se po noći probudi tako oko 4 gladna kao vuk. iskreno nije mi jasno kako da dam djetetu kašice i sokiće dok ne sjedi?


    Mi smo krenuli uvoditi s mal0 manje od 5mj. Krenuli smo s mrkvom pa tikvica, jabuka. Sve sam kuhala o miksala. Od zabrznutih samo spinat i mahune. Hranila sam je u viperu u polusjedecem polozaju. Sad ima 10 mj i 5 obroka na zlicu i 2 puta mlijeko na bocu. Svaki mjesec sam uvela jedan obrok vise na zlicu. 

  • Avatar tamča

    tamča

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav drage mame.
    Htijela bih poslusati savijet vas iskusnijih.
    Imam kcerkicu staru 5 ipo mijeseci, od kada smo izisle iz bolnice na Bebimilu 1 je jer ja nisam imala mlijeka. Sa 4 ipo mijeseci smo krenuli na kasice od jabuke, a sada vec jede i od banane i marelice. Super ih je prihvatila.
    Međutim prije 5 dana mi je dobila proljev i povracati. Bili smo kod doktora i dao mi je Hidrasec za dojencad da mi ne dehidrira,Hidrovit i Nan bez laktoze kao zamjenu za Bebimil jer joj navodno smeta laktoza. 
    Vec dva dana pije Hidrasec i Hidrovit i nema proljev ali samo jednom dnevno smije jesti taj Nan jer je tako doktor rekao.
    Cijeli dan mi je dobre volje i razigrana i kada pije to protiv dehidracije ne povraca, cim joj dam Nan (manju kolicinu nego sto inace pije da joj tesko ne sijedne na zeludac) ona to ispovraca, ali je i dalje vesela i razigrana i nema temperaturu niti place.
    Mene sad zanima sto ja njoj dam da jede osim tih kasica da ona meni bude sita jer znam da je mlijeko bitno za bebe ali ona to nesmije piti i receno mi je od strane doktora da joj pokusam to izbaciti iz prehrane mjenjajuci Bebimil i Nan za kasice. :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.