Kako ublažiti grčiće kod beba?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • malamimi19

    Broj poruka: 33

    Prijavi adminu

    mamy


    zanima me kad prestaju grcici kod beba ,moj mali djecak ih ima od 2 sedmice,sad smo usli u 3 mj.i dalje su prisutni svaki dan.

    kada mu dajete kapi protiv rahitisa? čitala sam po forumima da su se neke mame žalile da im djeca imaju grčeve od njih. a i sama sam se uvjerila u to. davala sam sinu kapi nakon kupanja, u 21h. i plakao bi sve do 23h. i onda sam odlučila dati oko 18h. i nakon pola sata opet dreka, i plač po sat-dva. i onda sam odlučila davati ujutro, malo je u početku plakao, i sad ništa više. tako da mogu reći da nije ni imao grčeve, hvala Bogu. 
    (ima 2,5mj, i ne doji) 
    i mislim kako su te kapi možda povezane s tim.

  • Avatar Imanni

    Imanni

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Moja beba ima 7 tjedana, a grčevi su počeli sa 10 dana. Samo ga dojim pa zato pazim i na prehranu. Dajem mu Biogaia kapi od početka i Homeolabove kapi za grčeve koje jedine pomažu. U početku je grčeve imao svaki dan od 6 - 8 ili 9, sad od kad se promijenilo vrijeme od 7 - 9 ili 10, ali više nisu svaki dan. Nema mi goreg nego gledati ga kako vrišti i ne mogu mu pomoći. Ja ga stisnem uza sebe, nosam, pjevam i tako nekako ga uspijem smiriti na kratko dok ne zaspi. Nevjerojatno, ali istinito, umiruje ga zvuk kuhinjske nape :) A ove kapi stvarno pomažu. One neće spriječiti grčeve nego olakšati bol. Zovu se Homeolab kids colic and gas relief

  • Avatar Imanni

    Imanni

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Zaboravila sam napisati da se te homeolabove kapi daju kad grčevi počnu, a ne kao Biogaia obavezno. Mogu se davati i do 4 puta dnevno, a ima ih za kupiti u biljnim ljekarnama.

  • mamy

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    ovo stvarno nije normalno :-((( pa od skoro samog rodjenja ih ima i dalje su tu svaki dan,noc…nekad mi se cini da je samo gore :"(

  • tomban

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    mimy


    Da li netko ima iskustva sa homeopatskim kuglicama protiv grceva? Radi se o colocynthis 15x.

    Mi smo svojoj bebici davali te kuglice i zaista su joj pomogle, no moram napomenuti da to nisu bili baš neki jaki grčevi. Nakon dva dana su prestali ali smo nastavili još davati 5 dana jer nam je rečeno da se daju minimalno 7 dana. Mislim da je to sve individualno jer nekome pomognu, a nekome ne. :-)

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    tomsti21


    mimy


    Da li netko ima iskustva sa homeopatskim kuglicama protiv grceva? Radi se o colocynthis 15x.
    Mi smo svojoj bebici davali te kuglice i zaista su joj pomogle, no moram napomenuti da to nisu bili baš neki jaki grčevi. Nakon dva dana su prestali ali smo nastavili još davati 5 dana jer nam je rečeno da se daju minimalno 7 dana. Mislim da je to sve individualno jer nekome pomognu, a nekome ne. :-)

    Ja sam isto čula pozitivna iskustva s tim kuglicama. Evo i mi smo ih nabavili, pa ćemo vidjeti..

  • mimy

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    tomsti21


    mimy


    Da li netko ima iskustva sa homeopatskim kuglicama protiv grceva? Radi se o colocynthis 15x.
    Mi smo svojoj bebici davali te kuglice i zaista su joj pomogle, no moram napomenuti da to nisu bili baš neki jaki grčevi. Nakon dva dana su prestali ali smo nastavili još davati 5 dana jer nam je rečeno da se daju minimalno 7 dana. Mislim da je to sve individualno jer nekome pomognu, a nekome ne. :-)

    Nama na zalost nisu pomogle,ali beba nam ima dosta jake grceve,tako da smo na kraju kupili espumisan kapi,i to nam je napokon malo ublazilo te grozne grceve.

  • Avatar nemononame

    nemononame

    Broj poruka: 41

    Prijavi adminu

    Mojoj su se grcevi jako smanjili otkad koristimo Biogaia kapi…caj nije mogla smislit pa sam joj ga i prestala davat

  • Ula_27

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Moji su oboje imali grčeve. Nema što nisam isprobala, jedino im nisam davala čajeve jer su dojene bebe. I grčili su se čim bi se najeli pa idućih sat, sat i pol. Prestali su nešto prije 3. mjeseca i to postupno su se smanjivali zadnjih tjedan dana. Ja sam izbacila mlijeko i mliječne proizvode iz pregrane i sve što bi ih moglo napuhavati. Masirala sam im trbuščiće, stavljala topli jastučić, uzimali su bio gaia kapi, pokušala s homeopatijom i ostalim pripravcima, no odustala jer su se i dalje grčili. Kupila maramu i danju ih nosila u njoj od jutra do navečer. Jedino su tako htjeli spavati i nisu se mučili. Kad su grčevi prestali, počeli su spavati fino u svom krevetiću, kao da nije ništa bilo. Teško je, no prođu ta tri mjeseca.

  • Avatar antunk@

    antunk@

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Mojoj bebici je pomogao čaj od komorača.
    Sretno :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.